Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Aktualności

     

 

 Słowo Księdza Proboszcza

 

     Żyjemy jeszcze wspomnieniami historycznego i doniosłego wydarzenia, jakim była kanonizacja dwóch papieży Jana XXIII i Jana Pawła II. Szczególnie bliski naszemu sercu jest nasz rodak, największy z Polaków, Jan Paweł II. To on wołał do ludzi współczesnego świata: „Nie Lękajcie się być świętymi”. To on z tym wezwaniem zwracał się w szczególny sposób do młodzieży. To on sam ukazał jak być świętym w dzisiejszych czasach.

     Weźmy to wezwanie do naszych serc. Wpatrzeni w jego postać wczytajmy się jeszcze raz w wezwanie Boga skierowane do ludu już w Starym Testamencie: Bądźcie świętymi, ponieważ Ja jestem święty”. Tylko ludzie święci potrafią przekształcić świat według planu Boga, tylko oni mogą sprawić, by był światem bardziej ludzkim.

     Przed nami miesiąc maj, miesiąc poświęcony Matce Bożej, którą w wyjątkowy sposób czcił św. Jan Paweł II.

Zawierzmy Jej nasze troski i nadzieje, zawierzmy Jej jak św. Jan Paweł II całe życie, by prowadziła nas ku świętości.

 

Ks. Wiesław Dura

 

UROCZYSTOŚĆ  ZESŁANIA  DUCHA  ŚWIĘTEGO

08  VI  2014

 

1.      W dniu dzisiejszym taca przeznaczona jest na budowę kościołów w naszej archidiecezji.

         O godz. 10.00 wyruszy procesja eucharystyczna z kościoła Matki Boskiej Zwycięskiej do katedry, w pobliżu której o godz. 11.00 będzie odprawiona Msza św. Wieczorem o godz. 19.00 na Placu Katedralnym odbędzie się Wieczór Uwielbienia, będący zwieńczeniem Archidiecezjalnego Święta Eucharystii oraz koncert ewangelizacyjny połączony z adoracją Najświętszego Sakramentu. W spotkaniu weźmie udział Ksiądz Arcybiskup Konrad Krajewski.

2.      Jutro drugi dzień Zielonych Świąt i zarazem święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Dzień zawsze uroczyście obchodzony w naszej ojczyźnie. Uroczyste msze św. o godz. 9.00 i 18.00. Informujemy, że dobiega końca okres Komunii Wielkanocnej.

3.      Zachęcamy wszystkich do uczestnictwa w nabożeństwach do Najświętszego Serca Pana Jezusa, które są odprawiane po wieczornej Mszy św. czyli ok. godz. 18.30.

4.      Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała. Procesja eucharystyczna przejdzie trasą ustaloną w ubiegłym roku. Już dzisiaj pomyślmy o dekoracji naszych domów i mieszkań. Prosimy chętnych do włączenia się w organizowanie procesji.

5.      We wtorek ks. Tadeusz Socha będzie obchodził 25. rocznicę święceń kapłańskich. Z tej racji w poniedziałek, tj. jutro o godz. 12.00 w Archikatedrze Łódzkiej będzie koncelebrował Mszę św. z arcybiskupem Markiem Jędraszewskim i kolegami obchodzącymi również Jubileusz. Chętnych zapraszamy na tę uroczystość. We wtorek o godz. 6.30 nasz jubilat odprawi Mszę św. w naszym kościele. Tych, którzy pragną się za Niego pomodlić i złożyć Mu życzenia serdecznie zapraszamy.

6.      Zakończone zostały prace związane z zainstalowaniem czterech nowych silników do dzwonów. Udało się również zamontować nowe drzwi wejściowe do kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej. Teraz chcemy tę kaplicę wymalować. Dziękujemy wszystkim, dzięki którym możemy te prace realizować.

7.      Ogólnopolska Pielgrzymka na Jasną Górę w intencji trzeźwości i odnowy moralnej narodu odbędzie się w dniach od 14. do 15. czerwca br. Rozpoczęcie 14. czerwca o godz. 17.00 w kaplicy św. Józefa.

8.      Ochotnicze Hufce Pracy prowadzą nabór młodzieży w wieku od 16 do 18 lat. Informacje w gablocie przed kościołem.

9.      Koncert w wykonaniu orkiestry symfonicznej i chóru Filharmonii Łódzkiej z okazji kanonizacji św. Jana Pawła II odbędzie się we wtorek, 10. czerwca br. o godz. 19.30 w Archikatedrze Łódzkiej. Wstęp wolny.

10.    Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Polecamy pismo „ChiT.” pt. „Fenomen Papieża Franciszka” oraz album wydany przez L’Osservatore Romano o św. Janie XXIII i św. Janie Pawle II.

 

 

 

Aktualności

 

 

Słowo Księdza Proboszcza

       
Pan Bóg wciąż na Ciebie czeka. Wciąż Cię zaprasza. Wciąż do Ciebie mówi. Mówi przez swoje słowo, przez wydarzenia, przez objawienia Matki Bożej.Obchodzimy setną rocznicę objawień w Fatimie. Wsłuchajmy się w Jej wołanie „Czyńcie pokutę i odmawiajcie różaniec”.
Kościół tak mocno podkreśla moc modlitwy różańcowej. Czy doświadczyłeś tej prawdy, gdy tak rzadko bierzesz do ręki różaniec?Nadchodzi październik - miesiąc modlitwy różańcowej. Wsłuchaj się w wołanie Matki Chrystusa i Twojej Matki. Postaraj przyczynić się do ocalenia siebie, swojej rodziny, ojczyzny i świata.

                                                                                                                                          Ks. Wiesław Dura 

                                                                                                                                                                         

ZACHĘCAMY I ZAPRASZAMY

  • W święto Podwyższenia Krzyża Świętego tj. 14 września 2017 roku, Ojciec Święty Franciszek mianował nowym Arcybiskupem Metropolitą Łódzkim księdza biskupa Grzegorza Rysia. Archidiecezja Łódzka wydała oficjalny komunikat.
  • W zakładce galeria dodane zostały zdjęcia ze wspólnej modlitwy różańcowej naszych parafian, która odbyła się w ramach ogólnopolskiej modlitwy - Różaniec do granic". Zapraszamy do oglądania

 

 Ogłoszenia

                                      XXIX  NIEDZIELA  ZWYKŁA  -  22  X  2017


1.
Dziś rozpoczynamy Tydzień Misyjny. Polecajmy w naszych modlitwach misjonarzy za ich trud głoszenia Dobrej Nowiny. Taca w dniu dzisiejszym przeznaczona jest na misje.

   W piątek o godz. 18.00 będzie sprawowana Msza św. w intencji zmarłych polecanych Bogu w parafialnych wypominkach oraz tych, którzy odeszli od nas w miesiącu październiku.

2. Przed nami miesiąc listopad, w którym w szczególny sposób chciejmy pamiętać o swoich zmarłych. Naszą wdzięczność wyrażamy im poprzez nawiedzenie ich grobów oraz modlitwę. Ważną w tradycji Kościoła jest modlitwa, podczas której wspominamy ich z imienia i nazwiska tzw. modlitwa wypominek. W nadchodzącym roku nasi zmarli będą wspominani w wypominkach przed Mszą św. niedzielną o godz. 7.00; 8.00; 9.30 i 11.00 oraz podczas Mszy św. w każdy ostatni piątek miesiąca. Już od dziś w kaplicy asysty parafialnej można składać na ręce kapłana kartki wypominkowe. Można tam też pobierać kartki do wypełnienia.

   W Uroczystość Wszystkich Świętych wszyscy jesteśmy zobowiązani do uczestniczenia w Mszy św. W naszym kościele Msze św. będą odprawiane według porządku niedzielnego.

3. W następną niedzielę, 29. października, już nam znany ks. prof. Waldemar Kulbat, na Mszach św. o godz. 8.00, 9.30, 11.00 i 12.30 będzie mówił na temat ewangelizacji i współczesnych zagrożeń duchowych oraz zaprezentuje swoją najnowszą książkę „Wobec zagrożeń wiary”. Po Mszach św. będzie można nabyć wspomnianą pozycję przy wyjściu z kościoła

4. Akcja Katolicka naszej parafii zaprasza chętnych do zwiedzania Muzeum Misyjnego w tygodniu misyjnym w parafii Matki Boskiej Jasnogórskiej w Łodzi. Zbiórka w środę o godz. 13.30 przy naszym kościele.

5. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej - polecamy tygodnik NIEDZIELA.