Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Aktualności

 

 

Słowo Księdza Proboszcza

       
        Dla dzieci i młodzieży lipiec i sierpień to czas wolny od zajęć szkolnych. Lipiec lub sierpień dla wielu z nas to czas urlopów ale zarazem szansa, by pogłębić swoje życie religijne, by zbliżyć się do Boga, by przemyśleć swoją wiarę.
        Nie zapomnij w tym okresie o modlitwie, o lekturze Pisma św., o Eucharystii, o adoracji Najświętszego Sakramentu, byś mógł wrócić po urlopie do swoich zajęć, do znajomych, z pogłębioną wiarą, byś mógł być wierniejszym świadkiem Chrystusa.

                                                                                                                                          Ks. Wiesław Dura 

                                                                                                                                                                         

ZACHĘCAMY I ZAPRASZAMY

  • Przeżywamy 100-lecie objawień fatimskich, zapraszamy do zapoznania się z informacjami zamieszczonymi w zakładce - Objawienia Fatimskie
  • W zakładce Świadectwa Wiary zamieszczony został wywiad z ks. Pawłem Gabarą na temat sanktuariów oraz objawień Maryjnych i nie tylko - zapraszamy do lektury
  • Jest już nowy numer Głosu Świętego Franciszka - zapraszamy

 

 Ogłoszenia

                                        XIX  NIEDZIELA  ZWYKŁA    13 VIII 2017


1.    Dzisiaj po Mszy św. odprawionej o godz. 19.30 nabożeństwo fatimskie i procesja z figurą Matki Bożej       Fatimskiej. Na procesję prosimy wziąć ze sobą świece. Dzisiejsze ofiary na tacę przeznaczone są na budowę Centrum Studiów Jana Pawła II w Łodzi.

2.    We wtorek, 15. sierpnia, Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny oraz 97. rocznica cudu       nad   Wisłą i Święto Wojska Polskiego. Msze św. będą sprawowane  wg porządku niedzielnego - jak w lipcu i sierpniu (wieczorem Msza św. o godz. 19.30). Przed błogosławieństwem po  każdej Mszy św. poświęcenie ziół i kwiatów.

3.    Tegoroczna 92. Piesza Pielgrzymka Łódzka na Jasną Górę wyruszy z Łodzi w dniu 21. sierpnia. Zapisy        odbywają się w dolnym kościele Matki Boskiej Zwycięskiej w Łodzi, ul. Łąkowa 40, w dniach od 12. do            19. sierpnia (oprócz 13. i 15. sierpnia) w godzinach 10.00 – 12.00 i 16.00 – 19.00. Jeśli ktoś pragnął uczestniczyć w pielgrzymce, ale z różnych powodów stało się to niemożliwe, może    zapisać się do Grupy Duchowej. Można to uczynić przy wyjściu z  kościoła lub w kancelarii parafialnej.
W dniu 21. sierpnia, a więc w poniedziałek, między godz. 8.00 a godz. 9.00, pątnicy będą przechodzić w pobliżu naszego kościoła ul. Pabianicką. Wyjdźmy im na spotkanie  przy ul. Brużyckiej, w pobliżu kościoła.

4.    Centrum Służby Rodzinie w Łodzi zaprasza rodziców dzieci w wieku od 6. do 15. lat, mieszkańców Łodzi, do udziału w bezpłatnych warsztatach podnoszących kompetencje  rodzicielskie „Szkoła dla rodziców”. Szczegółowe informacje o projekcie znajdują się na stronie internetowej Centrum – www.csr.org.pl.

5.    Przypominamy, że w każdą niedzielę sierpnia w naszym kościele są odprawiane Msze św. o godz. 7.00, 8.00, 9.30, 11.00, 12.30 i wieczorna o godz. 19.30. W dni  powszednie są dwie Msze św.: poranna o godz. 7.00 i wieczorna o godz. 18.00. Spowiedź 15 minut przed Mszą św. Kancelaria parafialna w sierpniu będzie czynna w dni powszednie od godz. 9.00 do 10.30 oraz od godz. 16.00 do 17.00. W sobotę od 9.00 do 10.30.

6.    Dziękujemy serdecznie tym wszystkim, którzy podjęli decyzję o pomocy w zakupie przyborów szkolnych dla ubogich dzieci.

7.    Polecamy prasę katolicką.