Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Aktualności

 

 

Słowo Księdza Proboszcza


            
             W miesiącu październiku mamy wspaniałą okazję, by jeszcze raz uświadomić sobie rolę, jaką wypełniła Matka Boża w dziejach zbawienia. Pomaga nam w tym rozważanie różańcowe. Jej objawienia są wielkim darem Bożego Miłosierdzia wobec ludzkości. Maryja przychodzi aby nie tylko zapewnić nas o swojej czułej opiece, ale również wzywa nas do nawrócenia.
        Siostra Łucja, widząca z Fatimy, powiedziała: „Kiedy Bóg użyje całej gamy środków do nawrócenia człowieka, a człowiek się mimo wszystko nienawróci, wtedy użyje jeszcze jednego, ale tym razem już ostatniego środka - posyła do człowieka Swoją Matkę. Matka Boża nie przestaje mówić do nas - swoich dzieci. Wsłuchajmy się w tym miesiącu w Jej głos. Czyńmy pokutę i odmawiajmy różaniec.   

                                                                                                                                                                                  ks. Wiesław Dura

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                

Zachęcamy i zapraszamy

  • Z początkiem września wracamy do tradycyjnego układu Mszy Świętych. Nie ma już Mszy Świętej niedzielnej o godz. 19.30. Ostatnia odprawiana jest o godzinie 18.00
  • Decyzją księdza arcybiskupa Grzegorza Rysia od 1 sierpnia wikariuszem w naszej parafii został  ks. Robert Kuźma. Ks. Robert święcenia kapłańskie przyjął 29 maja 1999 roku. Jest magistrem teologii. Ostatnio pracował w sąsiedniej parafii św. Urszuli Ledóchowskiej. 
  • Do pobrania formularz zgłoszenia przystąpienia do sakramentu Bierzmowania - pobierz
  • Zapraszamy do lektury październikowego numeru gazetki parafialnej - Głos Św. Franciszka

 

 Ogłoszenia

                                                           XXVIII  NIEDZIELA  ZWYKŁA    14  X  2018    

 
1. 
W całej Ojczyźnie obchodzimy dzisiaj Dzień Papieski. We wszystkich kościołach są zbierane do specjalnie przygotowanych puszek ofiary na papieski fundusz stypendialny. Zebrane pieniądze będą stanowić stypendium dla ubogiej a zdolnej młodzieży. Młodzież ze Szkolnych Kół Caritas działających w szkołach na terenie naszej parafii po Mszach św. rozprowadza „kremówki”. Dochód przeznaczony jest na działalność Szkolnych Kół Caritas. Niech te słodkości, tak ulubione przez św. Jana Pawła II, wraz z popołudniową kawą lub herbatą, będą okazją do rodzinnych rozmów i rozważań nauki i myśli naszego umiłowanego Ojca Świętego.

   Również przyszłą niedzielę rozpoczynamy w Kościele Tydzień Misyjny. Ofiary zebrane na tacę będą przeznaczone na misje.

   Także tego dnia w całej Ojczyźnie zostanie przeprowadzone liczenie wiernych uczęszczających na niedzielną Mszę św i przystępujących do Komunii św.

2. Parafialny Oddział Akcji Katolickiej organizuje pielgrzymkę do Warszawy pod hasłem „ Ku wolności z bohaterami i świętymi”, która odbędzie się w dniu 21. października br. (niedziela). W programie: Muzeum Niepodległości, Sanktuarium św. Andrzeja Boboli, Świątynia Opatrzności Bożej. Koszt 100,- zł, zapisy w kancelarii parafialnej. Pozostały jeszcze cztery wolne miejsca.

3. Zachęcamy wszystkich do uczestnictwa w nabożeństwach różańcowych, które w naszym kościele są odprawiane o godz. 17.30.

   W najbliższy wtorek, 16. października, przypada 40. rocznica wyboru kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Podczas nabożeństwa różańcowego będziemy dziękować za łaskę Polaka Papieża. W trakcie modlitwy różańcowej będziemy się wsłuchiwać w archiwalne słowa Papieża skierowane do Rodaków.

4. Kandydatów do Bierzmowania zapraszamy wraz z rodzicami na Mszę św. i spotkanie w przyszłą niedzielę, tj. 21. października, o godz. 18.00.

5. Duszpasterstwo związków niesakramentalnych zaprasza na kolejne spotkanie dotyczące adhortacji Papieża Franciszka „Amoris laetitia”, które odbę-dzie się 14. października o godz. 18.00 w parafii pw. Św. Apostołów Piotra i Pawła w Łodzi (ul. Nawrot 104). (Wszelkich informacji udziela Ks. Dominik Lubiński - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. , tel. 882-427-430)

6. Duszpasterstwo Służby Zdrowia i Pracowników Pomocy Społecznej zaprasza wszystkich związanych z posługą chorym, z racji dnia patrona Służby Zdrowia św. Łukasza Ewangelisty, na uroczystą Mszę św. celebrowaną 18. października o godz. 18.00 w parafii pw. Św. Faustyny w Łodzi (Plac Niepodległości 1).

7. Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych, Dzień Zaduszny, miesiąc listopad. W tych dniach powracamy myślą do naszych bliskich zmarłych. Naszą wdzięczność wobec nich wyrażamy w modlitwie polecając ich Bogu w tzw. „Wypominkach”.

   Modlitwy za zmarłych polecanych w wypominkach jednorazowych będą odmawiane w Dzień Zaduszny podczas procesji żałobnej o godz. 9.00 i 18.00. Wypominki roczne będą odczytywane w każdą niedzielę, a za zmarłych polecanych Bogu w rocznych wypominkach w ostatni piątek miesiąca przez cały rok będzie odprawiana Msza św.

   Już dzisiaj i w dwie następne niedziele po każdej Mszy św. w kaplicy Asysty można wypełnione karty wypominkowe składać na ręce kapłana, a w tygodniu w kancelarii parafialnej.

8. Tygodniki Niedziela, Idziemy, Gość Niedzielny oraz inne pisma katolickie nabywamy przy wyjściu z kościoła. Zachęcamy także do lektury naszego pisma parafialnego Głos Świętego Franciszka, opracowywanego bezinteresownie przez naszych parafian-wolontariuszy. Ponosimy koszty druku. Prosimy o datki na nasz miesięcznik.