Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Aktualności

WITAMY KSIĘDZA PROBOSZCZA - 6.07.2019r.
 
 
 

Powitanie Księdza Proboszcza


            
Niech Będzie Pochwalony Jezus Chrystus!

        Z ogromną radością chciałbym Was wszystkich powitać i wyrazić radość, że wspólnie będziemy podążać drogą wiary. Nasz patron, św. Franciszek mówił, że dla niego najważniejszy jest Jezus, którego on odnajdował w Kościele. Te słowa mówią o Kościele, który jest wspólnotą wspólnot i którym przewodzi Jezus Chrystus. Wiem, że jako małe wspólnoty - rodziny, udajecie się na czas wakacyjnego odpoczynku.
      Życzę zatem Wam i waszym dzieciom, byście odpoczęli od trudu całorocznej pracy. Niech regenerowanie duchowych i fizycznych sił będzie również okazją, do duchowego wzrastania. Swoją modlitwą otaczam Was wszystkich, a szczególnie tych z Was, którzy cierpią.
       

                                                                                                                                                                                  ks. Robert

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                

Zachęcamy i zapraszamy

  • 7 lipca 2019r. posługę proboszcza przyjął ks. Robert Kaczmarek. Na Mszy Świętej o godz. 12.30 nastąpiło uroczyste Wyznanie Wiary oraz złożenie przysięgi wierności Kościołowi - film
  • We wszystkie niedziele lipca i sierpnia będą odprawiane Msze św: o godz. 7.00, 8.00, 9.30, 11.00, 12.30 i 19.30. W dni powszednie będą dwie Msze św.: poranna o godz. 7.00 i wieczorna o godz. 18.00. Spowiedź 15 minut przed Mszą św.

  • Zachęcamy do zapoznania się z nowymi wydaniami naszej gazetki parafialnej - Głos Św. Franciszka - czytaj

 

 Ogłoszenia

                                                     XX  NIEDZIELA  ZWYKŁA   18.08.2019r

                                                       

 

1. Tegoroczna 94. Piesza Pielgrzymka Łódzka na Jasną Górę wyruszy z Łodzi w środę, czyli 21. sierpnia. Między godz. 8.00 a godz. 9.00, pątnicy będą przechodzić w pobliżu naszego kościoła ul. Pabianicką. Wyjdźmy im na spotkanie przy ul. Brużyckiej, w pobliżu kościoła.

2. W sobotę święto św. Bartłomieja Apostoła. W przyszłą niedzielę po raz ostatni podczas tegorocznych wakacji, zostanie odprawiona w naszym kościele Msza św. o godz. 19.30.

   Do końca sierpnia w naszym kościele w dni powszednie odprawiane będą dwie Msze św.: poranna o godz. 7.00 i wieczorna o godz. 18.00. Spowiedź około 15 minut przed Mszą św.

3. Nasza parafia oraz parafia Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Łękawie organizują wyjazd pielgrzymkowo-wypoczynkowy do miejsca objawień Matki Bożej w Medjugorje oraz zwiedzania Bośni i Chorwacji. W dniach od 11. do 19. października nawiedzimy Sanktuarium Matki Bożej Marianka koło Bratysławy, Medjugorje, Dubrownik, Zatokę Makarską, Mostar, Wodospady Kravica, Plitwickie Jeziora. Koszt 1480,- zł. Obejmuje on przejazd autokarem, noclegi, dwa posiłki dziennie (śniadanie i obiadokolację), bilety wstępu, opłaty dla przewodników, opłaty klimatyczne, ubezpieczenie. Zapisy w kancelarii parafialnej. Przy zapisie wpłata rezerwacyjna 300,- zł. Wjazd na teren Bośni możliwy jest dla obywateli Unii Europejskiej na podstawie ważnego dowodu osobistego lub paszportu.

4. Komunikaty Kurii Biskupiej przeczytamy na wywieszce przed kościołem.

5. Zachęcamy do lektury katolickich tygodników Niedziela, Gość Niedzielny, Idziemy, Przewodnik Katolicki. Nabywamy je przy wyjściu z kościoła.

6. W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności: Genowefa Gąciarek l. 92, Urszula Bartyzel l. 86, Mieczysław Poliński l. 71, Dariusz Adamczewski l. 56, Kamil Skowronek l. 34.