Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Aktualności

 

 

Słowo Księdza Proboszcza


          Znów Adwent, wkrótce Boże Narodzenie, a potem Nowy Rok. Z pewnością nosisz w pamięci jeszcze Rok Miłosierdzia, Światowe Dni Młodzieży i 1050-lecie chrztu naszego Narodu. Na ile to wszystko pogłębiło Twoją wiarę, na ile odmieniło Twoje człowieczeństwo?
         Adwent, w którym będziesz oczekiwał na święta Bożego Narodzenia niech jeszcze raz uświadomi Ci, że i Twoje życie powinno być oczekiwaniem na przyjście Syna Bożego. Oczekiwaniem, w którym Bóg Ci przypomni, że powołał Cię do życia, które nie przemija, które się nie kończy, do życia, które dał Ci Jezus Chrystus. Jeżeli chcesz je osiągnąć żyj tak jak On. Po to jest Adwent, byś odpowiedział sobie czy Twoje życie przypomina życie Tego, na którego czekasz.

 

                                                                                                                                          Ks. Wiesław Dura 

                                                                                                                                                                         

ZACHĘCAMY I ZAPRASZAMY

  • UWAGA !!! W okresie Adwentu, poranna Msza Święta - Roraty - będzie odprawiana codziennie o godzinie 7.00. Nie ma Mszy Świętej o godz. 6,30
  • Uwaga dla przygotowania do sakramentu bierzmowania. W menu bocznym dodana dawka zakładka Bierzmowanie 2017/2018 , w tych stronach są informacje nt. sakramentu i przygotowań.

 

 Ogłoszenia

                                                17 XII 2017   DRUGA NIEDZIELA ADWENTU
                                                                   

1. W dniu dzisiejszym zbiórka do puszek na Fundusz Ochrony Macierzyństwa im. Stanisławy Leszczyńskiej.

2. Roraty są odprawiane codziennie o godz. 7.00. Ostatnie roraty będą odprawione w sobotę, tj. 23 grudnia. 

   W przyszłą niedzielę wigilia Bożego Narodzenia. Prosimy, by podczas wieczerzy wigilijnej zachować tradycyjny charakter potraw. 

   W tym dniu Msze św. będą sprawowane do południa wg porządku niedzielnego. Nie będzie Mszy św. o godz. 18.00. O godz. 23.30 nabożeństwo oczekiwania. O północy, czyli o godz. 24.00, rozpoczniemy uroczystą Pasterkę w intencji parafian, na którą wszystkich zapraszamy.

3. W poniedziałek Uroczystość Bożego Narodzenia. Porządek Mszy św. jak w niedzielę - z jednym wyjątkiem: nie będzie w tym dniu odprawiana Msza św. o godz. 7.00. Drugiego dnia świąt porządek Mszy św. także niedzielny.

4. Pobłogosławione opłatki wigilijne możemy jeszcze otrzymać przy wejściu do kościoła. Opłatki w dni powszednie można także nabyć w kancelarii parafialnej.

   Przy wyjściu z kościoła można też otrzymać świece wigilijne. Dochód z ich sprzedaży przeznaczony jest dla biednych dzieci. Świece te możemy potraktować także jako wkłady do zniczy i w ten sposób wyrazić naszą więź z tymi, którzy od nas odeszli.

5. Osoby, które chciałyby wziąć udział w „Wigilii dla samotnych” proszone są o zgłoszenie się do kancelarii parafialnej do wtorku włącznie.

6. Ojcowie Franciszkanie informują, że przez cały rok od poniedziałku do soboty w godz. 14.00-18.00 istnieje możliwość skorzystania z sakramentu pojednania w ich kościele w Łodzi przy ul. Rzgowskiej 41a. Dodatkowo 23 grudnia (sobota), dzień przed Wigilią Bożego Narodzenia, zapraszają na spowiedź „ostatniej szansy” od godz. 14.00 aż do godz. 22.00.

7. Państwowa Straż Pożarna w Łodzi, w związku z rozpoczęciem sezonu grzewczego, apeluje, aby zachować środki ostrożności podczas ogrzewania domów i mieszkań, dokonywać regularnych przeglądów, czyszczenia instalacji kominowych i wentylacyjnych oraz zaopatrzyć się w czujniki dymu i tlenku węgla, które w porę zasygnalizują pojawienie się niebezpieczeństwa. Czad to bezwonny, bezbarwny, a przy tym bardzo toksyczny gaz, którego człowiek nie jest w stanie wykryć. Pierwszymi objawami zatrucia są ból głowy, osłabienie, nudności, w dalszej kolejności może nastąpić utrata przytomności, a nawet śmierć.

8. Polecamy tygodniki Niedziela, Gość Niedzielny, Idziemy oraz inne czasopisma.