Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Aktualności

WITAMY KSIĘDZA PROBOSZCZA - 6.07.2019r.
 
 
 

Powitanie Księdza Proboszcza


            
Niech Będzie Pochwalony Jezus Chrystus!

        Moi Drodzy Parafianie, mali parafianie, duzi i najstarsi. Miesiąc wrzesień, który się zaczął to czas "polskiej jesieni", czas nauki dla dzieci i młodzieży, to moment w przygotowywaniu się do.... działań wszelakich również i w wierze. We wrześniu razem przeżywamy wspomnienia NMP Siewnej i Imienia NMP i uroczystość Krzyża świętego. Pytamy się, nie o to kim jestem, ale jaki jestem dla: bliźnich i dla Pana Boga? Czy wiara mi pomaga we wzroście życia ? Radości wszelkiej we wzroście WIARY Wam wszystkim życzę.

       

                                                                                                                                                                                  ks. Robert

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                

Informacje

  • 7 lipca 2019r. posługę proboszcza przyjął ks. Robert Kaczmarek. Na Mszy Świętej o godz. 12.30 nastąpiło uroczyste Wyznanie Wiary oraz złożenie przysięgi wierności Kościołowi - film
  • UWAGA !!! Od października, w dni powszednie (od poniedziałku do soboty), pierwsza Msza św. poranna będzie odprawiana o godz. 7.00. 

  • Zapraszamy do lektury wrześniowego numery Głosu Świętego Franciszka

 

 Ogłoszenia

                                                     XXIII  NIEDZIELA  ZWYKŁA   15.09.2019r

                                                       

1. Dzisiaj zbiórka do puszek na potrzeby Stolicy Apostolskiej. Po Mszy św. z godz. 11.00 spotkanie z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych. Dziś także o godz. 18.00 pierwsze spotkanie kandydatów do bierzmowania. 

2. We wtorek mija 80. rocznica napaści Związku Sowieckiego na Polskę. Pamiętajmy w modlitwach o ofiarach okrutnej agresji. W środę święto św. Stanisława Kostki Patrona Polski, Dzieci i Młodzieży. Na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy dzieci i młodzież wraz z rodzicami. W sobotę święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty.

3. Od października, w dni powszednie (od poniedziałku do soboty), pierwsza Msza św. poranna będzie odprawiana o godz. 7.00. Nabożeństwo różańcowe w każdą sobotę października będzie odprawiane po Mszy św. z godz. 8.00, a nie wieczorem. W pozostałe dni tygodnia bez zmian. Prosimy wszystkich, którzy zamówili w miesiącu październiku i listopadzie intencje na godz. 6.30 o zgłaszanie się do kancelarii parafialnej lub do zakrystii. Intencje mszalne na rok 2020 będzie można zamawiać od najbliższej środy, 18. września.

4. Nasza parafia oraz parafia Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Łękawie organizują wyjazd pielgrzymkowo-wypoczynkowy do miejsca objawień Matki Bożej w Medjugorje oraz zwiedzania Bośni i Chorwacji. W dniach od 11. do 19. października nawiedzimy Sanktuarium Matki Bożej Marianka koło Bratysławy, Medjugorje, Dubrownik, Zatokę Makarską, Mostar, Wodospady Kravica, Plitwickie Jeziora. Koszt 1480,- zł. Obejmuje on przejazd autokarem, noclegi, dwa posiłki dziennie (śniadanie i obiadokolację), bilety wstępu, opłaty dla przewodników, opłaty klimatyczne, ubezpieczenie. Zapisy w kancelarii parafialnej. Przy zapisie wpłata rezerwacyjna 300,- zł. 

5. Akcja Katolicka działająca przy naszej parafii, serdecznie zaprasza do udziału w re-kolekcjach, które w dniach 11. - 13. października br. przeżywać będziemy u Sióstr Benedyktynek w Zakliczynie nad Dunajcem. Rekolekcje poprowadzi ks. Paweł Gabara. Koszt 220,- zł. Osoby zainteresowane mogą zgłosić swój udział w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Są jeszcze cztery wolne miejsca.

6. Komunikaty Kurii Biskupiej przeczytamy tutaj

7. Polecamy prasę katolicką z bardzo ciekawymi artykułami dotyczącymi spraw bieżących, bliskich katolikom.

8. W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności: Helena Krajewska l. 96, Stanisław Michalak l. 94, Stanisław Sobieracki l. 91, Sylwester Dorman l. 83, Marian Pruszyński l. 58, Mateusz Kurczewski l. 29.