Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Aktualności

     

 

 Słowo Księdza Proboszcza

 

     Żyjemy jeszcze wspomnieniami historycznego i doniosłego wydarzenia, jakim była kanonizacja dwóch papieży Jana XXIII i Jana Pawła II. Szczególnie bliski naszemu sercu jest nasz rodak, największy z Polaków, Jan Paweł II. To on wołał do ludzi współczesnego świata: „Nie Lękajcie się być świętymi”. To on z tym wezwaniem zwracał się w szczególny sposób do młodzieży. To on sam ukazał jak być świętym w dzisiejszych czasach.

     Weźmy to wezwanie do naszych serc. Wpatrzeni w jego postać wczytajmy się jeszcze raz w wezwanie Boga skierowane do ludu już w Starym Testamencie: Bądźcie świętymi, ponieważ Ja jestem święty”. Tylko ludzie święci potrafią przekształcić świat według planu Boga, tylko oni mogą sprawić, by był światem bardziej ludzkim.

     Przed nami miesiąc maj, miesiąc poświęcony Matce Bożej, którą w wyjątkowy sposób czcił św. Jan Paweł II.

Zawierzmy Jej nasze troski i nadzieje, zawierzmy Jej jak św. Jan Paweł II całe życie, by prowadziła nas ku świętości.

 

Ks. Wiesław Dura

 

UROCZYSTOŚĆ  ZESŁANIA  DUCHA  ŚWIĘTEGO

08  VI  2014

 

1.      W dniu dzisiejszym taca przeznaczona jest na budowę kościołów w naszej archidiecezji.

         O godz. 10.00 wyruszy procesja eucharystyczna z kościoła Matki Boskiej Zwycięskiej do katedry, w pobliżu której o godz. 11.00 będzie odprawiona Msza św. Wieczorem o godz. 19.00 na Placu Katedralnym odbędzie się Wieczór Uwielbienia, będący zwieńczeniem Archidiecezjalnego Święta Eucharystii oraz koncert ewangelizacyjny połączony z adoracją Najświętszego Sakramentu. W spotkaniu weźmie udział Ksiądz Arcybiskup Konrad Krajewski.

2.      Jutro drugi dzień Zielonych Świąt i zarazem święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Dzień zawsze uroczyście obchodzony w naszej ojczyźnie. Uroczyste msze św. o godz. 9.00 i 18.00. Informujemy, że dobiega końca okres Komunii Wielkanocnej.

3.      Zachęcamy wszystkich do uczestnictwa w nabożeństwach do Najświętszego Serca Pana Jezusa, które są odprawiane po wieczornej Mszy św. czyli ok. godz. 18.30.

4.      Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała. Procesja eucharystyczna przejdzie trasą ustaloną w ubiegłym roku. Już dzisiaj pomyślmy o dekoracji naszych domów i mieszkań. Prosimy chętnych do włączenia się w organizowanie procesji.

5.      We wtorek ks. Tadeusz Socha będzie obchodził 25. rocznicę święceń kapłańskich. Z tej racji w poniedziałek, tj. jutro o godz. 12.00 w Archikatedrze Łódzkiej będzie koncelebrował Mszę św. z arcybiskupem Markiem Jędraszewskim i kolegami obchodzącymi również Jubileusz. Chętnych zapraszamy na tę uroczystość. We wtorek o godz. 6.30 nasz jubilat odprawi Mszę św. w naszym kościele. Tych, którzy pragną się za Niego pomodlić i złożyć Mu życzenia serdecznie zapraszamy.

6.      Zakończone zostały prace związane z zainstalowaniem czterech nowych silników do dzwonów. Udało się również zamontować nowe drzwi wejściowe do kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej. Teraz chcemy tę kaplicę wymalować. Dziękujemy wszystkim, dzięki którym możemy te prace realizować.

7.      Ogólnopolska Pielgrzymka na Jasną Górę w intencji trzeźwości i odnowy moralnej narodu odbędzie się w dniach od 14. do 15. czerwca br. Rozpoczęcie 14. czerwca o godz. 17.00 w kaplicy św. Józefa.

8.      Ochotnicze Hufce Pracy prowadzą nabór młodzieży w wieku od 16 do 18 lat. Informacje w gablocie przed kościołem.

9.      Koncert w wykonaniu orkiestry symfonicznej i chóru Filharmonii Łódzkiej z okazji kanonizacji św. Jana Pawła II odbędzie się we wtorek, 10. czerwca br. o godz. 19.30 w Archikatedrze Łódzkiej. Wstęp wolny.

10.    Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Polecamy pismo „ChiT.” pt. „Fenomen Papieża Franciszka” oraz album wydany przez L’Osservatore Romano o św. Janie XXIII i św. Janie Pawle II.

 

 

 

Aktualności

 

 

Słowo Księdza Proboszcza

                         
          Czas Wielkiego Postu to czas modlitwy i czas umartwienia. Czas Wielkiego Postu to również szansa dla Ciebie i dla mnie. Pan Jezus chce nas wziąć na górę osobno, by się przed nami przemienić, jak przemienił się przed Piotrem, Jakubem i Janem. Pan Jezus chce, byśmy zobaczyli, że nasza prawdziwa ojczyzna jest w niebie. Warto na tej ziemi wszystko znieść, przecierpieć, by tę ojczyznę osiągnąć. Niech nadchodzące rekolekcje będą dla nas czasem wyciszenia, rozmodlenia, refleksji w świetle Ewangelii nad naszym życiem. Niech Chrystus jeszcze raz się przed nami przemieni, byśmy, jak Apostołowie, żyli tylko dla Niego.
                                                                                                                                                                                  ks. Wiesław Dura

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                

Zachęcamy i zapraszamy

 

 Ogłoszenia

                                                          V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 18 III 2018
                                                                   

 

 1. W ubiegłą środę zakończyliśmy rekolekcje wielkopostne. Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli w nich udział, pragnąc zbliżyć się do Boga. Prosimy o nieodkładanie spowiedzi świętej na ostatnie dni przed Świętami Wielkiej Nocy. Gorzkie Żale dzisiaj o godz. 17.15. Zapraszamy na nie szczególnie członków Apostolstwa Modlitwy Różańcowej. Następne spotkanie Apostolstwa  odbędzie się w trzecią niedzielę kwietnia.

2. Dziękujemy wszystkim, którzy na miarę swoich możliwości złożyli wyższe ofiary na tacę w ubiegłą niedzielę i w dniu dzisiejszym. Będą one przeznaczone na wystrój Grobu Pańskiego. Dziękujemy wszystkim za zrozumienie.

3. Jutro obchodzimy uroczystość św. Józefa, Patrona Archidiecezji Łódzkiej. Uroczysta Msza św. z homilią o godz. 18.00.

   Także w Archikatedrze Łódzkiej o godz. 18.00 zostanie odprawiona z tej racji uroczysta Msza św. pod przewodnictwem Ks. Arcybiskupa Grzegorza Rysia.

4. W dniu 20. marca młodzież gimnazjalna, która zgłosiła swój udział w spotkaniu modlitewnym w Atlas Arenie udaje się tam na godz. 9.00. Spotkanie będzie trwać do godz. 14.00.

   W dniu 21. marca, w tych samych godzinach, spotkanie w Atlas Arenie dla młodzieży ponadgimnazjalnej.

5. W piątek Droga Krzyżowa dla dorosłych, młodzieży i dzieci o godz. 18.30 (po Mszy św.) wieczornej.

6. Za tydzień „Niedziela Palmowa”. Przed każdą Mszą św. poświęcenie palm (które będzie można nabyć przy wejściu do kościoła).

7. Przy wyjściu z kościoła można nabyć paschaliki, które przynosimy ze sobą na liturgię wielkanocną. Paschaliki będą mogły zapłonąć również podczas śniadania wielkanocnego. Cena paschalika 4,- zł. Są też do nabycia świece pisanki w cenie 10,- zł za sztukę oraz świece z aplikacją w cenie 12,-zł. Dochód ze sprzedaży jest przeznaczony na działalność charytatywną Caritas Łódzkiej.

8. W ramach obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w domu Arcybiskupa Metropolity Łódzkiego odbywać się będą debaty o wspólnym tytule „Polskość - inspiracje - obowiązki”. Każde spotkanie będzie transmitowane na stronie internetowej Archidiecezji Łódzkiej. Pierwsze spotkanie w poniedziałek, 26. marca o godz. 19.00. Rozmawiać będą prof. Karol Modzelewski i prof. Adam Strzembosz.

9. W najbliższym czasie:

a) Rekolekcje Wielkopostne dla Inteligencji rozpoczynają się dzisiaj (18. marca) w kościele oo. Jezuitów w Łodzi. W dniu dzisiejszym o godz. 18.00 i 20.30, a od poniedziałku do środy o godz. 20.00, nauki rekolekcyjne poprowadzi Ks. Abp Grzegorz Ryś Metropolita Łódzki;

b) w piątek, 23. marca o godz. 19.00 z kościoła św. Faustyny wyruszy na plac katedralny Łódzka Droga Krzyżowa;

c) w Niedzielę Palmową, 25. marca, o godz. 13.30 wyruszy z kościoła Najświętszego Imienia Jezus (oo. Jezuci) do Archikatedry Łódzkiej „Marsz dla Jezusa”; zachęcamy do wzięcia udziału w tym marszu szczególnie młodzież, która w tym roku przyjmie Sakrament Bierzmowania;

d) akademickie rekolekcje wielkopostne odbędą się w dniach 18. - 21. marca w Archikatedrze Łódzkiej

e) Droga Krzyżowa w łódzkim Lesie Łagiewnickim odbędzie się w sobotę, 24. marca br. Zbiórka o godz. 9.20 przy Dworcu Fabrycznym na przystanku autobusu linii 51 (odjazd godz. 9.41). Uczestnicy powinni posiadać bilety MPK.

f) ekumeniczna modlitwa w duchu wspólnoty Taize odbędzie się:

   - 19. marca o godz. 21.00 w Archikatedrze Łódzkiej,

   - 20. marca o godz. 21.00 w kościele ewangelicko-augsburskim św. Mateusza (ul. Piotrkowska 279/283),

   - 21. marca o godz. 20.00 w kaplicy Wspólnoty Chemin Neuf (ul. Jaracza 11);

10.Formalności związane z Chrztem w Niedzielę Wielkanocną prosimy zała-twiać w kancelarii parafialnej do czwartku, 22. marca br.

11.Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.