Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Aktualności

 
 

Słowo Księdza Proboszcza


            
     W nasze chrześcijańskie życie wplecione jest również cierpienie. Przybiera ono różne formy: choroba, kalectwo, śmierć. Cierpienie nie jest czymś bezsensownym. Przyjęte z wiarą i ofiarowane Bogu może przyczynić się do zbawienia świata.
       Nadchodzący Wielki Post to czas, byśmy wpatrując się w cierpiącego Jezusa dostrzegli wartość cierpienia. Droga Krzyżowa, Gorzkie Żale, rekolekcje wielkopostne, to kolejna szansa w naszym życiu, byśmy zrozumieli, za jaką cenę zostaliśmy zbawieni. To kolejna szansa, abyśmy wzięli własny Krzyż i złączyli go z Krzyżem Jezusa, byśmy razem z nim uczestniczyli w dziele zbawienia dzisiejszego świata
.

                                                                                                                                                                                  ks. Wiesław Dura

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                

Zachęcamy i zapraszamy

  • Zapraszamy do lektury marcowego numeru gazetki parafialnej Głos Świętego Franciszka
  • Zachęcamy rodziców dzieci pierwszokomunijnych do wzięcia udziału w kolejnym już spotkaniu, które odbędzie się 20 marca (w środę) o godzinie 19.00 na auli. 

 

 Ogłoszenia

                                  II  NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU  17.03.2019r.
               
 
1.
W dniu dzisiejszym do puszek są zbierane ofiary na potrzeby polskich misjonarzy w Afryce.
   Dziś także o godz. 15.00 odprawiona zostanie dodatkowa Msza Święta. Będzie to Msza Św. Ruchu Światło Życie, po której zapraszamy na koncert duetu małżeńskiego "Jedno Ciało". "Małżeństwo dla małżeństw o małżeństwie" - to koncert a jednocześnie świadectwo i modlitwa. O godz. 17.15 Gorzkie Żale. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na Fundusz Obrony Życia.

2. We wtorek Uroczystość św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny, Głównego Patrona Archidiecezji Łódzkiej. W tym dniu Mszy św. sprawowanej o godz. 18.00 w Archikatedrze będzie przewodniczył Ks. Abp Władysław Ziółek.

3. W środę 20. marca kolejne spotkanie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych. Spotkanie odbędzie się jak zwykle w auli parafialnej o godz. 19.00.

4. W piątek Drogi Krzyżowe:

   - dla dzieci o godz. 16.45,

   - dla dorosłych i młodzieży o godz. 18.30.

5. Arena Rodzin odbędzie się 12. kwietnia 2019 r. w Atlas Arenie w Łodzi. Jest to spotkanie, które po Arenie Młodych dedykowane jest dla rodzin celem wzmocnienia ich wiary i wzajemnej miłości. Zapraszamy do wzięcia udziału w tym wydarzeniu. 

   Wejście na spotkanie tylko z bezpłatnymi biletami wstępu, które można odebrać w swoich parafiach lub w Centrum Służby Rodzinie w Łodzi (jeden bilet przypada na jedną osobę, nie na rodzinę). 

6. W przyszłą niedzielę obchodzimy Narodowy Dzień Życia.. W związku z tym w Warszawie, w niedzielę 24. marca o godz. 13.30 na Placu Zamkowym, rozpocznie się Narodowy Marsz Życia.

7. Akcja Katolicka przy naszej parafii zaprasza na pielgrzymkę w dniu 6. kwietnia, w sobotę, do Kałkowa-Godowa - Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej i Misterium Męki Pańskiej na Kielecczyźnie. Misterium wystawiane jest w auli tego sanktuarium. W pro-gramie Msza św., Misterium Męki Pańskiej, zwiedzanie sanktuarium, obiad. Koszt 120,- zł, wyjazd o godz. 6.00 sprzed kościoła.

8. Komunikaty z Kurii Biskupiej dostępne są pod linkiem.

9. Polecamy tygodnik katolicki Niedziela, Gość Niedzielny, Idziemy i inne. Zachęcamy do lektury naszego pisma parafialnego Głos Świętego Franciszka.