Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Aktualności

 

 

Słowo Księdza Proboszcza


            
             Dobiega końca czas wakacji. Dobiega końca czas urlopów. Dzieci wracają do szkół, a dorośli do zakładów pracy. Niemal wszyscy dzielą się wrażeniami z przeżytych chwil. Czy potrafiliśmy ten czas wykorzystać w należyty sposób? Czy nie zapomnieliśmy o Bogu, od którego wszystko zależy? Czy nabraliśmy właściwego dystansu do świata, który nas otacza? Jeżeli nie, to jeszcze raz spróbujmy rozpocząć naukę i pracę z Bogiem. Bez Jego błogosławieństwa tak niewiele możemy uczynić. 
Niech modlitwa, eucharystia, lektura Pisma św. pomogą nam zrozumieć sens naszego życia, naszego powołania.    

                                                                                                                                                                                  ks. Wiesław Dura

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                

Zachęcamy i zapraszamy

  • Z początkiem września wracamy do tradycyjnego układu Mszy Świętych. Nie ma już Mszy Świętej niedzielnej o godz. 19.30. Ostatnia odprawiana jest o godzinie 18.00
  • Decyzją księdza arcybiskupa Grzegorza Rysia od 1 sierpnia wikariuszem w naszej parafii został  ks. Robert Kuźma. Ks. Robert święcenia kapłańskie przyjął 29 maja 1999 roku. Jest magistrem teologii. Ostatnio pracował w sąsiedniej parafii św. Urszuli Ledóchowskiej. 
  • Zapraszamy do lektury wrześniowego numeru gazetki parafialnej - Głos Świętego Franciszka

 

 Ogłoszenia

                                                           XXIV  NIEDZIELA  ZWYKŁA    16  IX  2018    

 
1.
 Dziś o godz. 17.15 spotkanie w auli parafialnej z członkami Apostolstwa Modlitwy Różańcowej.
    Również dzisiaj zbiórka do puszek na potrzeby Stolicy Apostolskiej.

    We wtorek święto św. Stanisława Kostki, Patrona Polski. Uroczysta Msza św. w intencji dzieci i młodzieży, a także ministrantów, o godz. 18.00.

  Przypominamy dzieciom i młodzieży o chrześcijańskim obowiązku uczęszczania na katechezę, która prowadzona jest w szkole.

2. 17. września 1939 roku, zgodnie z radziecko-niemieckim porozumieniem zawartym w tajnym protokole paktu Ribbentrop-Mołotow, Związek Radziecki zaatakował Polskę. Z racji 79. rocznicy tych wydarzeń oraz obchodzonego Dnia Sybiraka zapraszamy do Bazyliki Archikatedralnej w Łodzi w poniedziałek 17. września o godz. 12.00 na Mszę św., by uczcić pamięć o bohaterskich obrońcach naszej Ojczyzny i oddać hołd Rodakom zesłanym na Syberię, do Kazachstanu czy Rosji.

3. Informacje o rekrutacji do Studium Organistowskiego znajdziemy na wywieszce przy wejściu.

4. Zgodnie z zarządzeniem Kurii Metropolitalnej nasza parafia do 30. września ma wpłacić 9000,- zł na ubezpieczenie kościoła, dzwonnicy i domu parafialnego. Prosimy tych, którzy mogą nam pomóc o złożenie dziś i w najbliższą niedzielę, w miarę swoich możliwości, wyższej ofiary na tacę. Za zrozumienie wyrażamy naszą chrześcijańską wdzięczność.

5. Parafialny Oddział Akcji Katolickiej zaprasza na dwudniową pielgrzymkę do Kalisza, Lichenia i Lądu, która odbędzie się w dniach 29. - 30. września br. Zapisy w kancelarii parafialnej. Koszt pielgrzymki: 170,- zł od osoby. W cenie przejazd, nocleg, dwa posiłki, ubezpieczenie, przewodnicy.

6. Fundacja „SMS z Nieba” zaprasza na rekolekcje „STADION MŁODYCH: WŁĄCZ PEŁNIĘ WIARY”, które odbędą się 6. października br. na PGE Narodowy w Warszawie. Spotkanie szczególnie skierowane jest do młodych, ale zaproszony jest każdy, kto chce we wspólnocie żywego Kościoła modlić się i wielbić Boga. Więcej informacji na stronie: stadionmlodych.eu .

7. Prasę katolicką możemy nabyć przy wyjściu z kościoła.