Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Aktualności

 
 

                                                                            SŁOWO    KSIĘDZA    PROBOSZCZA 


Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!

 
Moi drodzy parafianie, od Środy Popielcowej rozpoczyna się czas Wielkiego Postu; ma on nas przygotować i umocnić w wierze. Podejmijmy go z zapałem i entuzjazmem wiary, którą mamy umacniać i rozwijać.

Pomocą w tym czasie są nabożeństwa Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. Także wielką pomocą są Rekolekcje Wielkopostne i spowiedź rekolekcyjna.
Siostro, bracie wykorzystaj ten czas na wartości nieprzemijające, zatrzymaj się choć na krótki moment w refleksji o sobie samym, popatrz na siebie oczami Naszego  Pana  i  Zbawiciela  Jezusa  Chrystusa. Zobacz  co  masz  do  zmiany  w  postępowaniu  wobec  bliźnich,  jakie  masz  sumienie; a  jakie  nosisz  pragnienia  w swym sercu. Odwagi, zdecyduj się, ten czas już się nie powtórzy.

                                                                                                                                                                   Ks. Robert

                                                                                                       

Informacje

  • UWAGA !!! Od października, w dni powszednie (od poniedziałku do soboty), pierwsza Msza św. poranna jest odprawiana o godzinie 7.00.
  • UWAGA !!! Od stycznia 2020 r. porządek Mszy św. w niedzielę będzie następujący: 7.30, 9.30, 11.00, 12.30 i 18.00.
  • BIERZMOWANIE 2019 - deklaracja do pobrania
  • Zapraszamy do lektury marcowego numeru Głosu Świętego Franciszka

       

 Ogłoszenia

                                                           VII NIEDZIELA ZWYKŁA - 23 II 2020  

                                                       

1. W środę, 26. lutego, rozpoczyna się Okres Wielkiego Postu, który jest czasem przygotowania do Świąt Wielkanocnych. W Wielkim Poście można uzyskać odpust zupełny za pobożne odprawienie Drogi Krzyżowej oraz za udział w nabożeństwie Gorzkich Żali. Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 7.00, 9.00, 17.00 i 18.00. Nie będzie porannej Mszy św. o godz. 7.30.

   Tego dnia na godz. 18.00 przychodzi młodzież przygotowująca się do Bierzmowania. W ramach ćwiczeń wielkopostnych młodzież włącza się w ćwiczenie zdrapki wielkopostnej.

   W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły, tzn. ilościowy i jakościowy. Post ilościowy polega na ograniczeniu ilości spożywanych pokarmów w ciągu dnia (jeden posiłek do syta i dwa mniejsze) obowiązuje od 18. do 60. roku życia. Post jakościowy polega na powstrzymaniu się od spożywania pokarmów mięsnych i obowiązuje w każdy piątek całego roku w wieku od 14. roku życia do śmierci.

   Kuria Archidiecezji Łódzkiej informuje, że również w Środę Popielcową będą zbierane do puszek ofiary na działalność łódzkiej Caritas. 

2. W piątek Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 17.30, a dla dorosłych i młodzieży ok. godz. 18.30. Gorzkie Żale w niedziele Wielkiego Postu o godz. 17.15.

3. Dzień 1. marca jest Narodowym Dniem Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Pamiętajmy w naszych modlitwach o wszystkich, którzy oddali życie za wolną Ojczyznę.

4. W dniach 27. i 28. marca odbędzie się dwudniowa pielgrzymka do Gostynia, Sanktuarium Matki Bożej Świętogórskiej oraz do Górki Klasztornej, najstarszego Sanktuarium Matki Bożej i Misterium Męki Pańskiej. Koszt 220,- zł. W cenie przejazd autokarem, ubezpieczenie, jeden nocleg, trzy posiłki (obiadokolacja, śniadanie i obiad).

5. W poniedziałek spotkanie katechetów z Księdzem Proboszczem o godz. 16.00.

6. Do końca lutego prosimy o zgłaszanie się chętnych, którzy chcą wziąć udział w beatyfikacji sługi Bożego ks. kardynała Stefana Wyszyńskiego. Odbędzie się ona w dniu 7. czerwca 2020 r. w Warszawie o godz. 12.00. Dalsze informacje będą podawane.

7. Polecamy prasę katolicką, a w szczególności tygodnik „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Idziemy”, „Przewodnik Katolicki”.

8. Komunikaty z Kurii Biskupiej na wywieszce przed wejściem do kościoła.

9. W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności: Henryk Skwarnecki l. 95, Alicja Smug l. 90, Zofia Malewska l. 88, Weronika Justyńska l. 85, Zbigniew Giziński l. 56. Wieczny odpoczynek…