Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Aktualności

 

 

Słowo Księdza Proboszcza

       
Dobiega końca miesiąc sierpień, miesiąc bardzo wielu pielgrzymek na Jasną Górę,
miesiąc  uroczystości  maryjnych,  miesiąc wielu  historycznych  wydarzeń  decydujących o
losach naszej ojczyzny. Nadchodzi miesiąc wrzesień, w którym szczególnie uroczyście
będziemy obchodzić święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Trzynastego dnia tego
miesiąca,  jak  zwykle  możemy  uczestniczyć  w procesji  fatimskiej.  Pamiętajmy,  że  Ona
została dana narodowi polskiemu jako przedziwna pomoc i obrona. Prośmy Ją w tych
nadchodzących  dniach,  aby  pomogła  nam  przezwyciężyć  wszelkie  podziały,  by  nasza
ojczyzna w pokoju i miłości budowała swoją przyszłość.

                                                                                                                                          Ks. Wiesław Dura 

                                                                                                                                                                         

ZACHĘCAMY I ZAPRASZAMY

  • W święto Podwyższenia Krzyża Świętego tj. 14 września 2017 roku, Ojciec Święty Franciszek mianował nowym Arcybiskupem Metropolitą Łódzkim księdza biskupa Grzegorza Rysia. Archidiecezja Łódzka wydała oficjalny komunikat.
  • Przeżywamy 100-lecie objawień fatimskich, zapraszamy do zapoznania się z informacjami zamieszczonymi w zakładce - Objawienia Fatimskie

 

 Ogłoszenia

                                      XXV  NIEDZIELA  ZWYKŁA   24  IX  2017


1. W związku ze spaleniem się Kościoła Klasztornego, Siostry Bernardynki Klauzurowe z Zakliczyna pod Tarnowem poprosiły nas o wsparcie, dlatego dzisiaj członkowie Akcji Katolickiej przeprowadzą zbiórkę ofiar do puszek na ten cel. Siostry jako cegiełkę upamiętniającą ten dar przygotowały foldery i al-bumy, w których można przeczytać o ich posłudze, oraz własnoręcznie robione różańce, przy wykonaniu których siostry odmawiały modlitwy. Każdy z nas może również napisać intencje, którą chce powierzyć modlitwom sióstr. Zbiórka ta będzie także dobrą sposobnością, byśmy podczas Mszy św. usłyszeli o tym wyjątkowym powołaniu, jakim jest życie kontemplacyjne w zakonach klauzurowych tj. zakonach zamkniętych.
2. Pragniemy wyrazić wdzięczność za składane ofiary na remont naszej dzwonnicy po pożarze. Uruchomione zostały dzwony, czekamy na zegary i ich instalację.
   W przyszłą niedzielę ofiary złożone na tacę przeznaczone będą na Wyższe Seminarium Duchowne w Łodzi.
3. W tym tygodniu w ostatni piątek miesiąca o godz. 18.00 Msza św. w intencji zmarłych polecanych Bogu w parafialnych wypominkach oraz tych, którzy odeszli od nas w miesiącu wrześniu.
4. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy odprawianie nabożeństw różańcowych. Będą one odprawiane przez cały październik o godz. 17.30. W związku z tym Msze św. wieczorem będą odprawiane o godz. 17.00 i 18.00. W piątki różaniec będą prowadzić dzieci z naszej parafii. Z racji inauguracji nabożeństw październikowych w niedzielę 1. października, po Mszy św. odprawionej o godz. 18.00, procesja eucharystyczna.
5. Akcja Katolicka naszej parafii organizuje dwudniową pielgrzymkę do Gietrzwałdu, Stoczka Klasztornego i Głotowa w dniach 21. – 22. października br. Koszt: 150,- zł. Szczegóły wyjazdu oraz zapisy w kancelarii parafialnej.
6. Duszpasterstwo Służby Zdrowia wraz ze Stowarzyszeniem Farmaceutów Katolickich oddział w Łodzi oraz z Muzeum Farmacji serdecznie zaprasza na Mszę św. z okazji Dnia Farmaceuty, która zostanie odprawiona 26 września o godz. 18.00 w kościele Zesłania Ducha Świętego w Łodzi (ul. Piotrkowska 2). Bezpośrednio po Mszy św. nastąpi spotkanie w pobliskim Muzeum Farmacji (Plac Wolności 2).
7. Koronka na ulicach miast, jak co roku, zgromadzi nas na skrzyżowaniach ulic 28 września o godz. 15.00, w rocznicę beatyfikacji bł. Michała Sopoćko – spowiednika św. Faustyny. Będziemy prosić o Miłosierdzie Boże dla nas i o pokój na świecie.
8. Sanktuarium Świętości Życia w Łodzi (ul. Łagiewnicka 197/201) zaprasza w sobotę 30 września o godz. 12.00 na charyzmatyczne spotkanie z Mszą św. o uzdrowienie, które poprowadzi ks. Łukasz Prausa SAC.
9. Wspólnota Macierzanek serdecznie zaprasza młode rodziny na dzień skupienia, którego tematem będzie: Bóg się nami nie męczy, a które odbędzie się w sobotę 30 września o godz. 11.30 w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łodzi Teofilowie (ul. Baczyńskiego 156). W programie Msza św. z konferencją, adoracja i posiłek. Zgłoszenie na skupienie można dokonać poprzez stronę wspólnoty: www.macierzanki.pl
10.Stowarzyszenie Rodzin Katolickich zaprasza na spotkanie z O. Michałem Leganem, paulinem z Jasnej Góry, które odbędzie się 1 października o godz. 10.00 w kościele św. Elżbiety Węgierskiej w Łodzi (ul. Bł. O. Anastazego Pankiewicza 15). Tematem spotkania będzie „Jubileusz 300-lat od koronacji jasnogórskiego obrazu Matki Boskiej”.
11.Parafia Św. Mateusza w Pabianicach, która jest parafią dzieciństwa św. Maksymiliana Marii Kolbe, zaprasza 30 września na uroczystości z okazji 100-lecia Rycerstwa Niepokalanej. O godz. 11.15 zostanie wygłoszona konferencja O. Stanisława Piętki OFM Conv., po której o godz. 12.00 Mszy św. przewodniczył będzie Ksiądz Biskup Ireneusz Pękalski.
12.Ogólnopolska inicjatywa Różaniec do granic jest związana z jubileuszowym rokiem objawień w Fatimie. Sto lat temu Maryja przekazała trojgu portugalskich dzieci orędzie ocalenia: nawracajcie się, wynagradzając za grzechy przeciw mojemu niepokalanemu sercu i odmawiajcie różaniec. Celem tej inicjatywy jest podjęcie ogólnopolskiej modlitwy różańcowej przez osoby zebrane wzdłuż granic naszego kraju, w intencji Polski i całego świata. W dniu 7 października o godz. 14.00, w pierwszą sobotę miesiąca, w święto Matki Bożej Różańcowej, na granicach naszej Ojczyzny zostaną odmówione 4 części różańca. Szczegółowe informacje na temat wydarzenia można znaleźć na stronie internetowej www.rozaniecdogranic.pl oraz na plakatach i ulotkach.
13.Do 8 października przyjmujemy zgłoszenia osób, które w nadchodzącym roku chcą przystąpić do sakramentu bierzmowania. Do tego sakramentu powinni przystąpić osoby wchodzące w wiek dorosły tj. młodzież III klas gimnazjum, szkół ponadgimnazjalnych oraz osoby, które z jakiegoś powodu zaniedbały jego przyjęcie. Jednocześnie przypominamy rodzicom, dzieciom i młodzieży, że wszystkie sakramenty przyjmuje się w parafii miejsca swojego zamieszkania, a nie w parafii, na terenie której znajduje się szkoła, do której dzieci i młodzież uczęszcza. Formularz zgłoszeniowy do pobrania
14.Rozpoczynamy kolejny cykl katechez dla dorosłych. Katechezy będą wygłaszane w każdą pierwszą niedzielę miesiąca. Pierwsza z nich zostanie wygłoszona w przyszłą niedzielę tj. 1 października o godz. 17.00, a jej tematem będzie: Spowiedź wobec Wszechmogącego Boga.
15.Polecamy prasę katolicką jak zwykle do nabycia przy wyjściu z kościoła.