Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Aktualności

 

 

Słowo Księdza Proboszcza

                         
          Czas Wielkiego Postu to czas modlitwy i czas umartwienia. Czas Wielkiego Postu to również szansa dla Ciebie i dla mnie. Pan Jezus chce nas wziąć na górę osobno, by się przed nami przemienić, jak przemienił się przed Piotrem, Jakubem i Janem. Pan Jezus chce, byśmy zobaczyli, że nasza prawdziwa ojczyzna jest w niebie. Warto na tej ziemi wszystko znieść, przecierpieć, by tę ojczyznę osiągnąć. Niech nadchodzące rekolekcje będą dla nas czasem wyciszenia, rozmodlenia, refleksji w świetle Ewangelii nad naszym życiem. Niech Chrystus jeszcze raz się przed nami przemieni, byśmy, jak Apostołowie, żyli tylko dla Niego.
                                                                                                                                                                                  ks. Wiesław Dura

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                

Zachęcamy i zapraszamy

 

 Ogłoszenia

                                                          V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 18 III 2018
                                                                   

 

 1. W ubiegłą środę zakończyliśmy rekolekcje wielkopostne. Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli w nich udział, pragnąc zbliżyć się do Boga. Prosimy o nieodkładanie spowiedzi świętej na ostatnie dni przed Świętami Wielkiej Nocy. Gorzkie Żale dzisiaj o godz. 17.15. Zapraszamy na nie szczególnie członków Apostolstwa Modlitwy Różańcowej. Następne spotkanie Apostolstwa  odbędzie się w trzecią niedzielę kwietnia.

2. Dziękujemy wszystkim, którzy na miarę swoich możliwości złożyli wyższe ofiary na tacę w ubiegłą niedzielę i w dniu dzisiejszym. Będą one przeznaczone na wystrój Grobu Pańskiego. Dziękujemy wszystkim za zrozumienie.

3. Jutro obchodzimy uroczystość św. Józefa, Patrona Archidiecezji Łódzkiej. Uroczysta Msza św. z homilią o godz. 18.00.

   Także w Archikatedrze Łódzkiej o godz. 18.00 zostanie odprawiona z tej racji uroczysta Msza św. pod przewodnictwem Ks. Arcybiskupa Grzegorza Rysia.

4. W dniu 20. marca młodzież gimnazjalna, która zgłosiła swój udział w spotkaniu modlitewnym w Atlas Arenie udaje się tam na godz. 9.00. Spotkanie będzie trwać do godz. 14.00.

   W dniu 21. marca, w tych samych godzinach, spotkanie w Atlas Arenie dla młodzieży ponadgimnazjalnej.

5. W piątek Droga Krzyżowa dla dorosłych, młodzieży i dzieci o godz. 18.30 (po Mszy św.) wieczornej.

6. Za tydzień „Niedziela Palmowa”. Przed każdą Mszą św. poświęcenie palm (które będzie można nabyć przy wejściu do kościoła).

7. Przy wyjściu z kościoła można nabyć paschaliki, które przynosimy ze sobą na liturgię wielkanocną. Paschaliki będą mogły zapłonąć również podczas śniadania wielkanocnego. Cena paschalika 4,- zł. Są też do nabycia świece pisanki w cenie 10,- zł za sztukę oraz świece z aplikacją w cenie 12,-zł. Dochód ze sprzedaży jest przeznaczony na działalność charytatywną Caritas Łódzkiej.

8. W ramach obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w domu Arcybiskupa Metropolity Łódzkiego odbywać się będą debaty o wspólnym tytule „Polskość - inspiracje - obowiązki”. Każde spotkanie będzie transmitowane na stronie internetowej Archidiecezji Łódzkiej. Pierwsze spotkanie w poniedziałek, 26. marca o godz. 19.00. Rozmawiać będą prof. Karol Modzelewski i prof. Adam Strzembosz.

9. W najbliższym czasie:

a) Rekolekcje Wielkopostne dla Inteligencji rozpoczynają się dzisiaj (18. marca) w kościele oo. Jezuitów w Łodzi. W dniu dzisiejszym o godz. 18.00 i 20.30, a od poniedziałku do środy o godz. 20.00, nauki rekolekcyjne poprowadzi Ks. Abp Grzegorz Ryś Metropolita Łódzki;

b) w piątek, 23. marca o godz. 19.00 z kościoła św. Faustyny wyruszy na plac katedralny Łódzka Droga Krzyżowa;

c) w Niedzielę Palmową, 25. marca, o godz. 13.30 wyruszy z kościoła Najświętszego Imienia Jezus (oo. Jezuci) do Archikatedry Łódzkiej „Marsz dla Jezusa”; zachęcamy do wzięcia udziału w tym marszu szczególnie młodzież, która w tym roku przyjmie Sakrament Bierzmowania;

d) akademickie rekolekcje wielkopostne odbędą się w dniach 18. - 21. marca w Archikatedrze Łódzkiej

e) Droga Krzyżowa w łódzkim Lesie Łagiewnickim odbędzie się w sobotę, 24. marca br. Zbiórka o godz. 9.20 przy Dworcu Fabrycznym na przystanku autobusu linii 51 (odjazd godz. 9.41). Uczestnicy powinni posiadać bilety MPK.

f) ekumeniczna modlitwa w duchu wspólnoty Taize odbędzie się:

   - 19. marca o godz. 21.00 w Archikatedrze Łódzkiej,

   - 20. marca o godz. 21.00 w kościele ewangelicko-augsburskim św. Mateusza (ul. Piotrkowska 279/283),

   - 21. marca o godz. 20.00 w kaplicy Wspólnoty Chemin Neuf (ul. Jaracza 11);

10.Formalności związane z Chrztem w Niedzielę Wielkanocną prosimy zała-twiać w kancelarii parafialnej do czwartku, 22. marca br.

11.Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.