Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Aktualności

     

 

 Słowo Księdza Proboszcza

 

     Żyjemy jeszcze wspomnieniami historycznego i doniosłego wydarzenia, jakim była kanonizacja dwóch papieży Jana XXIII i Jana Pawła II. Szczególnie bliski naszemu sercu jest nasz rodak, największy z Polaków, Jan Paweł II. To on wołał do ludzi współczesnego świata: „Nie Lękajcie się być świętymi”. To on z tym wezwaniem zwracał się w szczególny sposób do młodzieży. To on sam ukazał jak być świętym w dzisiejszych czasach.

     Weźmy to wezwanie do naszych serc. Wpatrzeni w jego postać wczytajmy się jeszcze raz w wezwanie Boga skierowane do ludu już w Starym Testamencie: Bądźcie świętymi, ponieważ Ja jestem święty”. Tylko ludzie święci potrafią przekształcić świat według planu Boga, tylko oni mogą sprawić, by był światem bardziej ludzkim.

     Przed nami miesiąc maj, miesiąc poświęcony Matce Bożej, którą w wyjątkowy sposób czcił św. Jan Paweł II.

Zawierzmy Jej nasze troski i nadzieje, zawierzmy Jej jak św. Jan Paweł II całe życie, by prowadziła nas ku świętości.

 

Ks. Wiesław Dura

 

UROCZYSTOŚĆ  ZESŁANIA  DUCHA  ŚWIĘTEGO

08  VI  2014

 

1.      W dniu dzisiejszym taca przeznaczona jest na budowę kościołów w naszej archidiecezji.

         O godz. 10.00 wyruszy procesja eucharystyczna z kościoła Matki Boskiej Zwycięskiej do katedry, w pobliżu której o godz. 11.00 będzie odprawiona Msza św. Wieczorem o godz. 19.00 na Placu Katedralnym odbędzie się Wieczór Uwielbienia, będący zwieńczeniem Archidiecezjalnego Święta Eucharystii oraz koncert ewangelizacyjny połączony z adoracją Najświętszego Sakramentu. W spotkaniu weźmie udział Ksiądz Arcybiskup Konrad Krajewski.

2.      Jutro drugi dzień Zielonych Świąt i zarazem święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Dzień zawsze uroczyście obchodzony w naszej ojczyźnie. Uroczyste msze św. o godz. 9.00 i 18.00. Informujemy, że dobiega końca okres Komunii Wielkanocnej.

3.      Zachęcamy wszystkich do uczestnictwa w nabożeństwach do Najświętszego Serca Pana Jezusa, które są odprawiane po wieczornej Mszy św. czyli ok. godz. 18.30.

4.      Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała. Procesja eucharystyczna przejdzie trasą ustaloną w ubiegłym roku. Już dzisiaj pomyślmy o dekoracji naszych domów i mieszkań. Prosimy chętnych do włączenia się w organizowanie procesji.

5.      We wtorek ks. Tadeusz Socha będzie obchodził 25. rocznicę święceń kapłańskich. Z tej racji w poniedziałek, tj. jutro o godz. 12.00 w Archikatedrze Łódzkiej będzie koncelebrował Mszę św. z arcybiskupem Markiem Jędraszewskim i kolegami obchodzącymi również Jubileusz. Chętnych zapraszamy na tę uroczystość. We wtorek o godz. 6.30 nasz jubilat odprawi Mszę św. w naszym kościele. Tych, którzy pragną się za Niego pomodlić i złożyć Mu życzenia serdecznie zapraszamy.

6.      Zakończone zostały prace związane z zainstalowaniem czterech nowych silników do dzwonów. Udało się również zamontować nowe drzwi wejściowe do kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej. Teraz chcemy tę kaplicę wymalować. Dziękujemy wszystkim, dzięki którym możemy te prace realizować.

7.      Ogólnopolska Pielgrzymka na Jasną Górę w intencji trzeźwości i odnowy moralnej narodu odbędzie się w dniach od 14. do 15. czerwca br. Rozpoczęcie 14. czerwca o godz. 17.00 w kaplicy św. Józefa.

8.      Ochotnicze Hufce Pracy prowadzą nabór młodzieży w wieku od 16 do 18 lat. Informacje w gablocie przed kościołem.

9.      Koncert w wykonaniu orkiestry symfonicznej i chóru Filharmonii Łódzkiej z okazji kanonizacji św. Jana Pawła II odbędzie się we wtorek, 10. czerwca br. o godz. 19.30 w Archikatedrze Łódzkiej. Wstęp wolny.

10.    Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Polecamy pismo „ChiT.” pt. „Fenomen Papieża Franciszka” oraz album wydany przez L’Osservatore Romano o św. Janie XXIII i św. Janie Pawle II.

 

 

 

Aktualności

 

 

Słowo Księdza Proboszcza


          Znów Adwent, wkrótce Boże Narodzenie, a potem Nowy Rok. Z pewnością nosisz w pamięci jeszcze Rok Miłosierdzia, Światowe Dni Młodzieży i 1050-lecie chrztu naszego Narodu. Na ile to wszystko pogłębiło Twoją wiarę, na ile odmieniło Twoje człowieczeństwo?
         Adwent, w którym będziesz oczekiwał na święta Bożego Narodzenia niech jeszcze raz uświadomi Ci, że i Twoje życie powinno być oczekiwaniem na przyjście Syna Bożego. Oczekiwaniem, w którym Bóg Ci przypomni, że powołał Cię do życia, które nie przemija, które się nie kończy, do życia, które dał Ci Jezus Chrystus. Jeżeli chcesz je osiągnąć żyj tak jak On. Po to jest Adwent, byś odpowiedział sobie czy Twoje życie przypomina życie Tego, na którego czekasz.

 

                                                                                                                                          Ks. Wiesław Dura 

                                                                                                                                                                         

ZACHĘCAMY I ZAPRASZAMY

  • UWAGA !!! W okresie Adwentu, poranna Msza Święta - Roraty - będzie odprawiana codziennie o godzinie 7.00. Nie ma Mszy Świętej o godz. 6,30
  • Uwaga dla przygotowania do sakramentu bierzmowania. W menu bocznym dodana dawka zakładka Bierzmowanie 2017/2018 , w tych stronach są informacje nt. sakramentu i przygotowań.

 

 Ogłoszenia

                                                17 XII 2017   DRUGA NIEDZIELA ADWENTU
                                                                   

1. W dniu dzisiejszym zbiórka do puszek na Fundusz Ochrony Macierzyństwa im. Stanisławy Leszczyńskiej.

2. Roraty są odprawiane codziennie o godz. 7.00. Ostatnie roraty będą odprawione w sobotę, tj. 23 grudnia. 

   W przyszłą niedzielę wigilia Bożego Narodzenia. Prosimy, by podczas wieczerzy wigilijnej zachować tradycyjny charakter potraw. 

   W tym dniu Msze św. będą sprawowane do południa wg porządku niedzielnego. Nie będzie Mszy św. o godz. 18.00. O godz. 23.30 nabożeństwo oczekiwania. O północy, czyli o godz. 24.00, rozpoczniemy uroczystą Pasterkę w intencji parafian, na którą wszystkich zapraszamy.

3. W poniedziałek Uroczystość Bożego Narodzenia. Porządek Mszy św. jak w niedzielę - z jednym wyjątkiem: nie będzie w tym dniu odprawiana Msza św. o godz. 7.00. Drugiego dnia świąt porządek Mszy św. także niedzielny.

4. Pobłogosławione opłatki wigilijne możemy jeszcze otrzymać przy wejściu do kościoła. Opłatki w dni powszednie można także nabyć w kancelarii parafialnej.

   Przy wyjściu z kościoła można też otrzymać świece wigilijne. Dochód z ich sprzedaży przeznaczony jest dla biednych dzieci. Świece te możemy potraktować także jako wkłady do zniczy i w ten sposób wyrazić naszą więź z tymi, którzy od nas odeszli.

5. Osoby, które chciałyby wziąć udział w „Wigilii dla samotnych” proszone są o zgłoszenie się do kancelarii parafialnej do wtorku włącznie.

6. Ojcowie Franciszkanie informują, że przez cały rok od poniedziałku do soboty w godz. 14.00-18.00 istnieje możliwość skorzystania z sakramentu pojednania w ich kościele w Łodzi przy ul. Rzgowskiej 41a. Dodatkowo 23 grudnia (sobota), dzień przed Wigilią Bożego Narodzenia, zapraszają na spowiedź „ostatniej szansy” od godz. 14.00 aż do godz. 22.00.

7. Państwowa Straż Pożarna w Łodzi, w związku z rozpoczęciem sezonu grzewczego, apeluje, aby zachować środki ostrożności podczas ogrzewania domów i mieszkań, dokonywać regularnych przeglądów, czyszczenia instalacji kominowych i wentylacyjnych oraz zaopatrzyć się w czujniki dymu i tlenku węgla, które w porę zasygnalizują pojawienie się niebezpieczeństwa. Czad to bezwonny, bezbarwny, a przy tym bardzo toksyczny gaz, którego człowiek nie jest w stanie wykryć. Pierwszymi objawami zatrucia są ból głowy, osłabienie, nudności, w dalszej kolejności może nastąpić utrata przytomności, a nawet śmierć.

8. Polecamy tygodniki Niedziela, Gość Niedzielny, Idziemy oraz inne czasopisma.