Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Aktualności

                        SŁOWO KSIĘDZA PROBOSZCZA:

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!

Drodzy parafianie i sympatycy naszej parafii i naszego Głosu św. Franciszka. 
      Przed nami Czas Bożego Narodzenia - Rodzi się Zbawiciel i przychodzi do Swoich; Stwórca do Stworzenia. Chce być pośród Nas ludzi, dla naszego Odkupienia przyjął ludzkie ciało i stał się człowiekiem. Podobny do nas we wszystkim oprócz grzechu. Przed nami wielka Tajemnica Bożego Narodzenia, kontemplowanie przyjścia Boga w ludzkim Ciele. Przed nami Cud Bożego przyjścia dla nas wszystkich. Gromadzimy się pośród swoich bliskich znajomych, ale też pośród tych, których zobaczymy po raz pierwszy, a może i też ostatni raz w swoim życiu. Dzielmy się radością Bożego przyjścia ze wszystkimi których zobaczymy.
       Przed nami zakończenie roku 2021 i przed nami Nowy Rok 2022. Prośmy, o Boże błogosławieństwo i opiekę Maryi Matki dla nas wszystkich, głośmy światu że Mesjasz jest pośród nas, dziękujmy za chrzest święty - że jesteśmy dziećmi Bożymi, a Bóg jest naszym Ojcem.
     Przed nami czas kolędy, innej niż znamy ją z wcześniejszych lat - Tak zwane Msze kolędowe z parafianami z poszczególnych ulic, na zaproszenia indywidualne tylko Ci którzy chcą się spotkać w reżimie sanitarnym.
Zanosimy wołanie do Boga Ojca o zmiłowanie się nad nami i nad światem całym, abyśmy się uwolnili spod jarzma uciemiężenia pandemii.

                                                                                                                                                                            Ks. Robert.                                                                                                                                                                                                                                                                                                              

Informacje

 

  • Przypominamy! W styczniu nie ma Mszy św. o godzinie 17.00
  • ANKIETA dla osób chcących zaangażować się w życie naszej parafii - do pobrania
  • List Ojca Św. Franciszka do Diecezji Łódzkiej na jej 100-lecie - treść tutaj

       

 Ogłoszenia

                                                II NIEDZIELA ZWYKŁA   16 I 2022


1.
 Jutro obchodzimy w Kościele Rzymskokatolickim Dzień Judaizmu. We wtorek rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan w Kościele powszechnym. Zachęcamy do modlitwy w intencji jednomyślności, spójności i jedności wyznawców Chrystusa. W czwartek koronka do Miłosierdzia Bożego, wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00.

2. Wszystkim ofiarodawcom wspomagającym nasz kościół składamy wyrazy chrześcijańskiej wdzięczności. Darczyńców zapewniamy o pamięci w modlitwie.

3. Papież Franciszek ogłosił Synod o Synodalności Kościoła powszechnego. W ramach tego wydarzenia mamy przygotowaną ankietę dla chętnych, którzy chcieliby bardziej uczestniczyć w życiu parafii. Zachęcamy do zapoznania się z ankietą i oddania swego głosu. Ankietę można pobrać ze strony internetowej naszej parafii, w kancelarii lub zakrystii. Wypełnione ankiety przekazujemy do kancelarii lub zakrystii do dnia 30. stycznia br. Chętnych zapraszamy na spotkanie. Odbędzie się ono 6. lutego br. po wieczornej Mszy św. w Auli parafialnej.

4. W tym roku ze względu na obostrzenia epidemiczne nie ma tradycyjnej kolędy. Zapraszamy natomiast na Mszę św. w naszym kościele o godz. 18.00, parafian z poszczególnych ulic. Rodziny, czy też przedstawicieli rodzin, prosimy o przyniesienie ze sobą wody, którą po pobłogosławieniu pokropimy nasze mieszkania i domy. Przypominamy, że w styczniu jest odprawiana tylko jedna Msza św. wieczorna o godz. 18.00.

MSZA KOLĘDOWA:

17.01. poniedziałek – ulice: Brzozowskiego domki i bloki 1, 2, 4, 7, 7a i 9 oraz Cieszkowskiego 2, 4, 7, 11, 11a i 13.

18.01. wtorek – ulice: Przyszkole 11, 13, 15, 17, 14/24 i 19 oraz domki, Flatta 15, 17 i 19 oraz domki i Bohdanowicza.

19.01. środa – ulice: Pustynna, Lazurowa, Daktylowa, Saharyjska, Basenowa, Czahary domki i bloki i Regatowa.

20.01. czwartek – ulice: Kotwiczna, Leszczowa, św. Franciszka, Dobrzyńska i Zwrotnikowa.

21.01. piątek – ulice: Narewska, Magnesowa, Emerytalna, Kutnowska, Zamorska, Torfowa, Za-lewowa i Burtowa.

22.01. sobota – ulice: Stepowa, Błędowska, Rozległa, Arabska, Zenitowa, Kawowa, Kaktusowa, Michałowska, Szkoły Orląt i Libijska.

5. Polecamy prasę katolicką. W „Gościu Niedzielnym” znajdziemy kolejną płytę z tekstem Pisma Świętego, a w tygodniku „Niedziela” wiele o ekumenizmie, jedności chrześcijan.

6. W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności: Józef Owczarek l. 89, Emilia Słubik l. 86, Władysława Merecz l. 84, Narcyza Gabara l. 66, Joanna Szymańska l. 64, Małgorzata Bogdańska l. 63, Mieczysława Szmajda l. 63, Hanka Podsiadła l. 63. Wieczny odpoczynek…