Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Aktualności

     

 

 Słowo Księdza Proboszcza

 

     Żyjemy jeszcze wspomnieniami historycznego i doniosłego wydarzenia, jakim była kanonizacja dwóch papieży Jana XXIII i Jana Pawła II. Szczególnie bliski naszemu sercu jest nasz rodak, największy z Polaków, Jan Paweł II. To on wołał do ludzi współczesnego świata: „Nie Lękajcie się być świętymi”. To on z tym wezwaniem zwracał się w szczególny sposób do młodzieży. To on sam ukazał jak być świętym w dzisiejszych czasach.

     Weźmy to wezwanie do naszych serc. Wpatrzeni w jego postać wczytajmy się jeszcze raz w wezwanie Boga skierowane do ludu już w Starym Testamencie: Bądźcie świętymi, ponieważ Ja jestem święty”. Tylko ludzie święci potrafią przekształcić świat według planu Boga, tylko oni mogą sprawić, by był światem bardziej ludzkim.

     Przed nami miesiąc maj, miesiąc poświęcony Matce Bożej, którą w wyjątkowy sposób czcił św. Jan Paweł II.

Zawierzmy Jej nasze troski i nadzieje, zawierzmy Jej jak św. Jan Paweł II całe życie, by prowadziła nas ku świętości.

 

Ks. Wiesław Dura

 

UROCZYSTOŚĆ  ZESŁANIA  DUCHA  ŚWIĘTEGO

08  VI  2014

 

1.      W dniu dzisiejszym taca przeznaczona jest na budowę kościołów w naszej archidiecezji.

         O godz. 10.00 wyruszy procesja eucharystyczna z kościoła Matki Boskiej Zwycięskiej do katedry, w pobliżu której o godz. 11.00 będzie odprawiona Msza św. Wieczorem o godz. 19.00 na Placu Katedralnym odbędzie się Wieczór Uwielbienia, będący zwieńczeniem Archidiecezjalnego Święta Eucharystii oraz koncert ewangelizacyjny połączony z adoracją Najświętszego Sakramentu. W spotkaniu weźmie udział Ksiądz Arcybiskup Konrad Krajewski.

2.      Jutro drugi dzień Zielonych Świąt i zarazem święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Dzień zawsze uroczyście obchodzony w naszej ojczyźnie. Uroczyste msze św. o godz. 9.00 i 18.00. Informujemy, że dobiega końca okres Komunii Wielkanocnej.

3.      Zachęcamy wszystkich do uczestnictwa w nabożeństwach do Najświętszego Serca Pana Jezusa, które są odprawiane po wieczornej Mszy św. czyli ok. godz. 18.30.

4.      Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała. Procesja eucharystyczna przejdzie trasą ustaloną w ubiegłym roku. Już dzisiaj pomyślmy o dekoracji naszych domów i mieszkań. Prosimy chętnych do włączenia się w organizowanie procesji.

5.      We wtorek ks. Tadeusz Socha będzie obchodził 25. rocznicę święceń kapłańskich. Z tej racji w poniedziałek, tj. jutro o godz. 12.00 w Archikatedrze Łódzkiej będzie koncelebrował Mszę św. z arcybiskupem Markiem Jędraszewskim i kolegami obchodzącymi również Jubileusz. Chętnych zapraszamy na tę uroczystość. We wtorek o godz. 6.30 nasz jubilat odprawi Mszę św. w naszym kościele. Tych, którzy pragną się za Niego pomodlić i złożyć Mu życzenia serdecznie zapraszamy.

6.      Zakończone zostały prace związane z zainstalowaniem czterech nowych silników do dzwonów. Udało się również zamontować nowe drzwi wejściowe do kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej. Teraz chcemy tę kaplicę wymalować. Dziękujemy wszystkim, dzięki którym możemy te prace realizować.

7.      Ogólnopolska Pielgrzymka na Jasną Górę w intencji trzeźwości i odnowy moralnej narodu odbędzie się w dniach od 14. do 15. czerwca br. Rozpoczęcie 14. czerwca o godz. 17.00 w kaplicy św. Józefa.

8.      Ochotnicze Hufce Pracy prowadzą nabór młodzieży w wieku od 16 do 18 lat. Informacje w gablocie przed kościołem.

9.      Koncert w wykonaniu orkiestry symfonicznej i chóru Filharmonii Łódzkiej z okazji kanonizacji św. Jana Pawła II odbędzie się we wtorek, 10. czerwca br. o godz. 19.30 w Archikatedrze Łódzkiej. Wstęp wolny.

10.    Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Polecamy pismo „ChiT.” pt. „Fenomen Papieża Franciszka” oraz album wydany przez L’Osservatore Romano o św. Janie XXIII i św. Janie Pawle II.

 

 

 

Aktualności

 

 

Słowo Księdza Proboszcza

                         
          W najbliższych dniach będziesz mógł znów pochylić się nad tajemnicą  cierpienia.  W  najbliższych  dniach  znów  możesz  pochylić  się nad  tajemnicą  miłości  Boga  do  człowieka  wyrażonej  w  męce  i  śmierci Jego  Syna.  W  najbliższych  dniach  będziesz  mógł  zobaczyć,  że  Twoja prawdziwa  ojczyzna  jest  w  niebie.  W  najbliższych  dniach  będziesz mógł uświadomić sobie jeszcze raz sens i cel ludzkiego życia. W najbliż-szych  dniach  będziesz  mógł  znów  z  optymizmem  i  chrześcijańską  na-dzieją  patrzeć  w  przyszłość.  To  tylko  od  Ciebie  zależy,  czy  wykorzystasz tę szansę podczas nadchodzących dni.
                                                                                                                                                                                  ks. Wiesław Dura

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                

Zachęcamy i zapraszamy

  • Jałmużnik Papieski - Ks. Abp. Konrad Krajewski został nominowany do Kolegium Kardynalskiego - oficjalny komunikat Archidiecezji Łódzkiej
  • III miejsce scholi naszej parafii na I Archidiecezjalnym Przeglądzie Piosenki Maryjnej Cecyliada 2018  - szczegóły poniżej
  • W najbliższym tygodniu trwać będzie zbiórka różańców dla dzieci w szkole w Ugandzie. Szczegóły w ogłoszeniach poniżej. 
  • Zapraszamy do lektury nowego numery Głosu Franciszka

 

 Ogłoszenia

                   VIII  NIEDZIELA  WIELKANOCNA - 20  V  2018.    UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA śWIĘTEGO
                                                                   

 

 13 maja 2018r w parafii Św. Krzysztofa w Tuszyn Lesie odbył się I Archidiecezjalny Przegląd Piosenki Maryjnej - Cecyliada 2018. W przeglądzie wzięło udział 28 wykonawców w trzech kategoriach: Soliści, Schole dziecięce i Zespoły wokalne. Wykonawcy mieli do zaśpiewania jedną  piosenkę maryjną. Schola naszej parafii mimo okrojonego składu z uwagi na okres I-ych Komunii Świętych w kategorii scholi zdobyła III miejsce. Gratulujemy !!!   Fotorelacja w zakładce - Galeria

 

1. W dniu dzisiejszym Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Jednocześnie dobiega końca okres Komunii Wielkanocnej. Również dzisiaj ostatnia grupa dzieci przystąpi do I Komunii św. Módlmy się, by Bóg błogosławił dzieciom i ich rodzinom. 

   Jutro drugi dzień Zielonych Świątek - Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Uroczysta Msza św. o godz. 18.00. 

   W przyszłą niedzielę w Uroczystość Najświętszej Trójcy zbiórka do puszek na kolonie Caritas.

2. Nabożeństwa majowe są odprawiane po wieczornej Mszy św. czyli ok. godz. 18.30. Wszystkich zachęcamy do uczestnictwa w tym pięknym nabożeństwie. 

3. Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana obchodzone jest w czwartek po Niedzieli Zesłania Ducha Świętego. W tym roku święto przypadnie 24. maja. Uroczysta Msza św. o godz. 18.00.

   W sobotę Dzień Matki. Zapraszamy wszystkie matki naszej parafii na Mszę św., która zostanie odprawiona o godz. 18.00 i nabożeństwo majowe. Chcemy dla naszych matek wyprosić potrzebne łaski, a dla tych, które od nas odeszły chcemy uprosić życie wieczne.

4. Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała. Procesja eucharystyczna przejdzie ulicami Brużycką, Pabianicką, Ciasną, Zaolziańską, Karpacką, Pabianicką i powrót do kościoła. Pomyślmy już dziś o dekoracji okien i balkonów.

5. Parafialny Oddział Akcji Katolickiej zaprasza na trzydniową pielgrzymkę do Wrocławia i Krzeszowa. Pielgrzymka odbędzie się w dniach 25. - 26. - 27. maja br. Koszt 380,- zł. Zapisy i informacje w kancelarii parafialnej. Jeszcze są wolne miejsca. Wyjazd sprzed kościoła o godz. 6.00.

6. Ekumeniczny Wieczór Światła z modlitwą o pokój odbędzie się w poniedziałek 21. maja o godz. 19.30 w kościele pw. Zesłania Ducha Świętego w Łodzi.

7. Wydział Duszpasterski Kurii Archidiecezji Łódzkiej zaprasza wszystkich zainteresowanych na pierwsze spotkanie z cyklu Odzyskana nadzieja - związki niesakramentalne w Kościele. Spotkanie rozpocznie się Mszą św. w dolnym kościele pw. św. Ap. Piotra i Pawła w Łodzi 27. maja o godz. 18.00. Szczegóły znajdziemy na plakacie w gablocie parafialnej.

8. Składamy serdeczne gratulacje naszej scholi parafialnej za zajęcie trzeciego miejsca w Pierwszym Diecezjalnym Przeglądzie Piosenki Maryjnej. Szczęść Boże!

9. KOMUNIKAT ARCYBISKUPA METROPOLITY ŁÓDZKIEGO w sprawie XXIII Pielgrzymki Rodzin do sanktuarium św. Maksymiliana Marii Kolbego w Pabianicach

 

   Archidiecezjalne Dni Rodziny, w naszej Diecezji zostały zapoczątkowane 23 lata temu. W tym roku pragniemy skierować naszą uwagę na różne działania mające wzmocnić relacje rodzinne, pomóc rodzicom w wychowaniu dzieci, a dzieciom    i młodzieży w przeżywaniu swojej godności i wzrastaniu ku dojrzałości. Bardzo proszę wszystkich o zapoznanie się z programem wydarzeń tych dni i w miarę możliwości o uczestniczenie w poszczególnych wydarzeniach. Wszystkie informacje znajdują się na plakatach w gablotach Waszych parafii i na stronach internetowych naszej Archidiecezji, a także Centrum Służby Rodzinie.

   Drodzy Bracia i Siostry w sposób szczególny chcę Was zaprosić na XXIII Archidiecezjalną Pielgrzymkę Rodzin do Sanktuarium św. Maksymiliana Marii Kolbego w Pabianicach w dniu 27 maja 2018 roku. Hasło tegorocznej pielgrzymki brzmi: Rodzina siłą Niepodległej Ojczyzny. Centralnym punktem naszego pielgrzymkowego spotkania będzie Eucharystia o godz. 12.30 z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich. Po  mszy św. zapraszam  na wspólny posiłek i festyn rodzinny. Chciałbym aby z każdej parafii naszej Archidiecezji przybyły chociaż trzy rodziny, które w kolejną niedzielę podzielą się doświadczeniem naszej wspólnoty w rodzinnych parafiach. Księży Proboszczów proszę o pomoc w zorganizowaniu wyjazdu rodzinnych grup pielgrzymkowych do Pabianic. Głęboko wierzę, że wspólna modlitwa i zawierzenie naszych rodzin pomoże nam w budowaniu Rodziny Bogiem silnej i otwieraniu się jeszcze bardziej na łaskę płynącą z sakramentu małżeństwa i wspólnoty jaką nam dał Bóg do realizacji swojego powołania jako mężów, żon, rodziców, dzieci i dzia

   Podpisał: Grzegorz Ryś, Arcybiskup Metropolita Łódzki

 

10.Komunikat Biskupów Pomocniczych o mszy św. dziękczynnej z racji 30. rocznicy święceń kapłańskich Arcybiskupa Grzegorza Rysia

   Dnia 22 maja 1988 roku Ksiądz Arcybiskup Grzegorz Ryś otrzymał w Katedrze Wawelskiej święcenia kapłańskie z rąk Kardynała Franciszka Macharskiego, ówczesnego metropolity krakowskiego. W roku bieżącym przypada zatem 30. rocznica tego wydarzenia. W związku z tym we wtorek 22 maja o godz. 18.00 w Bazylice Archikatedralnej zostanie odprawiona pod przewodnictwem naszego Arcypasterza dziękczynna msza święta, na którą serdecznie zapraszamy kapłanów, osoby życia konsekrowanego i wiernych świeckich. Prosimy też wszystkich o modlitwę w tych intencjach, które nosi w swym sercu nasz Arcypasterz.

   Podpisali: Marek Marczak - Wikariusz Generalny i Ireneusz Pękalski - Wikariusz Generalny

11.Polecamy prasę katolicką.