Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Aktualności

     

 

 Słowo Księdza Proboszcza

 

     Żyjemy jeszcze wspomnieniami historycznego i doniosłego wydarzenia, jakim była kanonizacja dwóch papieży Jana XXIII i Jana Pawła II. Szczególnie bliski naszemu sercu jest nasz rodak, największy z Polaków, Jan Paweł II. To on wołał do ludzi współczesnego świata: „Nie Lękajcie się być świętymi”. To on z tym wezwaniem zwracał się w szczególny sposób do młodzieży. To on sam ukazał jak być świętym w dzisiejszych czasach.

     Weźmy to wezwanie do naszych serc. Wpatrzeni w jego postać wczytajmy się jeszcze raz w wezwanie Boga skierowane do ludu już w Starym Testamencie: Bądźcie świętymi, ponieważ Ja jestem święty”. Tylko ludzie święci potrafią przekształcić świat według planu Boga, tylko oni mogą sprawić, by był światem bardziej ludzkim.

     Przed nami miesiąc maj, miesiąc poświęcony Matce Bożej, którą w wyjątkowy sposób czcił św. Jan Paweł II.

Zawierzmy Jej nasze troski i nadzieje, zawierzmy Jej jak św. Jan Paweł II całe życie, by prowadziła nas ku świętości.

 

Ks. Wiesław Dura

 

UROCZYSTOŚĆ  ZESŁANIA  DUCHA  ŚWIĘTEGO

08  VI  2014

 

1.      W dniu dzisiejszym taca przeznaczona jest na budowę kościołów w naszej archidiecezji.

         O godz. 10.00 wyruszy procesja eucharystyczna z kościoła Matki Boskiej Zwycięskiej do katedry, w pobliżu której o godz. 11.00 będzie odprawiona Msza św. Wieczorem o godz. 19.00 na Placu Katedralnym odbędzie się Wieczór Uwielbienia, będący zwieńczeniem Archidiecezjalnego Święta Eucharystii oraz koncert ewangelizacyjny połączony z adoracją Najświętszego Sakramentu. W spotkaniu weźmie udział Ksiądz Arcybiskup Konrad Krajewski.

2.      Jutro drugi dzień Zielonych Świąt i zarazem święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Dzień zawsze uroczyście obchodzony w naszej ojczyźnie. Uroczyste msze św. o godz. 9.00 i 18.00. Informujemy, że dobiega końca okres Komunii Wielkanocnej.

3.      Zachęcamy wszystkich do uczestnictwa w nabożeństwach do Najświętszego Serca Pana Jezusa, które są odprawiane po wieczornej Mszy św. czyli ok. godz. 18.30.

4.      Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała. Procesja eucharystyczna przejdzie trasą ustaloną w ubiegłym roku. Już dzisiaj pomyślmy o dekoracji naszych domów i mieszkań. Prosimy chętnych do włączenia się w organizowanie procesji.

5.      We wtorek ks. Tadeusz Socha będzie obchodził 25. rocznicę święceń kapłańskich. Z tej racji w poniedziałek, tj. jutro o godz. 12.00 w Archikatedrze Łódzkiej będzie koncelebrował Mszę św. z arcybiskupem Markiem Jędraszewskim i kolegami obchodzącymi również Jubileusz. Chętnych zapraszamy na tę uroczystość. We wtorek o godz. 6.30 nasz jubilat odprawi Mszę św. w naszym kościele. Tych, którzy pragną się za Niego pomodlić i złożyć Mu życzenia serdecznie zapraszamy.

6.      Zakończone zostały prace związane z zainstalowaniem czterech nowych silników do dzwonów. Udało się również zamontować nowe drzwi wejściowe do kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej. Teraz chcemy tę kaplicę wymalować. Dziękujemy wszystkim, dzięki którym możemy te prace realizować.

7.      Ogólnopolska Pielgrzymka na Jasną Górę w intencji trzeźwości i odnowy moralnej narodu odbędzie się w dniach od 14. do 15. czerwca br. Rozpoczęcie 14. czerwca o godz. 17.00 w kaplicy św. Józefa.

8.      Ochotnicze Hufce Pracy prowadzą nabór młodzieży w wieku od 16 do 18 lat. Informacje w gablocie przed kościołem.

9.      Koncert w wykonaniu orkiestry symfonicznej i chóru Filharmonii Łódzkiej z okazji kanonizacji św. Jana Pawła II odbędzie się we wtorek, 10. czerwca br. o godz. 19.30 w Archikatedrze Łódzkiej. Wstęp wolny.

10.    Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Polecamy pismo „ChiT.” pt. „Fenomen Papieża Franciszka” oraz album wydany przez L’Osservatore Romano o św. Janie XXIII i św. Janie Pawle II.

 

 

 

Aktualności

 

 

Słowo Księdza Proboszcza

       
        Dla dzieci i młodzieży lipiec i sierpień to czas wolny od zajęć szkolnych. Lipiec lub sierpień dla wielu z nas to czas urlopów ale zarazem szansa, by pogłębić swoje życie religijne, by zbliżyć się do Boga, by przemyśleć swoją wiarę.
        Nie zapomnij w tym okresie o modlitwie, o lekturze Pisma św., o Eucharystii, o adoracji Najświętszego Sakramentu, byś mógł wrócić po urlopie do swoich zajęć, do znajomych, z pogłębioną wiarą, byś mógł być wierniejszym świadkiem Chrystusa.

                                                                                                                                          Ks. Wiesław Dura 

                                                                                                                                                                         

ZACHĘCAMY I ZAPRASZAMY

  • Przeżywamy 100-lecie objawień fatimskich, zapraszamy do zapoznania się z informacjami zamieszczonymi w zakładce - Objawienia Fatimskie
  • W zakładce Świadectwa Wiary zamieszczony został wywiad z ks. Pawłem Gabarą na temat sanktuariów oraz objawień Maryjnych i nie tylko - zapraszamy do lektury
  • Jest już nowy numer Głosu Świętego Franciszka - zapraszamy

 

 Ogłoszenia

                                        XIX  NIEDZIELA  ZWYKŁA    13 VIII 2017


1.    Dzisiaj po Mszy św. odprawionej o godz. 19.30 nabożeństwo fatimskie i procesja z figurą Matki Bożej       Fatimskiej. Na procesję prosimy wziąć ze sobą świece. Dzisiejsze ofiary na tacę przeznaczone są na budowę Centrum Studiów Jana Pawła II w Łodzi.

2.    We wtorek, 15. sierpnia, Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny oraz 97. rocznica cudu       nad   Wisłą i Święto Wojska Polskiego. Msze św. będą sprawowane  wg porządku niedzielnego - jak w lipcu i sierpniu (wieczorem Msza św. o godz. 19.30). Przed błogosławieństwem po  każdej Mszy św. poświęcenie ziół i kwiatów.

3.    Tegoroczna 92. Piesza Pielgrzymka Łódzka na Jasną Górę wyruszy z Łodzi w dniu 21. sierpnia. Zapisy        odbywają się w dolnym kościele Matki Boskiej Zwycięskiej w Łodzi, ul. Łąkowa 40, w dniach od 12. do            19. sierpnia (oprócz 13. i 15. sierpnia) w godzinach 10.00 – 12.00 i 16.00 – 19.00. Jeśli ktoś pragnął uczestniczyć w pielgrzymce, ale z różnych powodów stało się to niemożliwe, może    zapisać się do Grupy Duchowej. Można to uczynić przy wyjściu z  kościoła lub w kancelarii parafialnej.
W dniu 21. sierpnia, a więc w poniedziałek, między godz. 8.00 a godz. 9.00, pątnicy będą przechodzić w pobliżu naszego kościoła ul. Pabianicką. Wyjdźmy im na spotkanie  przy ul. Brużyckiej, w pobliżu kościoła.

4.    Centrum Służby Rodzinie w Łodzi zaprasza rodziców dzieci w wieku od 6. do 15. lat, mieszkańców Łodzi, do udziału w bezpłatnych warsztatach podnoszących kompetencje  rodzicielskie „Szkoła dla rodziców”. Szczegółowe informacje o projekcie znajdują się na stronie internetowej Centrum – www.csr.org.pl.

5.    Przypominamy, że w każdą niedzielę sierpnia w naszym kościele są odprawiane Msze św. o godz. 7.00, 8.00, 9.30, 11.00, 12.30 i wieczorna o godz. 19.30. W dni  powszednie są dwie Msze św.: poranna o godz. 7.00 i wieczorna o godz. 18.00. Spowiedź 15 minut przed Mszą św. Kancelaria parafialna w sierpniu będzie czynna w dni powszednie od godz. 9.00 do 10.30 oraz od godz. 16.00 do 17.00. W sobotę od 9.00 do 10.30.

6.    Dziękujemy serdecznie tym wszystkim, którzy podjęli decyzję o pomocy w zakupie przyborów szkolnych dla ubogich dzieci.

7.    Polecamy prasę katolicką.