Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Aktualności

                        SŁOWO KSIĘDZA PROBOSZCZA:

 
Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!
        Moi drodzy parafianie, sympatycy naszej parafii i naszego czasopisma parafialnego. Witam Wszystkich! Za nami czas wakacji, a rozpoczął się nowy rok szkolny 2021/2022; jaki będzie czas pokaże, ufamy że będzie dobrze. Proszę, abyście w modlitwach zanoszonych do Pana Boga, mięli i tę intencję o ustanie pandemii, która zmieniła nasze myślenie o nas i tym co jest ważne.
We wrześniu szereg wydarzeń ważnych dla Naszej Diecezji - przeżywania Jubileuszu 100-lecia Diecezji. W miarę możliwości zachęcam do włączania się w program. W każdej parafii podawany jest program wydarzeń, w którym można brać udział własny. A ogólnopolskie wydarzenie:
12 IX to Beatyfikacja Prymasa Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety, Róży Czackiej
14 IX Święto Podwyższenia Krzyża św.; modlitwą i uczestniczeniem we Mszy św.; okazać wdzięczność Panu za odkupienie.
18 IX święto św. Stanisława Kostki patrona dzieci i młodzieży; stawiać sobie konkretne ideały i je realizować. 
       Niedługo październik i nabożeństwa różańcowe, ale wcześniej radość w naszej parafii bo 4 X Odpust ku czci św. Franciszka. Nowy skład osób służących w parafii: za Ks. Roberta, który został proboszczem, mamy Ks. Radosława, a za S. Ritę mamy S. Wiolettę. Życzymy wszelkiego dobra i Bożego błogosławieństwa, aby ubogacali naszą parafię talentami otrzymanymi od Boga.

                                                                                                                                                                            Ks. Robert.                                                                                                                                                                                                                                                                                                              

Informacje

 

  • List Ojca Św. Franciszka do Diecezji Łódzkiej na jej 100-lecie - treść tutaj
  • List Arcybiskupa Metropolity Łódzkiego na XIX Niedzielę Zwykłą - czytaj 

       

 Ogłoszenia

                                                     30  NIEDZIELA  ZWYKŁA     24  X  2021

1.
 Dzisiejsza taca, z racji niedzieli misyjnej i tygodnia misyjnego, przeznaczona jest na potrzeby ewangelizacyjne w wielu krajach świata. 

   Gościmy dzisiaj w naszej parafii stypendystów Fundacji Nowego Tysiąclecia. Na Mszach św. o godz. 9.30, 11.00 i 12.30 będziemy mogli porozmawiać ze stypendystami oraz wesprzeć Fundację naszą ofiarą.

   Dziś także spotkanie z grupami Żywego Różańca w auli parafialnej o godz. 16.45.

2. W piątek o godz. 18.00 będzie sprawowana Msza św. w intencji zmarłych polecanych Bogu w parafialnych wypominkach oraz tych, którzy odeszli od nas w miesiącu październiku.

3. W nadchodzących dniach w szczególny sposób uświadamiamy sobie potrzebę modlitwy za zmarłych. Jest to wyraz naszej wdzięczności za to, co otrzymaliśmy przez ich pośrednictwo. Tradycją polską od wieków są modlitwy w intencji zmarłych - „wypominki”. Na „wypominki” przyjmujemy w kaplicy asysty przy wyjściu, w zakrystii i w dni powszednie w kancelarii. W naszej parafii modlitwa wypominkowa w każdą niedzielę jest przed Mszą św. o godz. 7.15, 9.15 i 10.45. Za zmarłych polecanych w „wypominkach” w każdy ostatni piątek miesiąca o godz. 18.00 odprawiana jest Msza św. 

   W Uroczystość Wszystkich Świętych wszyscy jesteśmy zobowiązani do uczestniczenia w Mszy św. W naszym kościele Msze św. będą odprawiane według porządku niedzielnego.

4. Zapraszamy parafian na wieczór uwielbieniowy przy relikwiach świętych i błogosławionych w niedzielę, 7. listopada br., po Mszy św. wieczornej.

5. Dziękujemy wszystkim za wyrazy wsparcia naszej parafii - te materialne jak i duchowe. Zapewniamy o pamięci w modlitwie.

6. Przypominamy o obowiązujących nadal zasadach higieny sanitarnej w związku z Covid-19. Prosimy stosować te zasady: dystans, dezynfekcja, maseczki. Chodzi o zdrowie nas wszystkich - nie ignorujmy tych zaleceń.

7. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej - polecamy tygodnik NIEDZIELA. Komunikaty z Kurii Biskupiej znajdziemy w gablotce przy wyjściu.

8. W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności: Irena Piesiak l. 100, Krystyna Bloch l. 89, Krystyna Kotynia l. 87, Idzi Halamus l. 82. Wieczny odpoczynek…