Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Aktualności

 

 

Słowo Księdza Proboszcza


            
             Czas wakacji to dla wielu okres wypoczynku. Dla nas chrześcijan ten czas powinien być również czasem refleksji nad sensem życia, czasem zbliżenia do Boga.

             Zbliżamy się do Niego przez modlitwę. Niech jej nie zabraknie w tym okresie. Spróbujmy częściej myślą powracać do Tego, od którego wszystko pochodzi i który wszystko może. Polecajmy Mu z wiarą nasz troski, problemy i kłopoty. Wtedy wewnętrzny pokój zagości w naszych sercach i będziemy mogli jeszcze bardziej doświadczyć obecności Pana.

                                                                                                                                                                                  ks. Wiesław Dura

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                

Zachęcamy i zapraszamy

  • UWAGA. We wszystkie niedziele lipca i sierpnia w naszym kościele będzie odprawiana jedna Msza św. wieczorna o godz. 19.30. Niedzielne Msze św. do południa - bez zmian. W dni powszednie Msza św. będzie sprawowana rano o godz. 7.00 i wieczorem o godz. 18.00.
  • 29.06.2018 Abp. Konrad Krajewski Jałmużnik Papieski został kardynałem. Informacje na stronie Archidiecezji Łódzkiej
  • 29.06.2018 w uroczystość św. Piotra i Pawła Abp. Łódzki Grzegorz Ryś otrzymał z rąk Ojca Świętego Paliusz - informacje ze strony Archidiecezji Łódzkiej

 

 Ogłoszenia

                                                  XIV NIEDZIELA ZWYKŁA - 08  VII  2018.    

                                                                    

 1. Przypominamy, że we wszystkie niedziele lipca i sierpnia będą odprawiane w naszym kościele Msze św. o godz. 7.00, 8.00, 9.30, 11.00, 12.30 i 19.30. W dni powszednie będą dwie Msze św.: poranna o godz. 7.00 i wieczorna o godz. 18.00. Spowiedź 15 minut przed Mszą.

2. W środę święto św. Benedykta - Patrona Europy. W piątek, 13. lipca, przypada sześćdziesiąta rocznica święceń kapłańskich arcybiskupa seniora Władysława Ziółka. Pamiętajmy w modlitwach o czcigodnym jubilacie.

3. Parafia św. Urszuli w Łodzi organizuje pięciodniowy wyjazd na Mazowsze i do Warszawy. Szczegóły na wywieszce przed wejściem do kościoła.

4. Polecamy tygodnik „NIEDZIELA”, „Gość Niedzielny”, „Idziemy” oraz nasze pismo parafialne „Głos św. Franciszka”.