Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Aktualności

 

 

Słowo Księdza Proboszcza


            
     Już po świętach Bożego Narodzenia. Co one wniosły w twoje życie? Czy znalazłeś czas dla Jezusa? Czy i do ciebie nie odnosi się skarga Boga: „Przyszedł do swoich, a swoi Go nie przyjęli”? Czy wreszcie zrozumiałeś, że Jezus przynosi ci zbawienie!? Że powołał cię do życia, które nigdy nie przemija? Czy On jest dla ciebie największą wartością? Jeśli nie – to jeszcze raz przemyśl swoje życie. Uświadom sobie, że musisz kiedyś odpowiedzieć - czy byłeś wiernym uczniem Chrystusa, który ma być dla ciebie Drogą, Prawdą i Życiem.  

                                                                                                                                                                                  ks. Wiesław Dura

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                

Zachęcamy i zapraszamy

  • UWAGA ZMIANY W KOLĘDZIE !!!  W związku z nieoczekiwanie zaistniałą sytuacją zostaje odwołana kolęda na ul. 3-go Maja, która przewidziana była na najbliższą sobotę, 19. stycznia. Za wszelkie związane z tą sytuacją kłopoty serdecznie przepraszamy. 
  • Zachęcamy do wypełnienia anonimowej ankiety internetowej dotyczącej życia w parafii, która dostępna jest pod adresem: http://bit.ly/ankieta-parafia  Do jej wypełnienia zachęca ks. arcybiskup Grzegorz Ryś
  • Zapraszamy do lektury 100-ego numeru Głosu Świętego Franciszka - link
  • Ze względu na odbywającą się kolędę, w miesiącu styczniu po południu będzie odprawiana tylko jedna Msza Święta o godz. 18.00
  • W zakładce KOLĘDA 2018/2019 dostępne są informacje dotyczące wizyty duszpasterskiej w naszej parafii.

 

 Ogłoszenia

                                                 13.01.2019r.    ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO 


 
1. 
1. Dzisiejszą Niedzielą Chrztu Pańskiego kończymy okres Bożego Narodzenia i rozpoczynamy okres zwykły w Roku Kościelnym. W środę w Kościele Katolickim obchodzimy Dzień Judaizmu. Od czwartku rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Informacja o nabożeństwach ekumenicznych w naszej diecezji na plakacie przed wejściem.

   Dziś także na Mszy św. o godz. 11.00 nastąpi odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych i poświęcenie świec dzieci pierwszokomunijnych. Po tej Mszy św. zapraszamy na wspólne śpiewanie kolęd.

   W środę, 16. stycznia o godz. 19.00 odbędzie się spotkanie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych, dla wszystkich szkół razem, w auli parafialnej.

2. Pozostało jeszcze do rozprowadzenia kilkadziesiąt sztuk świec Caritas Łódzkiej. Można je wykorzystać zapalając na grobach naszych bliskich. Mogą też służyć jako dodatek do prezentu z racji imienin lub urodzin. Prosimy o nabywanie świec w dniu dzisiejszym, gdyż do 15. stycznia musimy dokonać rozliczenia z Caritas.

3. Zachęcamy do wzięcia udziału w anonimowej ankiecie internetowej dotyczącej religijności wiernych Kościoła Rzymskokatolickiego. Ulotki były wyłożone w ubiegłą niedzielę w przedsionku kościoła. Podajemy też adres internetowy: http://bit.ly/ankieta-parafia

4. Komunikaty z Kurii Biskupiej znajdziemy na wywieszce przed kościołem.

5. Polecamy prasę katolicką, a zwłaszcza Głos Świętego Franciszka.

6. Dziękujemy wszystkim za życzliwość w czasie wizyt duszpasterskich. Przypominamy, że w czasie „kolędy” jest odprawiana tylko jedna Msza św. wieczorna o godz. 18.00.

7. Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej - tutaj.