Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Aktualności

                        SŁOWO KSIĘDZA PROBOSZCZA:

       Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus! Drodzy parafianie i sympatycy naszej parafii i naszego Głosu św. Franciszka. Przed nami ostatnie dni maja i miesiąc czerwiec.
Jak łatwo się domyśleć, za nami Czas Wielkanocny i Świąt Paschalnych.  Czas naszego odrodzenia w wierze, naszego powstawania i podążaniem za Zwycięskim Barankiem - Jezusem, naszym Odkupicielem. Dalej zanosimy modlitwę do Boga Ojca o ustanie tego, co dla nas jest przytłaczające i nie zrozumiałe, a trwa jako pandemia Covid. Tęsknimy jak Izraelici za Ziemią Kanaan, my za tym co było przed pandemią.
      Wynagradzajmy Sercu Bożemu za te niewierności i nonszalancję. Za tą pychę czasami butną i arogancję, że my wszystko robimy najlepiej, aby Bóg dostosował się do naszych pomysłów życiowych. Że ON jest o tyle nam potrzebny i Jest o ile spełnia nasze pomysły i pragnienia.Z nadzieją spoglądajmy w przyszłość, aby ustała pandemia, a my w pokorze i zaufaniu abyśmy uwielbiali Boga że daje nam powrót normalności , a ona daje pokój naszym sercom.

Ks. Robert.                                             
                                                                                                                                                                                                                                                                 

Informacje

 

       

 Ogłoszenia

                                                  XI  NIEDZIELA  ZWYKŁA   13  VI  2021

 


1. Dziś o godz. 12.30 Mszę św. prymicyjną odprawi znany nam z praktyk w naszej parafii neoprezbiter ks. Michał Staszewski. Po Mszy św. specjalne błogosławieństwo. 

   W dniu dzisiejszym zbiórka ofiar na tacę przeznaczona jest na budowę kościołów w Archidiecezji Łódzkiej. 

2. Nabożeństwa czerwcowe są odprawiane od niedzieli do piątku o godz. 17.30. W sobotę nabożeństwo czerwcowe o godz. 8.30. 

3. Dziękujemy wszystkim darczyńcom, którzy wspierają naszą parafię. Zapewniamy o pamięci modlitewnej.

   Pragniemy poinformować o trwających pracach remontowo-konserwacyjnych dachu naszego kościoła. Dotychczas uporządkowaliśmy także, w miarę możliwości, część zieleni wokół kościoła oraz wykonaliśmy pierwszy etap prac na dzwonnicy: zabezpieczone zostały otwory okienne i uprzątnięte zanieczyszczenia wewnątrz.

4. Parafialny Oddział Akcji Katolickiej zaprasza na pielgrzymkę na Jasną Górę oraz do Sanktuarium Matki Bożej Kłobuckiej Niepokalanej Ucieczki Grzeszników w Kłobucku koło Częstochowy. Pielgrzymka odbędzie się w sobotę 19. czerwca. Wyjazd o godz. 7.00. Zapisy w kancelarii parafialnej. Koszt pielgrzymki: 40,- zł od osoby.

5. Polecamy prasę katolicką.

6. W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności: Marianna Piotrowska l. 96, Marianna Kielma l. 93, Leszek Pawlak l. 89, Wincenty Tumiński l. 83, Sylwin Matczak l. 83, Tamara Orłamowska l. 82. Wieczny odpoczynek…