Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Aktualności

 

 

Słowo Księdza Proboszcza

       
Pan Bóg wciąż na Ciebie czeka. Wciąż Cię zaprasza. Wciąż do Ciebie mówi. Mówi przez swoje słowo, przez wydarzenia, przez objawienia Matki Bożej.Obchodzimy setną rocznicę objawień w Fatimie. Wsłuchajmy się w Jej wołanie „Czyńcie pokutę i odmawiajcie różaniec”.
Kościół tak mocno podkreśla moc modlitwy różańcowej. Czy doświadczyłeś tej prawdy, gdy tak rzadko bierzesz do ręki różaniec?Nadchodzi październik - miesiąc modlitwy różańcowej. Wsłuchaj się w wołanie Matki Chrystusa i Twojej Matki. Postaraj przyczynić się do ocalenia siebie, swojej rodziny, ojczyzny i świata.

                                                                                                                                          Ks. Wiesław Dura 

                                                                                                                                                                         

ZACHĘCAMY I ZAPRASZAMY

  • W święto Podwyższenia Krzyża Świętego tj. 14 września 2017 roku, Ojciec Święty Franciszek mianował nowym Arcybiskupem Metropolitą Łódzkim księdza biskupa Grzegorza Rysia. Archidiecezja Łódzka wydała oficjalny komunikat.
  • W zakładce galeria dodane zostały zdjęcia ze wspólnej modlitwy różańcowej naszych parafian, która odbyła się w ramach ogólnopolskiej modlitwy - Różaniec do granic". Zapraszamy do oglądania

 

 Ogłoszenia

                                      XXIX  NIEDZIELA  ZWYKŁA  -  22  X  2017


1.
Dziś rozpoczynamy Tydzień Misyjny. Polecajmy w naszych modlitwach misjonarzy za ich trud głoszenia Dobrej Nowiny. Taca w dniu dzisiejszym przeznaczona jest na misje.

   W piątek o godz. 18.00 będzie sprawowana Msza św. w intencji zmarłych polecanych Bogu w parafialnych wypominkach oraz tych, którzy odeszli od nas w miesiącu październiku.

2. Przed nami miesiąc listopad, w którym w szczególny sposób chciejmy pamiętać o swoich zmarłych. Naszą wdzięczność wyrażamy im poprzez nawiedzenie ich grobów oraz modlitwę. Ważną w tradycji Kościoła jest modlitwa, podczas której wspominamy ich z imienia i nazwiska tzw. modlitwa wypominek. W nadchodzącym roku nasi zmarli będą wspominani w wypominkach przed Mszą św. niedzielną o godz. 7.00; 8.00; 9.30 i 11.00 oraz podczas Mszy św. w każdy ostatni piątek miesiąca. Już od dziś w kaplicy asysty parafialnej można składać na ręce kapłana kartki wypominkowe. Można tam też pobierać kartki do wypełnienia.

   W Uroczystość Wszystkich Świętych wszyscy jesteśmy zobowiązani do uczestniczenia w Mszy św. W naszym kościele Msze św. będą odprawiane według porządku niedzielnego.

3. W następną niedzielę, 29. października, już nam znany ks. prof. Waldemar Kulbat, na Mszach św. o godz. 8.00, 9.30, 11.00 i 12.30 będzie mówił na temat ewangelizacji i współczesnych zagrożeń duchowych oraz zaprezentuje swoją najnowszą książkę „Wobec zagrożeń wiary”. Po Mszach św. będzie można nabyć wspomnianą pozycję przy wyjściu z kościoła

4. Akcja Katolicka naszej parafii zaprasza chętnych do zwiedzania Muzeum Misyjnego w tygodniu misyjnym w parafii Matki Boskiej Jasnogórskiej w Łodzi. Zbiórka w środę o godz. 13.30 przy naszym kościele.

5. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej - polecamy tygodnik NIEDZIELA.