Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Aktualności

                        SŁOWO KSIĘDZA PROBOSZCZA:

 
Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!
        Moi drodzy parafianie, sympatycy naszej parafii i naszego czasopisma parafialnego. Witam Wszystkich! Za nami czas wakacji, a rozpoczął się nowy rok szkolny 2021/2022; jaki będzie czas pokaże, ufamy że będzie dobrze. Proszę, abyście w modlitwach zanoszonych do Pana Boga, mięli i tę intencję o ustanie pandemii, która zmieniła nasze myślenie o nas i tym co jest ważne.
We wrześniu szereg wydarzeń ważnych dla Naszej Diecezji - przeżywania Jubileuszu 100-lecia Diecezji. W miarę możliwości zachęcam do włączania się w program. W każdej parafii podawany jest program wydarzeń, w którym można brać udział własny. A ogólnopolskie wydarzenie:
12 IX to Beatyfikacja Prymasa Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety, Róży Czackiej
14 IX Święto Podwyższenia Krzyża św.; modlitwą i uczestniczeniem we Mszy św.; okazać wdzięczność Panu za odkupienie.
18 IX święto św. Stanisława Kostki patrona dzieci i młodzieży; stawiać sobie konkretne ideały i je realizować. 
       Niedługo październik i nabożeństwa różańcowe, ale wcześniej radość w naszej parafii bo 4 X Odpust ku czci św. Franciszka. Nowy skład osób służących w parafii: za Ks. Roberta, który został proboszczem, mamy Ks. Radosława, a za S. Ritę mamy S. Wiolettę. Życzymy wszelkiego dobra i Bożego błogosławieństwa, aby ubogacali naszą parafię talentami otrzymanymi od Boga.

                                                                                                                                                                            Ks. Robert.                                                                                                                                                                                                                                                                                                              

Informacje

 

  • UWAGA!!! We wszystkie niedziele lipca i sierpnia będą odprawiane Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 11.00, 12.30 i 19.30. W dni powszednie będą Msze św. o godz. 7.00 i 18.00. Spowiedź 15 minut przed Mszą św. i 15 minut po Mszy św.
  • List Ojca Św. Franciszka do Diecezji Łódzkiej na jej 100-lecie - treść tutaj
  • List Arcybiskupa Metropolity Łódzkiego na XIX Niedzielę Zwykłą - czytaj 
  • Zapraszamy do lektury 124 numeru Glosu Świętego Franciszka

       

 Ogłoszenia

                                                     26  NIEDZIELA  ZWYKŁA         26  IX  2021

1.
 Pragniemy wyrazić wdzięczność za składane ofiary na ubezpieczenie naszej świątyni i domu parafialnego oraz na utrzymanie parafii.

2. W piątek rozpoczynamy odprawianie nabożeństw różańcowych. Będą one odprawiane przez cały październik. od poniedziałku do piątku o godz. 17.30, w sobotę o godz. 8.00, a w niedzielę o godz. 17.15. Z racji inauguracji nabożeństw październikowych w piątek po Mszy św. odprawionej o godz. 18.00 procesja eucharystyczna.

3. W poniedziałek, 4. października, odpust w naszej parafii. Już dzisiaj zorganizujmy czas, by przeznaczyć go w tym dniu dla Boga. W związku z przygotowaniem do odpustu na nabożeństwie różańcowym w piątek, 1. października, modlimy się w intencji małżeństw i rodzin naszej parafii, w sobotę, 2. października, modlimy się w intencji chorych i seniorów naszej parafii, a w niedzielę, 3. października, modlimy się w intencji dzieci i młodzieży; w przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.00 poświęcenie różańców dzieci pierwszokomunijnych oraz z racji pierwszej niedzieli miesiąca, adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.15.

4. W tym tygodniu pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Msza św. w intencji Apostolstwa Modlitwy Różańcowej i Asysty Parafialnej w sobotę o godz. 8.00, a po Mszy św. Różaniec.

5. Siostry Służebniczki zwracają się z prośbą, aby nabywać kalendarz misyjny w cenie 10,- zł, z którego dochód przeznaczony jest na budowę szkoły w miejscowości Chamuka w Zambii w Afryce. W kalendarzu opisany jest projekt budowy kompleksu szkolnego.

6. Komunikaty Kurii Biskupiej przeczytamy na wywieszce przed kościołem.

7. W czwartek upływa termin spisu powszechnego. Kontakt z rachmistrzem, który u nas gościł jest jeszcze możliwy przez telefon po godz. 18.00: 519-145-345

8. Polecamy prasę katolicką jak zwykle do nabycia przy wyjściu z kościoła. W najnowszym numerze Niedzieli między innymi artykuł pt. Solidarnie w obronie religii.

9. Poświęcenie kapliczki, która została odnowiona w Parku Sielanka odbędzie się w dniu 2. października br. o godz. 17.00. Zapraszamy chętnych.

10. W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności: Marian Witczak l. 85, Urszula Purat l. 71, Barbara Rakowska l. 64, Jaromir Cygulski l. 50. Wieczny odpoczynek…