Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Aktualności

 

 

Słowo Księdza Proboszcza


            
             Czas wakacji to dla wielu okres wypoczynku. Dla nas chrześcijan ten czas powinien być również czasem refleksji nad sensem życia, czasem zbliżenia do Boga.

             Zbliżamy się do Niego przez modlitwę. Niech jej nie zabraknie w tym okresie. Spróbujmy częściej myślą powracać do Tego, od którego wszystko pochodzi i który wszystko może. Polecajmy Mu z wiarą nasz troski, problemy i kłopoty. Wtedy wewnętrzny pokój zagości w naszych sercach i będziemy mogli jeszcze bardziej doświadczyć obecności Pana.

                                                                                                                                                                                  ks. Wiesław Dura

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                

Zachęcamy i zapraszamy

  • UWAGA. We wszystkie niedziele lipca i sierpnia w naszym kościele będzie odprawiana jedna Msza św. wieczorna o godz. 19.30. Niedzielne Msze św. do południa - bez zmian. W dni powszednie Msza św. będzie sprawowana rano o godz. 7.00 i wieczorem o godz. 18.00.

 

 Ogłoszenia

                                                  XX NIEDZIELA ZWYKŁA - 19  VIII  2018.    

                                                                    

 1Tegoroczna 93. Piesza Pielgrzymka Łódzka na Jasną Górę wyruszy z Łodzi we wtorek, czyli 21. sierpnia. Między godz. 8.00 a godz. 9.00, pątnicy będą przechodzić w pobliżu naszego kościoła ul. Pabianicką. Wyjdźmy im na spotkanie przy ul. Brużyckiej, w pobliżu kościoła.

2. W przyszłą niedzielę Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Po wieczornej Mszy św. nabożeństwo Maryjne i procesja z obrazem Matki Bożej wokół kościoła. Wszystkich serdecznie zapraszamy do uczestnictwa.

3. Również w przyszłą niedzielę po raz ostatni podczas tegorocznych wakacji, zostanie odprawiona w naszym kościele Msza św. o godz. 19.30.

   Do końca sierpnia w naszym kościele w dni powszednie odprawiane bę-dą dwie Msze św.: poranna o godz. 7.00 i wieczorna o godz. 18.00. Spowiedź 15 minut przed Mszą św.

4. Parafialny Oddział Akcji Katolickiej zaprasza na dwudniową pielgrzymkę do Kalisza, Lichenia i Lądu, która odbędzie się w dniach 29. - 30. września br. Zapisy w kancelarii parafialnej. Koszt pielgrzymki: 170,- zł od osoby. W cenie przejazd, nocleg, dwa posiłki, ubezpieczenie, przewodnicy.

5. Zachęcamy do lektury katolickich tygodników Niedziela, Gość Niedzielny, Idziemy. Nabywamy je przy wyjściu z kościoła.

6. Dziękujemy serdecznie tym wszystkim, którzy podjęli decyzję o pomocy w zakupie przyborów szkolnych dla ubogich dzieci.