Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Aktualności

 

 
 
 

                                                                            SŁOWO    KSIĘDZA    PROBOSZCZA 

 

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!

         Moi drodzy Parafianie i sympatycy naszej parafii i Pisma parafialnego. Dalej trwa pandemia, obostrzenia są znoszone, ale dalej trwa w nas strach i lęk? Są pytania, na które nikt nie da jednoznacznych i wyczerpujących odpowiedzi. Oczywiście pytania, które dotyczą naszej egzystencji.
        Rozpoczął się czas wakacji dla dzieci i młodzieży szkolnej. Te wakacje są zupełnie inne i zarazem nowe dla każdego z nas. Dwa miesiące Lipca i Sierpnia, jak je wykorzystamy, czas każdemu pokaże. Życzę, aby był to czas refleksji, radości i szczęścia w spotkaniach rodzinnych, rozmów z seniorami czy nestorami w rodzinie, wycieczek spacerów, poznawania swoich małych ojczyzn, miejsc historycznych w okolicach naszych miast. A my wszyscy, abyśmy zaufali Bożej Opatrzności i z nadzieją spoglądali w przyszłość

                                                                                                                                                               Ks. Robert

                                                                                                       

Informacje

  • We wszystkie niedziele lipca i sierpnia będą odprawiane Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 11.00, 12.30, a wieczorna o godz. 19.30.
  • W dni powszednie będą dwie Msze św.: poranna o godz. 7.00 i wieczorna o godz. 18.00. Spowiedź około 15 minut przed Mszą św.

       

 Ogłoszenia

                                                                       XV  NIEDZIELA  ZWYKŁA
                                                                                  12  VII  2020

1.
 
Przypominamy, że w każdą niedzielę lipca i sierpnia w naszym kościele są odprawiane Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 11.00, 12.30 i wieczorna o godz. 19.30. W dni powszednie będą dwie Msze św.: poranna o godz. 7.00 i wieczorna o godz. 18.00. Spowiedź około 15 minut przed Mszą św.

2. W środę o godz. 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W czwartek od godz. 15.00 do Mszy św. wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy Matki Boskiej Częstochowskiej.

3. Od dzisiaj przez okres wakacji, w łódzkiej edycji „Tygodnika Niedziela” został zaplanowany cykl katechez dla dorosłych, poświęconych przygotowaniu się do „dobrego” przeżywania liturgii sakramentalnej. Pierwszym etapem będzie przygotowanie się do sakramentu pojednania i spowiedzi, czyli rachunek sumienia.

4. Duszpasterstwo Rodzin i Stowarzyszenie Spotkania Małżeńskie zapraszają narzeczonych do odbycia nauk przedmałżeńskich. Spotkania par narzeczonych odbywać się będą dwa razy w tygodniu: w poniedziałek i czwartek o godz. 19.00, od dnia 3. do 27. sierpnia przy Wydziale Duszpasterstwa Rodzin (Łódź, ul. ks. Skorupki 3). Z powodów wymagań sanitarno-epidemiologicznych liczba miejsc jest ograniczona. Zapisy odbywają się przez formularz zgłoszeniowy na stronie: www.spotkaniamalzenskie-lodz.pl.

5. W ubiegłym tygodniu odeszła do wieczności: Helena Piątkowska l. 88, Waldemar Dobiesz l. 86, Adam Jatkowski l. 80. Wieczny odpoczynek…