Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Aktualności

                        SŁOWO KSIĘDZA PROBOSZCZA:

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!

Drodzy parafianie i sympatycy naszej parafii i naszego Głosu św. Franciszka. Za nami już tyle ważnych wydarzeń w Kościele Powszechnym i Kościele Lokalnym i w naszej parafii.

Synod o Kolegialności rozpoczęty przez papieża Franciszka, zachęta do wszystkich aby zaczęli mówić o tym co jest radością i zbudowaniem i o tym co jest smutkiem i burzeniem. Papież oczekuje autentycznej otwartości na działanie Ducha św. w nas wierzących i nie wierzących.

Synod nasz diecezjalny i Jubileusz naszej Diecezji. Za nami też Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny; ale modlitwą i naszą pamięcią otaczamy naszych bliskich zmarłych. 

Przed nami 11 listopada dla NAS POLAKÓW ważna data, to Historyczne odrodzenie i powstanie ze zgliszczy zawirowań dziejowych po 123 latach Polska wraca WOLNA.

Miesiąc listopad to piękno jesieni: budzą się refleksje i zamyślenia nad życiem i przemijaniem; nad wiarą naszą i wiecznością; jak być uczniem i jak głosić życiem Jezusa? Jak pokazać że jestem chrześcijaninem? Będzie tyle wieczorów i tyle możliwości jak i sposobów, trzeba tylko otwartości serca i nadziei. 21 Listopada przypada Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, kończąca rok liturgiczny; przypomnę że był to rok B. 

A 28 listopada zaczniemy już Adwent, kolejny w naszym życiu, czas przygotowania się do ponownego przyjścia Jezusa na ziemię  i obchodu Świąt Bożego Narodzenia. To także Msze święte: oczekując z NMP zwane  Roraty i Rekolekcje Adwentowe w naszej parafii będą od 5 grudnia 2 niedzieli Adwentu i zakończą się 7 grudnia; już teraz zapraszam do uczestniczenia w rekolekcjach, tak zagospodarujmy dni aby i mieć sposobność skorzystania z rekolekcji.

                                                                                                                                                                            Ks. Robert.                                                                                                                                                                                                                                                                                                              

Informacje

 

       

 Ogłoszenia

                                                     I  NIEDZIELA  ADWENTU     28  XI  2021


1.
 Dzisiejszą niedzielą rozpoczęliśmy Adwent, ma nas przygotować do świąt Bożego Narodzenia. Duchowym przygotowaniem będą odprawiane w dni powszednie o godz. 7.00 „roraty”. Jest to Msza św. wotywna ku czci Matki Bożej odprawiana w tym okresie. Roraty dla dzieci odprawiane będą we wtorek i czwartek o godz. 18.00. Dzieci przychodzą z lampionami.

2. W dniach od 3. do 4. grudnia w naszej parafii będziemy gościć obraz Matki Bożej Kodeńskiej. Po wieczornej Mszy św., 3. grudnia, będzie modlitwa różańcowa, konferencja, będzie możliwość przyjęcia Szkaplerza Matki Bożej Kodeńskiej. Następnego dnia o godz. 8.00 Msza św. wotywna o Niepokalanym Sercu Maryi i modlitwa różańcowa. Zapraszamy wszystkich parafian do skorzystania z szansy obdarowania jednością, czego patronką jest Matka Boża Kodeńska.

3. Przygotowaniem do nadchodzących świąt Bożego Narodzenia będą rekolekcje adwentowe, które rozpoczniemy w niedzielę, 5. grudnia. Trwać one będą do wtorku włącznie. Poprowadzi je ks. dr hab. Mieczysław Różański, profesor Uniwersytetu Warmińsko Mazurskiego w Olsztynie. Starajmy się nie zmarnować tego czasu i zbliżyć się do Boga. Ze względu na rekolekcje 6. i 7. grudnia (poniedziałek i wtorek) Msze poranne będą odprawiane o godz. 7.00 i 8.00. Wieczorne bez zmian: 17.00 i 18.00.

4. W najbliższych dniach przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek, pierwsza sobota oraz pierwsza niedziela miesiąca. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca po Mszy św. wieczornej Wieczór Uwielbieniowy. Tego dnia zbiórka do puszek na potrzeby Kościoła na Wschodzie.

5. Pobłogosławione opłatki oraz świece wigilijne możemy nabyć przy wyjściu z kościoła. Prosimy także o pomoc w roznoszeniu opłatków w swoim rejonie, bloku, wspólnocie mieszkaniowej, ulicy. W dni powszednie opłatki możemy nabyć w kancelarii parafialnej.

6. Dziękujemy wszystkim za wspieranie naszej parafii swą ofiarnością.

7. Przypominamy o obowiązujących zasadach higieny sanitarnej w związku z Covid-19. Prosimy stosować te zasady: dystans, dezynfekcja, maseczki. Nie ignorujmy zaleceń.

8. Przypominamy kandydatom do bierzmowania z klas siódmych, ósmych i ponadpodstawowych, że dzisiaj po Mszy św. wieczornej z godz. 18.00 odbędzie się spotkanie.

9. Przy ul. Cieszkowskiego 2A - Park Sielanka - działa spółdzielnia socjalna Łódzka Szansa. Prowadzi ona jadłodajnię. W godz. od 12.00 do 15.00 można tam zjeść dwudaniowy obiad, od poniedziałku do piątku, w przystępnej cenie już od 11 do 17 zł. Obiad można też zabrać do domu, dla rodziców, dla sąsiadów. Zachęcamy do korzystania. 

10.Polecamy katolickie pisma, a zwłaszcza tygodnik NIEDZIELA, Gość Nie-dzielny… Od przyszłej niedzieli tygodnik Niedziela będzie kosztował 8,- zł. To ze względu na wzrost cen papieru, kosztów druku i kolportażu. By zrekompensować wyższą cenę redakcja przygotowuje ciekawe dodatki tematyczne a także kalendarz, śpiewnik kolędowy i inne. Tygodnik Katolicki Niedziela obchodzi 95. rocznicę utworzenia oraz 40. rocznicę reaktywacji.

11.W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności: Krystyna Płóciennik l. 89, Irena Wawrzyniak l. 85, Janina Fijałkowska l. 83, Jacek Różycki l. 77, Marek Urbańczyk l. 66, Paweł Maślankiewicz l. 66, Ryszard Hajduk l. 59. Wieczny odpoczynek…