Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Aktualności

     

 

 Słowo Księdza Proboszcza

 

     Żyjemy jeszcze wspomnieniami historycznego i doniosłego wydarzenia, jakim była kanonizacja dwóch papieży Jana XXIII i Jana Pawła II. Szczególnie bliski naszemu sercu jest nasz rodak, największy z Polaków, Jan Paweł II. To on wołał do ludzi współczesnego świata: „Nie Lękajcie się być świętymi”. To on z tym wezwaniem zwracał się w szczególny sposób do młodzieży. To on sam ukazał jak być świętym w dzisiejszych czasach.

     Weźmy to wezwanie do naszych serc. Wpatrzeni w jego postać wczytajmy się jeszcze raz w wezwanie Boga skierowane do ludu już w Starym Testamencie: Bądźcie świętymi, ponieważ Ja jestem święty”. Tylko ludzie święci potrafią przekształcić świat według planu Boga, tylko oni mogą sprawić, by był światem bardziej ludzkim.

     Przed nami miesiąc maj, miesiąc poświęcony Matce Bożej, którą w wyjątkowy sposób czcił św. Jan Paweł II.

Zawierzmy Jej nasze troski i nadzieje, zawierzmy Jej jak św. Jan Paweł II całe życie, by prowadziła nas ku świętości.

 

Ks. Wiesław Dura

 

UROCZYSTOŚĆ  ZESŁANIA  DUCHA  ŚWIĘTEGO

08  VI  2014

 

1.      W dniu dzisiejszym taca przeznaczona jest na budowę kościołów w naszej archidiecezji.

         O godz. 10.00 wyruszy procesja eucharystyczna z kościoła Matki Boskiej Zwycięskiej do katedry, w pobliżu której o godz. 11.00 będzie odprawiona Msza św. Wieczorem o godz. 19.00 na Placu Katedralnym odbędzie się Wieczór Uwielbienia, będący zwieńczeniem Archidiecezjalnego Święta Eucharystii oraz koncert ewangelizacyjny połączony z adoracją Najświętszego Sakramentu. W spotkaniu weźmie udział Ksiądz Arcybiskup Konrad Krajewski.

2.      Jutro drugi dzień Zielonych Świąt i zarazem święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Dzień zawsze uroczyście obchodzony w naszej ojczyźnie. Uroczyste msze św. o godz. 9.00 i 18.00. Informujemy, że dobiega końca okres Komunii Wielkanocnej.

3.      Zachęcamy wszystkich do uczestnictwa w nabożeństwach do Najświętszego Serca Pana Jezusa, które są odprawiane po wieczornej Mszy św. czyli ok. godz. 18.30.

4.      Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała. Procesja eucharystyczna przejdzie trasą ustaloną w ubiegłym roku. Już dzisiaj pomyślmy o dekoracji naszych domów i mieszkań. Prosimy chętnych do włączenia się w organizowanie procesji.

5.      We wtorek ks. Tadeusz Socha będzie obchodził 25. rocznicę święceń kapłańskich. Z tej racji w poniedziałek, tj. jutro o godz. 12.00 w Archikatedrze Łódzkiej będzie koncelebrował Mszę św. z arcybiskupem Markiem Jędraszewskim i kolegami obchodzącymi również Jubileusz. Chętnych zapraszamy na tę uroczystość. We wtorek o godz. 6.30 nasz jubilat odprawi Mszę św. w naszym kościele. Tych, którzy pragną się za Niego pomodlić i złożyć Mu życzenia serdecznie zapraszamy.

6.      Zakończone zostały prace związane z zainstalowaniem czterech nowych silników do dzwonów. Udało się również zamontować nowe drzwi wejściowe do kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej. Teraz chcemy tę kaplicę wymalować. Dziękujemy wszystkim, dzięki którym możemy te prace realizować.

7.      Ogólnopolska Pielgrzymka na Jasną Górę w intencji trzeźwości i odnowy moralnej narodu odbędzie się w dniach od 14. do 15. czerwca br. Rozpoczęcie 14. czerwca o godz. 17.00 w kaplicy św. Józefa.

8.      Ochotnicze Hufce Pracy prowadzą nabór młodzieży w wieku od 16 do 18 lat. Informacje w gablocie przed kościołem.

9.      Koncert w wykonaniu orkiestry symfonicznej i chóru Filharmonii Łódzkiej z okazji kanonizacji św. Jana Pawła II odbędzie się we wtorek, 10. czerwca br. o godz. 19.30 w Archikatedrze Łódzkiej. Wstęp wolny.

10.    Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Polecamy pismo „ChiT.” pt. „Fenomen Papieża Franciszka” oraz album wydany przez L’Osservatore Romano o św. Janie XXIII i św. Janie Pawle II.

 

 

 

Aktualności

 

 

Słowo Księdza Proboszcza

       
          Zakończyliśmy miesiąc maj poświęcony Matce Bożej. Niemal w każdym kościele śpiewaliśmy lub odmawialiśmy Litanię Loretańską. To w tym miesiącu obchodziliśmy setną rocznicę Jej fatimskich objawień.To Ona przypomina nam o potrzebie pokuty i modlitwie. To Ona chce nas przygotować na powtórne przyjście Jej Syna.
Teraz jest już miesiąc czerwiec. Czerwiec poświęcony Najświętszemu Sercu Jezusa. Miesiąc, w którym będziemy przeżywać Uroczystość Bożego Ciała i Najświętszego Serca Pana Jezusa. Miesiąc, w którym codziennie będziemy odmawiać litanię do Serca Jezusa.
           Nie zapominajmy, że Matka Chrystusa i nasza Matka prosi nas, abyśmy w tym miesiącu trwali na modlitwie, wpatrywali się w Serce Jej Syna i szli drogą, którą On nam ukazał.

                                                                                                                                                Ks. Wiesław Dura 

                                                                                                                                                                         

ZACHĘCAMY I ZAPRASZAMY

  • Przeżywamy 100-lecie objawień fatimskich, zapraszamy do zapoznania się z informacjami zamieszczonymi w zakładce - Objawienia Fatimskie
  • W zakładce Świadectwa Wiary zamieszczony został wywiad z ks. Pawłem Gabarą na temat sanktuariów oraz objawień Maryjnych i nie tylko - zapraszamy do lektury

 

 Ogłoszenia

                                                     XII  NIEDZIELA  ZWYKŁA   25.06.2017


1. Dzisiejszą niedzielą, ostatnią miesiąca czerwca, rozpoczynamy czas wa-kacji. Postarajmy się o to, by w tym okresie pogłębić naszą wiarę przez modlitwę, religijną lekturę i regularny udział w niedzielnej eucharystii.
   W czwartek Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Uroczysta Msza św. o godz. 18.00. Taca w dniu jutrzejszym przeznaczona jest na potrzeby Stolicy Apostolskiej.
2. Również w czwartek przypada 13. rocznica powstania Metropolii Łódz-kiej. Msza św. z tej racji w Archikatedrze Łódzkiej o godz. 12.00.
3. W najbliższy piątek o godz. 18.00 zostanie odprawiona w naszym kościele Msza św. za zmarłych, których polecamy Bogu w parafialnych wypominkach i za tych, którzy odeszli od nas w miesiącu maju.
   Także w piątek ostatnie nabożeństwo czerwcowe do Najświętszego Serca Jezusowego - po Mszy św. wieczornej.
4. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. O godz. 7.00 Msza św. wotywna o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny. Zapraszamy na nią członków Asysty Parafialnej i Apostolstwa Modlitwy Różańcowej.
5. We wszystkie niedziele lipca i sierpnia Msze św. będą odprawiane o godz. 7.00, 8.00, 9.30, 11.00, 12.30 i 19.30. W dni powszednie będą dwie Msze św.: poranna o godz. 7.00 i wieczorna o godz. 18.00. Spowiedź 15 minut przed Mszą św.
   Kancelaria parafialna w lipcu i sierpniu będzie czynna od godz. 9.00 do 10.30 oraz od godz. 16.00 do 17.00.
6. Informacje o Drugiej Ogólnopolskiej Pieszej Pielgrzymce Ewangelizacyj-nej z Pabianic do Niepokalanowa znajdziemy na plakacie przed wejściem do kościoła.
7. Polecamy tygodnik „Niedziela”, „Idziemy”, „Gość Niedzielny”, wakacyj-ny „Mały Gość Niedzielny” z najnowszą płytą zespołu Arka Noego oraz nasze pismo Głos św. Franciszka.
8.W dniu 20. czerwca br. ukazał się w formie elektronicznej artykuł Szymona Bujalskiego „Kościół sprzedał działkę i będzie miał stację benzynową przed wejściem”. W artykule czytamy: „Bo za budową stacji jest sam kościół, który lobbował za takim rozwiązaniem w urzędzie. W trakcie przygotowania rozstrzygnięć do planu okazało się także, że to parafia sprzedała teren inwestorowi – podkreśla Robert Warsza, dyrektor Miejskiej Pracowni Urbanistycznej”. I dalej: „Parafii powinno zależeć, by naprzeciwko kościoła była zieleń. Jeśli ma jednak taką fantazję i postanowiła zarobić na gruntach, to umożliwmy budowę stacji przed wejściem do kościoła, proszę bardzo. Nie możemy przecież chronić tego otoczenia, jeśli sam główny zainteresowany nie chce być chroniony - ocenia Maciej Rakowski, przewodniczący komisji planu przestrzennego. Dlatego MPU nie przygotuje miejscowego planu dla tego obszaru”. Pragniemy poinformować, że teren, na którym ma być zbudowana stacja benzynowa nie był własnością parafii. Jak więc parafia mogła ten ren sprzedać? Dlaczego pan Szymon Bujalski nas okłamuje? Ks. Proboszcz w dniu 7. lutego br. w Wydziale Ochrony Środowiska i Rolnictwa UMŁ, Łódź, Al. Piłsudskiego 100, wyraził brak zgody na budowę stacji naprzeciw kościoła. W dniu 8. lutego br. dostarczył do w/w wydziału listę zawierającą 473 podpisy popierających sprzeciw Ks. Proboszcza. W dniu 24. lutego br. dostarczył następną listę zawierającą 219 podpisów wyrażających sprzeciw wobec budowy stacji. Jak więc można pisać, że za budową stacji jest sam kościół, który rzekomo lobbował za takim rozwiązaniem w urzędzie? Parafii powinno zależeć, by naprzeciw kościoła była zieleń. Parafii na tym zależy. Myślę, że panu Szymonowi Bujalskiemu i osobom wymienionym w artykule też powinno na tym zależeć. Wyrażamy ubolewanie, że spotykamy się z kłamstwami, którymi posługuje się pan Szymon Bujalski w Gazecie Wyborczej. Ubolewamy też, że urzędnicy wymienieni przez pana Bujalskiego mijają się z prawdą. Już najwyższy czas, abyśmy żyli w prawdzie. Żądamy wyjaśnień i sprostowania na łamach Gazety Wyborczej.