Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Aktualności

 
 

Słowo Księdza Proboszcza


            
        Święta Wielkiej Nocy dobiegły końca. Czy otworzyłeś swe serce Zmartwychwstałemu Chrystusowi? Nadchodzi miesiąc Maj. Ten miesiąc poświęcony jest w szczególny sposób Matce Bożej. To Ona otworzyła swoje serce dla Chrystusa.
Lud chrześcijański wybrał dla swojej Matki najpiękniejszy miesiąc roku, miesiąc "wybuchający" zielenią traw i świeżego listowia, miesiąc, w którym natura prześciga się z liturgią głosząc zwycięstwo życia nad śmiercią.
        Miesiąc nie zawsze ciepły i pogodny, ale zawsze bogaty w nadzieję, niosący zapowiedź nowego życia i nasycającej miłości. Miesiąc ten gromadzi codziennie w kościołach i przy przydrożnych kapliczkach tych, którzy szczycą się mianem synów i córek Maryi.
       Proszę Was, byście teraz w miesiącu maju znaleźli czas dla Tej, która jest Matką Chrystusa i Matką każdego z nas. Niech Ona towarzyszy wszystkim Waszym przedsięwzięciom i prowadzi Was do Chrystusa.

                                                                                                                                                                                  ks. Wiesław Dura

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                

Zachęcamy i zapraszamy

  • Zapraszamy parafian na nabożeństwa majowe, które odbywają się codziennie po wieczornej Mszy Świętej, tj. ok 18.30 
  • 25 maja 2019r. abp. łódzki Grzegorz Ryś wyświęcił dziewięciu nowych kapłanów - zapraszamy do artykułu zamieszczonego na stronie archidiecezji

 

 Ogłoszenia

               
                      VI NIEDZIELA WIELKANOCNA  -  26.V.20191. 
W dniu dzisiejszym zbiórka do puszek na organizowane przez Caritas kolonie letnie dla dzieci.

2. Dziś także obchodzimy Dzień Matki. Zapraszamy wszystkie matki naszej parafii na Mszę św., która zostanie odprawiona o godz. 18.00 i nabożeństwo majowe. Chcemy dla naszych matek wyprosić potrzebne łaski, a dla tych, które od nas odeszły chcemy uprosić łaskę nieba.

   W przyszłą niedzielę w całej Polsce będziemy obchodzić Święto Dziękczynienia. Idea tego dnia jest związana z kontynuacją historycznej inicjatywy Sejmu Czteroletniego z roku 1792. Do specjalnie przygotowanych puszek będą zbierane ofiary na budowę świątyni Opatrzności Bożej, która jest Wotum Wdzięczności Narodu Polskiego.

3. We wtorek, 28 maja o godz. 18.00 grupa młodzieży przyjmie z rąk ks. biskupa Ireneusza Pękalskiego Sakrament Dojrzałości Chrześcijańskiej. Dzień wcześniej, w po-niedziałek 27. maja o godz. 19.00 spowiedź dla kandydatów do bierzmowania, ich rodziców i świadków. Prośmy Boga, by sakrament ten dopomógł im w mężnym wyznawaniu wiary i życia z jej zasadami.

   Informujemy, iż w związku z tym wydarzeniem nabożeństwo majowe we wtorek wyjątkowo o godz. 17.15.

4. W najbliższą sobotę, pierwszą miesiąca Msza św. o godz. 8.00 w intencji Apostolstwa Modlitwy Różańcowej i Asysty Parafialnej. 

5. Nabożeństwa majowe są odprawiane po wieczornej Mszy św. czyli ok. godz. 18.30. Wszystkich zachęcamy do uczestnictwa w tym pięknym nabożeństwie. Od soboty rozpoczynamy odprawianie nabożeństw do Najświętszego Serca Jezusowego. Nabożeństwa czerwcowe zawsze po Mszy św. wieczornej czyli ok. godz. 18.30. W przyszłą niedzielę uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Jest to zarazem pierwsza niedziela miesiąca, czyli niedziela adoracji Najświętszego Sakramentu. W przyszły poniedziałek, wtorek oraz w środę Dni Modlitw o Urodzaje.

6. Akcja Katolicka zaprasza na pielgrzymkę pod hasłem "Z Maryją modlimy się za rodziny". Nawiedzimy Jasną Górę i Katedrę Świętej Rodziny w Częstochowie, Sanktuarium Matki Bożej i Klasztor Ojców Dominikanów w Gidlach oraz Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej i Klasztor Ojców Paulinów w Wielgomłynach. Pielgrzymka odbędzie się w sobotę 8. czerwca br. Wyjazd sprzed kościoła o godz. 6.30. Dla pielgrzymów z Ksawerowa wyjazd o godz. 6.00 sprzed "Biedronki". Koszt: 70,- zł. Zapisy w kancelarii parafialnej. 

7. W piątek o godz. 18.00 Msza św. za zmarłych w miesiącu maju i polecanych Bogu w wypominkach.

8. Polecamy prasę katolicką, a zwłaszcza nasze pismo Głos Świętego Franciszka.

8. Komunikaty z Kurii Biskupiej - link.