Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Aktualności

 

 

Słowo Księdza Proboszcza


       Nie ma chyba nikogo, kto by nie stracił kogoś bliskiego. Może to Twój ojciec, matka, brat, siostra, może ktoś, kogo bardzo kochałeś. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Zbliżają się dni, które ukazują cel naszego życia. Dni, które przypominają nam, że staniemy przed obliczem Boga - Pana życia i śmierci. Dni, które przybliżają prawdę o naszym zbawieniu, o potrzebie modlitwy za tych, którzy odeszli. Ta modlitwa jest wyrazem Twojej wiary w zmartwychwstanie i wyrazem miłości do tych, którym tak wiele zawdzięczasz.

                                                                                                                                          Ks. Wiesław Dura 

                                                                                                                                                                         

ZACHĘCAMY I ZAPRASZAMY

  • Pierwszy List Pasterski Arcybiskupa Metropolity Łódzkiego Grzegorz Rysia - Ku Ewangelii Ubóstwa
  • 4 października 2017r. we wspomnienie Św. Karola Boromeusza miał miejsce Ingres Ks. Arcybiskupa Grzegorz Rysia do Katedry Łódzkiej. Na stronie archidiecezji łódzkiej jest obszerna relacja z tego wydarzenia. Zapraszamy do zapoznania się z materiałem
  • Uwaga młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania. W menu bocznym dodana została zakładka Bierzmowanie 2017/2018, w której zamieszczone są informacje nt. sakramentu i przygotowań.

 

 Ogłoszenia

                                   19  XI  2017    33 NIEDZIELA ZWYKŁA
                                                                   

1.Dziś gościmy Ojców Oblatów, którzy - jak w latach poprzednich - głoszą Słowo Boże, a po Mszach św. rozprowadzają kalendarze misyjne. Zebrane ofiary będą przeznaczone na misje. Z racji trzeciej niedzieli miesiąca, spotkanie z Apostolstwem Modlitwy Różańco-wej w auli parafialnej o godz. 17.15 .

2.Dziękujemy za dary dla ubogich w tzw. „tytkach”. W najbliższym czasie zostaną one przekazane najuboższym.

3.W najbliższy piątek o godz. 18.00 Msza św. w intencji zmarłych, których poleca-my Bogu w parafialnych wypominkach, oraz w intencji tych, których powołał Bóg do siebie w miesiącu listopadzie.

4.W przyszłą niedzielę Uroczystości Chrystusa Króla Wszechświata. Podczas każdej Mszy św. będziemy odmawiać akt przyjęcia Chrystusa za Króla, a po Mszy św. sprawowanej o godz. 18.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, litania do Najświętszego Serca Jezusowego i akt poświęcenia, za odmówienie którego można uzyskać odpust zupełny. Taca zostanie przeznaczona na Wyższe Seminarium Duchowne w Łodzi.

5.Trwa roznoszenie opłatków wigilijnych do katolickich domów naszej parafii. Są one roznoszone przez uprawnione osoby. Są to ludzie już znani, którzy w ubiegłych la-tach dostarczali opłatki do naszych domów, posiadający imienne upoważnienie ks. Pro-boszcza. Za złożone ofiary już dzisiaj pragniemy wszystkim podziękować.

6.Diecezjalny Instytut Akcji Katolickiej zaprasza na coroczne spotkanie, które tym razem odbędzie się 25. listopada w Wyższym Seminarium Duchownym Ojców Francisz-kanów w Łodzi (ul. Okólna 185). Uroczystości przewodniczył będzie Ksiądz Arcybiskup Władysław Ziółek. Skupienie rozpocznie się o godz. 9.00.

7.Duszpasterstwo Liturgicznej Służby Ołtarza oraz Wyższe Seminarium Duchowne serdecznie zapraszają kandydatów, ministrantów, lektorów i ceremoniarzy na Dzień Jedności Służby Liturgicznej, który odbędzie się w sobotę 25. listopada w Archikatedrze Łódzkiej i w seminarium. Rozpoczęcie o godz. 10.00.

8.Akcja Katolicka przy naszej parafii organizuje pielgrzymkę autokarową w dniu 2. grudnia do Niepokalanowa z racji 100. rocznicy istnienia Rycerstwa Niepokalanej i 90. rocznicy istnienia Niepokalanowa oraz do Szymanowa, do Sanktuarium Matki Bożej Jazłowieckiej. Koszt 70,- zł, w tym przejazd, ubezpieczenie, wstęp do muzeum i obiad. Wyjazd o godz. 7.00. Zapisy w kancelarii parafialnej.

9.Na wypominki przyjmujemy jeszcze w zakrystii, a w dni powszednie - w kancelarii. Pamiętajmy o naszych bliskich zmarłych, zwłaszcza w modlitwie.

10.Polecamy katolickie pisma, a zwłaszcza tygodnik NIEDZIELA