Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Aktualności

 
 

Słowo Księdza Proboszcza


            
Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus! 

        Moi drodzy przed nami miesiąc listopad, jesień w pełni - nasza refleksja nad przemijaniem. Dlatego, że w pierwszych dniach zatrzymujemy się nad tajemnicą Świętych Obcowania.

1 XI Uroczystość Wszystkich Świętych, 2 XI Dzień Zaduszny - wspomnienie wszystkich zmarłych, 11 XI Święto Niepodległości. Przypominamy sobie naszych bliskich, których nie ma pośród nas. Oni żyją w chwale zbawionych. Dziękujemy Panu Bogu, że mogliśmy z nimi iść wspólną drogą. A mamy nadzieję, że się spotkamy w Niebie.

 

                                                                                                                                                                                  ks. Robert                                                                                                                                                                     

Informacje

  • 7 lipca 2019r. posługę proboszcza przyjął ks. Robert Kaczmarek. Na Mszy Świętej o godz. 12.30 nastąpiło uroczyste Wyznanie Wiary oraz złożenie przysięgi wierności Kościołowi - film
  • UWAGA !!! Od października, w dni powszednie (od poniedziałku do soboty), pierwsza Msza św. poranna jest odprawiana o godzinie 7.00.
  • Zapraszamy do lektury listopadowego numeru gazetko parafialnej - Głos Świętego Franciszka
  • BIERZMOWANIE 2019 - deklaracja do pobrania

 

 Ogłoszenia

                                                     XXXII  NIEDZIELA  ZWYKŁA - 10.11.2019r

                                                       

1. Dziś Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W całej Polsce do puszek są zbierane ofiary na potrzeby chrześcijan, którzy doświadczają wielu cierpień i krzywd.

2. Jutro, w poniedziałek, 11. listopada, Narodowe Święto Niepodległości - 101. rocznica odzyskania niepodległości. Wszystkich, którzy chcą polecić Panu Bogu trudne sprawy Ojczyzny oraz polecić Bogu tych, którzy oddali życie za Ojczyznę, zapraszamy na Msze św. o godz. 9.00 i 18.00. Prosimy, by tego dnia wszyscy wywiesili biało-czerwone flagi. 

3. Na wypominki przyjmujemy jeszcze w zakrystii, a w dni powszednie - w kancelarii. Pamiętajmy o naszych bliskich zmarłych, zwłaszcza w modlitwie.

4. Spotkanie kandydatów do bierzmowania ze szkół średnich odbędzie się wyjątkowo w niedzielę, 24. listopada, na Mszy św. o godz. 18.00.

5. Trwa roznoszenie opłatków wigilijnych do katolickich domów naszej parafii. Są one roznoszone przez uprawnione osoby. Są to ludzie już znani, którzy w ubiegłych la-tach dostarczali opłatki do naszych domów, posiadający imienne upoważnienie ks. Proboszcza. Jednocześnie informujemy, że w ostatnim czasie na terenie naszej parafii ktoś obcy roznosi opłatki. Ludzie, którzy to czynią nie mają żadnego związku z naszą parafią.

6. Akcja Katolicka przy naszej parafii zaprasza na pielgrzymkę w dniu 7. grudnia do Niepokalanowa i do Ożarowa Mazowieckiego, Sanktuarium Miłosierdzia Bożego. Wyjazd o godz. 6.00 sprzed kościoła św. Franciszka z Asyżu. Koszt 80,- zł, w tym obiad. Zapisy w kancelarii parafialnej.

7. W środę 13 listopada odbędzie się na auli parafialnej drugie spotkanie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych. Spotkanie w dwóch turach:

   - 18.30 SP nr 7

   - 19.30 SP nr 42; SP nr 138; szkoła ZNP

8. Komunikaty Kurii Biskupiej - link.

9. Polecamy prasę katolicką - do nabycia przy wyjściu z kościoła.

10.W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności: Anna Roksela l. 86, Tadeusz Paweł-czyk l. 75, Bogdan Drożdż l. 68, Józef Świerc l. 59.