Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Aktualności

 

 

Słowo Księdza Proboszcza

       
          13. maja br. mija 100. rocznica objawień Matki Bożej w Fatimie. Matka Boża prosiła, by ludzie odmawiali różaniec i czynili pokutę. Nie możemy tej prośby naszej Matki zlekceważyć. Ona pragnie, by cały świat zmierzał do Boga. Ona chce, by świat żył w pokoju. Nie możemy tego osiągnąć bez modlitwy i pokuty. Niech ten miesiąc maj będzie okazją do refleksji nad naszym życiem. Niech nabożeństwa majowe staną się naszą codzienną modlitwą, byśmy uratowali samych siebie, nasze rodziny, naszą Ojczyznę i świat cały od zwycięstwa zła.

                                                                                                                                                Ks. Wiesław Dura 

                                                                                                                                                                         

ZACHĘCAMY I ZAPRASZAMY

  • Przeżywamy 100-lecie objawień fatimskich, zapraszamy do zapoznania się z informacjami zamieszczonymi w zakładce - Objawienia Fatimskie
  • Parafialny Oddział Akcji Katolickiej zaprasza na pielgrzymkę do Góry Kalwarii, tzw. Nowej Jerozolimy, na Misterium Męki Pańskiej ulicami miasta oraz Sanktuarium św. Krzyża i Matki Boskiej Pocieszenia oraz Sanktuarium św. Stanisława Papczyńskiego - szczegóły
  • Zapraszamy do lektury majowego wydania Głosu Świętego Franciszka
  • W zakładce Świadectwa Wiary zamieszczony został wywiad z ks. Pawłem Gabarą na temat sanktuariów oraz objawień Maryjnych i nie tylko - zapraszamy do lektury

 

 Ogłoszenia

                                                    VI  NIEDZIELA  WIELKANOCNA  21  V  2017


1. W dniu dzisiejszym o godz. 11.00 i 12.30 ostatnie w tym roku grupy dzieci z naszej parafii przystąpią do I Komunii św. Prośmy Boga, by Chrystus obecny w Eucharystii był naszą siłą w rozwiązywaniu wszelkich trudności i problemów.
   W przyszłą niedzielę o godz. 17.15 w auli parafialnej zebranie Apostolstwa Modlitwy Różańcowej. Również za tydzień zbiórka do puszek na kolonie letnie Caritas.
2. Nabożeństwa majowe są odprawiane po wieczornej Mszy św. czyli ok. godz. 18.30. Wszystkich w dalszym ciągu zachęcamy do uczestnictwa w tym pięknym nabożeństwie. Trwa Nowenna do Ducha Świętego codziennie po nabożeństwie majowym.
3. Dni Modlitw o Urodzaje, dawne Dni Krzyżowe, będziemy obchodzić w najbliższy poniedziałek, wtorek i środę, tzn. przed Uroczystością Wniebowstąpienia Pańskiego.
4. Z okazji przypadającego w piątek Dnia Matki już dzisiaj składamy serdeczne życzenia wszystkim matkom. Pragniemy wyprosić przez modlitwę potrzebne łaski dla matek żyjących i życie wieczne dla matek, które odeszły z tego świata.    
   W najbliższy piątek o godz. 18.00 zostanie odprawiona w naszym kościele Msza św. za zmarłych, których polecamy Bogu w parafialnych wypominkach i za tych, którzy odeszli od nas w miesiącu maju.
5. XXII Archidiecezjalna Pielgrzymka Rodzin do Sanktuarium św. Maksymiliana w Pabianicach odbędzie się w najbliższą sobotę, 27. maja. Uroczystej Mszy św. o godz. 12.00 będzie przewodniczył Ks. Abp Sławoj Leszek Głódź. Podczas Mszy św. małżeństwa przeżywające 25-tą i 50-tą rocznicę zawarcia Sakramentu Małżeństwa oraz inni jubilaci odnowią przyrzeczenia małżeńskie.
6. Wyższe Seminarium Duchowne w Łodzi od początku czerwca rozpoczyna przyjmowanie kandydatów, którzy myślą o kapłaństwie, na pierwszy rok studiów. Dokumenty należy złożyć w Rektoracie uczelni.
7. Porozumienie Środowisk Patriotycznych Regionu Łódzkiego zaprasza, jak co roku, na Marsz Pamięci Rotmistrza Pileckiego, który odbędzie się w czwartek, 25. maja. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 18.00 w kościele Zesłania Ducha Świętego w Łodzi przy Placu Wolności.
8. Projekcja filmu „Szare Anioły” oraz spotkanie z jego reżyserem odbędzie się 28. maja o godz. 18.00 w Auli Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, ul. Pomorska 251. Bilety w cenie 20,- zł można nabyć pod numerem telefonu 607-457-877 oraz na stronie internetowej www.eventim.pl/szareanioly
9. Akcja Katolicka naszej parafii zaprasza na pielgrzymkę autokarową szlakiem Maryjnym, św. Jana Pawła II i bł. ks. Jerzego Popiełuszki w dniach 28. – 29. maja br. (niedziela i poniedziałek). Wyjazd o godz. 7.00. Są jeszcze wolne miejsca. Nawiedzimy Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu, Radio Maryja, Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Stare Miasto Toruń, Górsk – muzeum bł. ks. Jerzego Popiełuszki, Sanktuarium Męczeństwa bł. ks. Jerzego, Tama Włocławek – muzeum, Katedra we Włocławku. Koszt: 170,- zł w tym nocleg, dwa posiłki, ubezpieczenie, przewodnik po Toruniu. Prosimy osoby, które zarezerwowały miejsce o wpłatę pieniędzy. Zapisy w kancelarii parafialnej.
10.Polecamy prasę katolicką. Zachęcamy także do nabywania Modlitewników Fatimskich w cenie 5,- zł oraz książeczek o Fatimie w cenie 3,- zł.