Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Aktualności

                                                                            SŁOWO    KSIĘDZA    PROBOSZCZA 

 

        Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus.

      Drodzy parafianie i sympatycy naszego pisma. Środą Popielcową zaczął się Wielki Post. Jest on wielki wielkością dni, ponad 40 ich trwania. Bóg daje Nam wszystkim kolejną szansę wnikania w serca swoje, w prawdzie o nas samych. "Chowanie się" przed Panem Bogiem jest częstym sposobem ludzi. Ten swoisty zabieg jest konsekwencją grzechu pierworodnego i tych wszystkich, po nim...
       Czas postu jest naszym wyjściem do wolności z grzechów, do powrotu stanu łaski uświęcającej i godności dziecka Bożego. Praktyki: post, modlitwa i jałmużna; są dla nas sposobnością aby oczyścić serca i wzmocnić słabą wolę. Kroczyć za naszym Panem i Zbawicielem w kolejnych dniach danych nam od Boga. Niech nasz udział w nabożeństwach Drogi Krzyżowej, Gorzkich Żali i rekolekcji wielkopostnych będzie radością serc.

Na czas owoców duchowych niech Bóg wam błogosławi.

                                                                                                                                                                    Ks. Robert

                                                                                                       

Informacje

       

 Ogłoszenia

II  NIEDZIELA  WIELKIEGO POSTU - 28 II 2021

                                                                                          

1. Dziękujemy wszystkim darczyńcom za złożone ofiary na wsparcie naszej parafii. Zapewniamy o pamięci w modlitwie w tym trudnym dla wszystkich czasie. Dziękujemy wszystkim parafianom, którzy byli obecni na Mszach kolędowych.

2. Dziś druga Niedziela Wielkiego Postu. Dzisiejsza zbiórka do puszek przezna-czona jest na potrzeby polskich misjonarzy. 

3. W związku ze zbliżającymi się terminami I Komunii św. zapraszamy dzieci komunijne klas trzecich. Dziś na godz. 16.00 przychodzą dzieci, które uczy katecheta pan Grzegorz w SP nr 7 oraz katechetka siostra Elżbieta w SP nr 42. W przyszłą niedzielę przychodzą dzieci ze szkoły ZNP.

   W piątek Droga Krzyżowa:

   - dla dzieci o godz. 17.30,

   - dla dorosłych i młodzieży o godz. 18.30.

   Gorzkie Żale w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17.15.

4. Adoracja uwielbienia poprowadzona przez scholę odbędzie się w sobotę, 6. marca, po Mszy wieczornej z godziny 18.00.

5. W przyszłą niedzielę, 7. marca, rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne. Poprowadzi je ks. Paweł Pęczek, proboszcz parafii Najświętszego Sakramentu w Łodzi. Msze św. z naukami w niedzielę - wg porządku niedzielnego. W poniedziałek, wtorek i środę Msze św. z nauką rekolekcyjną o godz. 9.00, 17.00 i 18.00. Rekolekcje dla dzieci i młodzieży będą prowadzone on-line, a wszelkie informacje przekażą katecheci. Przyszła niedziela jest pierwszą miesiąca; wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. z godz. 12.30.

6. Jutro, 1. marca, przypada Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Pamiętajmy o wszystkich żołnierzach niezłomnych, którzy po zakończeniu II Wojny Światowej podjęli walkę o suwerenność i niepodległość naszej Ojczyzny.

7. Rozpoczyna się kurs katechez przygotowujących do sakramentu małżeństwa; jeszcze do 10. marca można się zapisać na stronie www.domalzenstwa.pl na spotkania internetowe. Spotkania w każdy czwartek o godz. 19.00.

8. Polecamy prasę katolicką - do nabycia przy wyjściu z kościoła.