Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Aktualności

 

 
 
 

                                                                            SŁOWO    KSIĘDZA    PROBOSZCZA 

 

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!

Moi drodzy parafianie, za nami czas wakacji, innych od tych, które przeżywaliśmy zawsze. Rozpoczął się nowy rok szkolno-katechetyczny dla dzieci i młodzieży 2020/2021. Jaki on będzie czas pokaże. Niech nie ustają nasze modlitwy, które kierujemy ku Panu Bogu za przyczyną naszej Najświętszej Maryi Panny, prosząc, aby ona orędowała za nami, swoimi dziećmi. Przed nami miesiąc październik i nieodzowna modlitwa różańcowa oraz nasz odpust ku czci św. Franciszka, patrona naszej parafii. Abyśmy umieli w Bogu pokładać naszą nadzieję i nie bali się świętości - zachęcam do szczerej i ufnej modlitwy w Kościele i naszych domach.

Od września są w naszej parafii Siostry zakonne Misjonarki Świętej Rodziny, abyśmy stawali się rodziną Bożą. Razem potrzebujemy się, aby nasza wiara wzrastała i umacniała się.

                                                                                                                                                               Ks. Robert

                                                                                                       

Informacje

  • Od niedzieli 6 września wracamy do zwykłego porządku, czyli wieczorna Msza św. niedzielna odprawiana będzie o godz. 18.00.
  • Od wtorku powracamy do zwykłego porządku Mszy św. także w dni powszednie. Od poniedziałku do piątku Msze św. będą o godz. 7.00, 7.30, 17.00 i 18.00, a w sobotę o godz. 7.00, 7.30, 8.00 i 18.00.

       

 Ogłoszenia

                                                                       XXV  NIEDZIELA  ZWYKŁA
                                                                                21  IX  2014

1. Dzisiaj w Kościele obchodzimy Niedzielę Środków Społecznego Przekazu.Jutro święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty.

2. Dziś o godz. 12.30 grupa dzieci przystąpi do I Komunii św. O godz. 16.30 .Msza św. dla dzieci z klas trzecich szkoły podstawowej i ich bliskich. W przyszłą niedzielę o godz. 13.30 kolejna grupa dzieci przystąpi do I Komunii św.

3. We wtorek, 22. września o godz. 18.00, Ksiądz Arcybiskup Władysław Ziółek udzieli   młodzieży   Sakramentu   Bierzmowania.   W   związku   z   tym   tegoż   dnia  kandydaci do Bierzmowania zbierają się przed świątynią o godz. 17.45.

4. Od jutra przyjmujemy intencje mszalne na rok 2021.

5. W niedzielę, 4. października br. będziemy obchodzić „odpust” w naszej parafii.O godz. 12.30 zostanie odprawiona uroczysta Msza św. Już dzisiaj zapraszamy do uczestnictwa w tej uroczystości. Więcej informacji podamy w najbliższą niedzielę.

6. Zbliża się miesiąc listopad, w którym w szczególny sposób chciejmy pamiętać o swoich  zmarłych. Naszą  wdzięczność  wyrażamy im  poprzez nawiedzenie  ich  grobów oraz modlitwę. Ważną w tradycji Kościoła jest modlitwa, podczas której wspominamy ich z imienia i nazwiska, tzw. modlitwa wypominek. Od dziś można
pobrać kartki wypominkowe, które po wypełnieniu należy przekazać kapłanowi lub złożyć w kancelarii parafialnej.

7. Dzisiejsza  zbiórka  ofiar  do  puszek  przeznaczona  jest  na  potrzeby Stolicy  Apostolskiej.   Komunikaty   z   Kurii   Biskupiej   znajdziemy   na   wywieszce   przed kościołem.

8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

9. W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności: Janina Pieczko l. 104, Leokadia Bachmańska l. 89, Władysława Gross l. 85, Beata Reszka l. 49.
Wieczny odpoczynek...