Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Aktualności

                        SŁOWO KSIĘDZA PROBOSZCZA:

 
Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!
        Drodzy parafianie i sympatycy naszej parafii i naszego Głosu św. Franciszka. Weszliśmy w czas wakacji, dzieci i młodzież mają za sobą zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. Rok ten był dla wszystkich związanych z oświatą bardzo inny. Powiedzmy dziwny i oby przeszedł do historii. Czas wakacji to także czas urlopów, kiedy wszyscy którzy pracują odpoczywają - regenerują swe siły, by z nowym zapałem podjąć pracę. 
         Życzę wszystkim wypoczywającym, aby wykorzystali czas urlopu jak najlepiej i tam gdzie będą mogli rozkoszować się pięknem stworzenia, czy to nad morzem czy w górach, czy nad rzeką lub jeziorem; w lasach czy zagajnikach. Tyle jest pięknych miejsc w których można obcować z pięknem, które dał nam Bóg. Cieszcie się i radujcie aby móc powrócić do swoich zadań z nowym zapałem i nową jakością swych talentów.

                                                                                                                                                                            Ks. Robert.                                                                                                                                                                                                                                                                                                              

Informacje

 

  • UWAGA!!! We wszystkie niedziele lipca i sierpnia będą odprawiane Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 11.00, 12.30 i 19.30. W dni powszednie będą Msze św. o godz. 7.00 i 18.00. Spowiedź 15 minut przed Mszą św. i 15 minut po Mszy św.
  • List Ojca Św. Franciszka do Diecezji Łódzkiej na jej 100-lecie - treść tutaj
  • Deklaracje dla rodziców dzieci przystępujących do sakramentu I Komunii Świętej oraz kandydatów do sakramentu Bierzmowania.

       

 Ogłoszenia

                                                  XVIII  NIEDZIELA  ZWYKŁA  -  1  VIII  2021

 

1. Dziś przypada 77. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Polecajmy Bogu wszystkich, którzy oddali życie za wolność naszej Ojczyzny. 

2. Dziś także pierwsza niedziela miesiąca, niedziela adoracji Najświętszego Sakramentu. Wystawienie Najświętszego Sakramentu po Mszy św. z godz. 12.30. Jutro, w poniedziałek, można w kościołach parafialnych uzyskać odpust zupełny Porcjunkuli. Warunki to: pobożne nawiedzenie kościoła i odmówienie w nim Modlitwy Pańskiej oraz Wyznania Wiary, stan łaski uświęcającej, przystąpienie do Komunii św. oraz modlitwa według intencji Ojca św. i wykluczenie przywiązania do jakiegokolwiek grzechu. Przypominamy, że sierpień jest miesiącem trzeźwości. Katolicy zachowują umiar lub całkowitą abstynencję od napojów alkoholowych.

3. Zbliża się dzień rozpoczęcia 96. Pieszej Pielgrzymki Łódzkiej na Jasną Górę. Pielgrzymka objęta jest rygorem sanitarnym. Zapisy na pielgrzymkę odbywać się będą w dolnym kościele Matki Boskiej Zwycięskiej w Łodzi przy ul. Łąkowej 40, w dniach od 16. do 20. sierpnia w godzinach 10.00 - 12.00 i 17.00 - 20.00. Nie ma limitu dla osób zaszczepionych przeciwko Covid-19. Szczegóły znajdują się na plakatach i na stronie internetowej Pielgrzymki. 

4. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek przypada święto Przemienienia Pańskiego. Uroczysta Msza św. o godz. 18.00.

5. Tygodnik „Niedziela” oraz inne wydawnictwa możemy nabyć przy wyjściu.

6. Przypominamy, że w każdą niedzielę sierpnia w naszym kościele są odprawiane Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 11.00, 12.30 i o godz. 19.30. W dni powszednie o godz. 7.00 i 18.00. Spowiedź przed i po Mszy św. Dziękujemy staropolskim Bóg Zapłać ofiarodawcom za wsparcie naszej parafii. Zapewniamy o modlitwie.

7. W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności: Jadwiga Wasiak l. 90, Andrzej Laskowski l. 79, Jerzy Madanowski l. 75, Paweł Zieliński l. 74, Bogdan Kubera l. 70, Jacek Roksela l. 61. Wieczny odpoczynek…