Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Aktualności

     

 

 Słowo Księdza Proboszcza

 

     Żyjemy jeszcze wspomnieniami historycznego i doniosłego wydarzenia, jakim była kanonizacja dwóch papieży Jana XXIII i Jana Pawła II. Szczególnie bliski naszemu sercu jest nasz rodak, największy z Polaków, Jan Paweł II. To on wołał do ludzi współczesnego świata: „Nie Lękajcie się być świętymi”. To on z tym wezwaniem zwracał się w szczególny sposób do młodzieży. To on sam ukazał jak być świętym w dzisiejszych czasach.

     Weźmy to wezwanie do naszych serc. Wpatrzeni w jego postać wczytajmy się jeszcze raz w wezwanie Boga skierowane do ludu już w Starym Testamencie: Bądźcie świętymi, ponieważ Ja jestem święty”. Tylko ludzie święci potrafią przekształcić świat według planu Boga, tylko oni mogą sprawić, by był światem bardziej ludzkim.

     Przed nami miesiąc maj, miesiąc poświęcony Matce Bożej, którą w wyjątkowy sposób czcił św. Jan Paweł II.

Zawierzmy Jej nasze troski i nadzieje, zawierzmy Jej jak św. Jan Paweł II całe życie, by prowadziła nas ku świętości.

 

Ks. Wiesław Dura

 

UROCZYSTOŚĆ  ZESŁANIA  DUCHA  ŚWIĘTEGO

08  VI  2014

 

1.      W dniu dzisiejszym taca przeznaczona jest na budowę kościołów w naszej archidiecezji.

         O godz. 10.00 wyruszy procesja eucharystyczna z kościoła Matki Boskiej Zwycięskiej do katedry, w pobliżu której o godz. 11.00 będzie odprawiona Msza św. Wieczorem o godz. 19.00 na Placu Katedralnym odbędzie się Wieczór Uwielbienia, będący zwieńczeniem Archidiecezjalnego Święta Eucharystii oraz koncert ewangelizacyjny połączony z adoracją Najświętszego Sakramentu. W spotkaniu weźmie udział Ksiądz Arcybiskup Konrad Krajewski.

2.      Jutro drugi dzień Zielonych Świąt i zarazem święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Dzień zawsze uroczyście obchodzony w naszej ojczyźnie. Uroczyste msze św. o godz. 9.00 i 18.00. Informujemy, że dobiega końca okres Komunii Wielkanocnej.

3.      Zachęcamy wszystkich do uczestnictwa w nabożeństwach do Najświętszego Serca Pana Jezusa, które są odprawiane po wieczornej Mszy św. czyli ok. godz. 18.30.

4.      Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała. Procesja eucharystyczna przejdzie trasą ustaloną w ubiegłym roku. Już dzisiaj pomyślmy o dekoracji naszych domów i mieszkań. Prosimy chętnych do włączenia się w organizowanie procesji.

5.      We wtorek ks. Tadeusz Socha będzie obchodził 25. rocznicę święceń kapłańskich. Z tej racji w poniedziałek, tj. jutro o godz. 12.00 w Archikatedrze Łódzkiej będzie koncelebrował Mszę św. z arcybiskupem Markiem Jędraszewskim i kolegami obchodzącymi również Jubileusz. Chętnych zapraszamy na tę uroczystość. We wtorek o godz. 6.30 nasz jubilat odprawi Mszę św. w naszym kościele. Tych, którzy pragną się za Niego pomodlić i złożyć Mu życzenia serdecznie zapraszamy.

6.      Zakończone zostały prace związane z zainstalowaniem czterech nowych silników do dzwonów. Udało się również zamontować nowe drzwi wejściowe do kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej. Teraz chcemy tę kaplicę wymalować. Dziękujemy wszystkim, dzięki którym możemy te prace realizować.

7.      Ogólnopolska Pielgrzymka na Jasną Górę w intencji trzeźwości i odnowy moralnej narodu odbędzie się w dniach od 14. do 15. czerwca br. Rozpoczęcie 14. czerwca o godz. 17.00 w kaplicy św. Józefa.

8.      Ochotnicze Hufce Pracy prowadzą nabór młodzieży w wieku od 16 do 18 lat. Informacje w gablocie przed kościołem.

9.      Koncert w wykonaniu orkiestry symfonicznej i chóru Filharmonii Łódzkiej z okazji kanonizacji św. Jana Pawła II odbędzie się we wtorek, 10. czerwca br. o godz. 19.30 w Archikatedrze Łódzkiej. Wstęp wolny.

10.    Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Polecamy pismo „ChiT.” pt. „Fenomen Papieża Franciszka” oraz album wydany przez L’Osservatore Romano o św. Janie XXIII i św. Janie Pawle II.

 

 

 

Aktualności

 

 

Słowo Księdza Proboszcza

       
          13. maja br. mija 100. rocznica objawień Matki Bożej w Fatimie. Matka Boża prosiła, by ludzie odmawiali różaniec i czynili pokutę. Nie możemy tej prośby naszej Matki zlekceważyć. Ona pragnie, by cały świat zmierzał do Boga. Ona chce, by świat żył w pokoju. Nie możemy tego osiągnąć bez modlitwy i pokuty. Niech ten miesiąc maj będzie okazją do refleksji nad naszym życiem. Niech nabożeństwa majowe staną się naszą codzienną modlitwą, byśmy uratowali samych siebie, nasze rodziny, naszą Ojczyznę i świat cały od zwycięstwa zła.

                                                                                                                                                Ks. Wiesław Dura 

                                                                                                                                                                         

ZACHĘCAMY I ZAPRASZAMY

  • Przeżywamy 100-lecie objawień fatimskich, zapraszamy do zapoznania się z informacjami zamieszczonymi w zakładce - Objawienia Fatimskie
  • Parafialny Oddział Akcji Katolickiej zaprasza na pielgrzymkę do Góry Kalwarii, tzw. Nowej Jerozolimy, na Misterium Męki Pańskiej ulicami miasta oraz Sanktuarium św. Krzyża i Matki Boskiej Pocieszenia oraz Sanktuarium św. Stanisława Papczyńskiego - szczegóły
  • Zapraszamy do lektury majowego wydania Głosu Świętego Franciszka
  • W zakładce Świadectwa Wiary zamieszczony został wywiad z ks. Pawłem Gabarą na temat sanktuariów oraz objawień Maryjnych i nie tylko - zapraszamy do lektury

 

 Ogłoszenia

                                                    VI  NIEDZIELA  WIELKANOCNA  21  V  2017


1. W dniu dzisiejszym o godz. 11.00 i 12.30 ostatnie w tym roku grupy dzieci z naszej parafii przystąpią do I Komunii św. Prośmy Boga, by Chrystus obecny w Eucharystii był naszą siłą w rozwiązywaniu wszelkich trudności i problemów.
   W przyszłą niedzielę o godz. 17.15 w auli parafialnej zebranie Apostolstwa Modlitwy Różańcowej. Również za tydzień zbiórka do puszek na kolonie letnie Caritas.
2. Nabożeństwa majowe są odprawiane po wieczornej Mszy św. czyli ok. godz. 18.30. Wszystkich w dalszym ciągu zachęcamy do uczestnictwa w tym pięknym nabożeństwie. Trwa Nowenna do Ducha Świętego codziennie po nabożeństwie majowym.
3. Dni Modlitw o Urodzaje, dawne Dni Krzyżowe, będziemy obchodzić w najbliższy poniedziałek, wtorek i środę, tzn. przed Uroczystością Wniebowstąpienia Pańskiego.
4. Z okazji przypadającego w piątek Dnia Matki już dzisiaj składamy serdeczne życzenia wszystkim matkom. Pragniemy wyprosić przez modlitwę potrzebne łaski dla matek żyjących i życie wieczne dla matek, które odeszły z tego świata.    
   W najbliższy piątek o godz. 18.00 zostanie odprawiona w naszym kościele Msza św. za zmarłych, których polecamy Bogu w parafialnych wypominkach i za tych, którzy odeszli od nas w miesiącu maju.
5. XXII Archidiecezjalna Pielgrzymka Rodzin do Sanktuarium św. Maksymiliana w Pabianicach odbędzie się w najbliższą sobotę, 27. maja. Uroczystej Mszy św. o godz. 12.00 będzie przewodniczył Ks. Abp Sławoj Leszek Głódź. Podczas Mszy św. małżeństwa przeżywające 25-tą i 50-tą rocznicę zawarcia Sakramentu Małżeństwa oraz inni jubilaci odnowią przyrzeczenia małżeńskie.
6. Wyższe Seminarium Duchowne w Łodzi od początku czerwca rozpoczyna przyjmowanie kandydatów, którzy myślą o kapłaństwie, na pierwszy rok studiów. Dokumenty należy złożyć w Rektoracie uczelni.
7. Porozumienie Środowisk Patriotycznych Regionu Łódzkiego zaprasza, jak co roku, na Marsz Pamięci Rotmistrza Pileckiego, który odbędzie się w czwartek, 25. maja. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 18.00 w kościele Zesłania Ducha Świętego w Łodzi przy Placu Wolności.
8. Projekcja filmu „Szare Anioły” oraz spotkanie z jego reżyserem odbędzie się 28. maja o godz. 18.00 w Auli Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, ul. Pomorska 251. Bilety w cenie 20,- zł można nabyć pod numerem telefonu 607-457-877 oraz na stronie internetowej www.eventim.pl/szareanioly
9. Akcja Katolicka naszej parafii zaprasza na pielgrzymkę autokarową szlakiem Maryjnym, św. Jana Pawła II i bł. ks. Jerzego Popiełuszki w dniach 28. – 29. maja br. (niedziela i poniedziałek). Wyjazd o godz. 7.00. Są jeszcze wolne miejsca. Nawiedzimy Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu, Radio Maryja, Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Stare Miasto Toruń, Górsk – muzeum bł. ks. Jerzego Popiełuszki, Sanktuarium Męczeństwa bł. ks. Jerzego, Tama Włocławek – muzeum, Katedra we Włocławku. Koszt: 170,- zł w tym nocleg, dwa posiłki, ubezpieczenie, przewodnik po Toruniu. Prosimy osoby, które zarezerwowały miejsce o wpłatę pieniędzy. Zapisy w kancelarii parafialnej.
10.Polecamy prasę katolicką. Zachęcamy także do nabywania Modlitewników Fatimskich w cenie 5,- zł oraz książeczek o Fatimie w cenie 3,- zł.