Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Aktualności

 

 

Słowo Księdza Proboszcza


            
     Zbawienie, to dar Boga niczym nie zasłużony przez człowieka. Zbawienie, to wyraz Bożej troski o człowieka, to wyraz Jego nieskończonej miłości.
     W okresie Adwentu, człowiek w tę nieskończoną miłość powinien z uwagą się wpatrywać, tę miłość powinien okazywać innym, aby i oni zrozumieli, że zostali powołani do szczęścia, do życia, które się nie kończy, aby i oni przyjęli do swego życia Chrystusa, aby do nich nie odnosiła się skarga: „Przyszedł do swoich, a swoi Go nie przyjęli.” Amen.
  

                                                                                                                                                                                  ks. Wiesław Dura

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                

Zachęcamy i zapraszamy

  • Zapraszamy do udziału w Roratach - Mszach Świętych wotywnych ku czci Matki Bożej - codziennie w dni powszednie o godz. 7.00
  • Zapraszamy do lektury grudniowej gazetki parafialnej - Głos Franciszka

 

 Ogłoszenia

                                                                 II  NIEDZIELA ADWENTU   9  XII  2018    


 
1.
W dniu dzisiejszym w całej Polsce są zbierane do puszek ofiary na potrzeby Kościoła na Wschodzie. 

2. Dzisiaj rozpoczynamy rekolekcje adwentowe, które poprowadzi o. Krzysztof Wendlik z Zakonu Paulinów w Krakowie. O. Krzysztof wygłosi konferencje podczas wszystkich Mszy św. W poniedziałek i we wtorek Msze św. z naukami o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. Po każdej Mszy św. Ojciec Rekolekcjonista zbierze ofiary przeznaczone na potrzeby wspólnoty, w której pracuje, a w poniedziałek i we wtorek na ten cel będzie przeznaczona taca. Nikomu z nas nie powinno zabraknąć czasu dla Boga. Dzisiaj również o godz. 11.00 Msza św. z nauką dla dzieci pierwszokomunijnych i ich rodziców oraz poświęcenie medalików, a za tydzień o godz. 18.00 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas siódmych i ósmych szkół podstawowych. 

   Dziś obchodzi imieniny nasz Ksiądz Proboszcz. Polecajmy czcigodnego solenizanta w naszych modlitwach opiece Bożej.

3. Zachęcamy wszystkich do uczestniczenia w roratach. W dni powszednie roraty odprawiamy o godz. 7.00, a we wtorki i czwartki dla dzieci i młodzieży o godz. 18.00. Niech uczestnictwo w nich będzie dla nas duchowym przygotowaniem do świąt Bożego Narodzenia. We wtorek, z racji rekolekcji, roraty dla dzieci wyjątkowo o godz. 17.00.

4. Poświęcone opłatki możemy nabywać przy wyjściu z kościoła. W dni powszednie opłatki można nabyć w kancelarii parafialnej. Dziękujemy za złożone ofiary.

5. Jeszcze sporo rodzin żyje w skrajnym ubóstwie, a dzieci - ze względu na biedę - zagrożone są umieszczeniem w domach dziecka. W przyszłą niedzielę, 16. grudnia, po każdej Mszy św. odbędzie się zbiórka ofiar do puszek na Fundusz Ochrony Macierzyń-stwa. Prosimy o wrażliwe serce i życzliwe wsparcie dla najmłodszych, potrzebujących naszej pomocy.

   Możemy także włączyć się w Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom przez zakupienie tradycyjnej świecy wigilijnej. Mała świeca kosztuje 5,- zł a duża świeca (piramida oraz kolumna) 13,- zł. Jeżeli ktoś może - składa wyższą ofiarę. Świece otrzymamy przy wyjściu w przedsionku kościoła.

6. W czwartek 13. grudnia przypada 37. rocznica ogłoszenia stanu wojennego. Pamiętajmy w naszych modlitwach o wszystkich, którzy ponieśli ofiarę w walce o wolność naszej Ojczyzny.

7. Polecamy pisma katolickie.

8. Komunikaty Kurii Metropolitalnej znajdziemy w gablotce przed wejściem

9. Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej - tutaj.