Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Aktualności

 

 
 
 

                                                                            SŁOWO    KSIĘDZA    PROBOSZCZA 

 

Szczęść Boże!

        Moi drodzy Parafianie. Rozpoczął się miesiąc Maj, dla nas to przepiękny miesiąc. Kończy się wiosna za kilka tygodni lato. Ale to miesiąc naszej Matki NMP; nabożeństwa majowe pieśni przy kapliczkach chwalące Matkę Bożą. Zaraz na początku oddajemy cześć NMP Królowej Polski, naszym mamom 26.05.
        To szczególny czas zachwytu nad pięknem jakie daje i wnosi NMP w życie duchowe i religijne wszystkich wierzących. Może to też moment i czas, aby szczególnie prosić NMP o pomoc dla całego świata, by ustał czas lęku i izolacji, o większą i silniejszą nadzieję i wiarę w walce z pandemią i miłość wzajemną i autentyczną szczerą, pomiędzy chrześcijanami.


                                                                                                                                                                   Ks. Robert

                                                                                                       

Informacje

  • Od października 2019r. w dni powszednie (od poniedziałku do soboty), pierwsza Msza św. poranna jest odprawiana o godzinie 7.00.
  • Od stycznia 2020 r. porządek Mszy św. w niedzielę będzie następujący: 7.30, 9.30, 11.00, 12.30 i 18.00.
  • Zapraszamy do lektury majowego numeru Głosu Świętego Franciszka

       

 Ogłoszenia

                                                            WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE - 24 V 2020  

                                                       

1. W dniu dzisiejszym przypada Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, a za tydzień Zesłania Ducha Świętego, kiedy to kończy się okres Wielkanocny, a z tym spowiedź wielkanocna.

2. Nabożeństwa majowe są odprawiane od niedzieli do piątku o godz. 17.30, a w sobotę o godz. 8.30. Wszystkich zachęcamy do uczestnictwa w tym pięknym nabożeństwie. 

3. We wtorek przypada Dzień Matki; w tym dniu pamięcią modlitewną otaczamy nasze mamy chcąc wyprosić dla nich u Maryi potrzebne łaski, a dla zmarłych mam uprosić łaskę życia wiecznego.

4. Serdecznie dziękujemy wszystkim ofiarodawcom, którzy wspierają utrzymanie naszej parafii i świątyni. Zapewniamy o pamięci w modlitwie, o wszelkie łaski, o zdrowie i cierpliwość, w tym trudnym czasie.

5. W niedzielę, 31. maja, na Mszach św. o godz. 9.30, 11.00 i 12.30 dzieci w grupach czteroosobowych ze Szkoły Podstawowej nr 7 przystąpią do I Komunii św. Prosimy parafian by, jeśli to możliwe, uczestniczyli w liturgii eucharystycznej o godz. 7.30 lub 18.00.

6. Polecamy prasę katolicką. Limit przydzielonych egzemplarzy ograniczony podobnie, jak w ubiegłym tygodniu. Zachęcamy.

7. W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności: Kazimiera Żak l. 98, Edward Poziomski l. 97, Janusz Jasiński l. 86. Wieczny odpoczynek…