Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Aktualności

 
 

                                                                            SŁOWO    KSIĘDZA    PROBOSZCZA 


Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!


Moi Drodzy Parafianie, Za nami Stary Rok.
        Niech każdy z nas, i ja i wy, dokona przed Bogiem i sobą samym własnej oceny swojej wiary. Zapytajmy się – jaka ona jest? Czy mogę o sobie powiedzieć, że jestem wierzącym i praktykującym chrześcijaninem? A przed nami Rok Nowy. Niech on będzie nowy nowością nowych wydarzeń, których nie znamy pod każdym względem i niech będzie nowy w naszej wierze, w naszej zażyłości z Panem Bogiem i naszej miłości, którą wyrażamy do Boga za pośrednictwem bliźnich.


                                                                                                                                                                   Ks. Robert

                                                                                                       

Informacje

  • UWAGA !!! Od października, w dni powszednie (od poniedziałku do soboty), pierwsza Msza św. poranna jest odprawiana o godzinie 7.00.
  • UWAGA !!! Od stycznia 2020 r. porządek Mszy św. w niedzielę będzie następujący: 7.30, 9.30, 11.00, 12.30 i 18.00.
  • BIERZMOWANIE 2019 - deklaracja do pobrania
  • Zapraszamy do lektury nowego numeru pisma parafialnego Głos Świętego Franciszka

       

 Ogłoszenia

                                                    II NIEDZIELA ZWYKŁA - 19 I 2020

                                                       

1. Rozpoczęliśmy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Msza św. na rozpoczęcie Modlitw o Jedność Chrześcijan w bazylice archikatedralnej dziś o godz. 19.00. Program nabożeństw w naszej diecezji znajdziemy w gablocie przed kościołem. W sobotę święto Nawrócenia św. Pawła.

2. W Łódzkiej Arenie, w lutym, odbędą się dwa wydarzenia: Arena Młodych i Arena Rodzin. Młodzież zaproszona jest do udziału w dwa dni: 27. i 28. lutego br. Zaproszenia na wydarzenia o charakterze ewangelizacyjnym skierowane są do młodzieży uczęszczającej i nieuczęszczającej na lekcje religii oraz do rodzin z naszej archidiecezji. Zaproszenia przy wejściu do kościoła. Spotkania odbywać się będą:

  -  27.-28. lutego w godz. 9.00-13.30 klasy siódme i ósme szkół podstawowych oraz młodzież szkół ponadpodstawowych,

  -  28. lutego w godz. 19.00-21.00 rodziny.

3. Polecamy prasę katolicką, a zwłaszcza tygodnik katolicki NIEDZIELA, Idziemy, Gość Niedzielny i Głos Świętego Franciszka.

4. Dziękujemy za życzliwe przyjmowanie kapłanów podczas kolędy. Wszystkim ofiarodawcom składamy wyrazy chrześcijańskiej wdzięczności.

5. Rozkład kolędy na najbliższy tydzień w zakładce: Kolęda 2019/2020

6. W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności: Irena Solnica l. 91, Genowefa Marczak l. 90, Stanisława Kowalewska l. 90, Kazimiera Pawlicka l. 88, Henryk Goliński l. 86, Anna Juchniewicz l. 59, Dariusz Adamczyk l. 57.