Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Aktualności

 

 

Słowo Księdza Proboszcza

                         
          W najbliższych dniach będziesz mógł znów pochylić się nad tajemnicą  cierpienia.  W  najbliższych  dniach  znów  możesz  pochylić  się nad  tajemnicą  miłości  Boga  do  człowieka  wyrażonej  w  męce  i  śmierci Jego  Syna.  W  najbliższych  dniach  będziesz  mógł  zobaczyć,  że  Twoja prawdziwa  ojczyzna  jest  w  niebie.  W  najbliższych  dniach  będziesz mógł uświadomić sobie jeszcze raz sens i cel ludzkiego życia. W najbliż-szych  dniach  będziesz  mógł  znów  z  optymizmem  i  chrześcijańską  na-dzieją  patrzeć  w  przyszłość.  To  tylko  od  Ciebie  zależy,  czy  wykorzystasz tę szansę podczas nadchodzących dni.
                                                                                                                                                                                  ks. Wiesław Dura

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                

Zachęcamy i zapraszamy

  • Jałmużnik Papieski - Ks. Abp. Konrad Krajewski został nominowany do Kolegium Kardynalskiego - oficjalny komunikat Archidiecezji Łódzkiej
  • III miejsce scholi naszej parafii na I Archidiecezjalnym Przeglądzie Piosenki Maryjnej Cecyliada 2018  - szczegóły poniżej
  • W najbliższym tygodniu trwać będzie zbiórka różańców dla dzieci w szkole w Ugandzie. Szczegóły w ogłoszeniach poniżej. 
  • Zapraszamy do lektury nowego numery Głosu Franciszka

 

 Ogłoszenia

                   VIII  NIEDZIELA  WIELKANOCNA - 20  V  2018.    UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA śWIĘTEGO
                                                                   

 

 13 maja 2018r w parafii Św. Krzysztofa w Tuszyn Lesie odbył się I Archidiecezjalny Przegląd Piosenki Maryjnej - Cecyliada 2018. W przeglądzie wzięło udział 28 wykonawców w trzech kategoriach: Soliści, Schole dziecięce i Zespoły wokalne. Wykonawcy mieli do zaśpiewania jedną  piosenkę maryjną. Schola naszej parafii mimo okrojonego składu z uwagi na okres I-ych Komunii Świętych w kategorii scholi zdobyła III miejsce. Gratulujemy !!!   Fotorelacja w zakładce - Galeria

 

1. W dniu dzisiejszym Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Jednocześnie dobiega końca okres Komunii Wielkanocnej. Również dzisiaj ostatnia grupa dzieci przystąpi do I Komunii św. Módlmy się, by Bóg błogosławił dzieciom i ich rodzinom. 

   Jutro drugi dzień Zielonych Świątek - Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Uroczysta Msza św. o godz. 18.00. 

   W przyszłą niedzielę w Uroczystość Najświętszej Trójcy zbiórka do puszek na kolonie Caritas.

2. Nabożeństwa majowe są odprawiane po wieczornej Mszy św. czyli ok. godz. 18.30. Wszystkich zachęcamy do uczestnictwa w tym pięknym nabożeństwie. 

3. Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana obchodzone jest w czwartek po Niedzieli Zesłania Ducha Świętego. W tym roku święto przypadnie 24. maja. Uroczysta Msza św. o godz. 18.00.

   W sobotę Dzień Matki. Zapraszamy wszystkie matki naszej parafii na Mszę św., która zostanie odprawiona o godz. 18.00 i nabożeństwo majowe. Chcemy dla naszych matek wyprosić potrzebne łaski, a dla tych, które od nas odeszły chcemy uprosić życie wieczne.

4. Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała. Procesja eucharystyczna przejdzie ulicami Brużycką, Pabianicką, Ciasną, Zaolziańską, Karpacką, Pabianicką i powrót do kościoła. Pomyślmy już dziś o dekoracji okien i balkonów.

5. Parafialny Oddział Akcji Katolickiej zaprasza na trzydniową pielgrzymkę do Wrocławia i Krzeszowa. Pielgrzymka odbędzie się w dniach 25. - 26. - 27. maja br. Koszt 380,- zł. Zapisy i informacje w kancelarii parafialnej. Jeszcze są wolne miejsca. Wyjazd sprzed kościoła o godz. 6.00.

6. Ekumeniczny Wieczór Światła z modlitwą o pokój odbędzie się w poniedziałek 21. maja o godz. 19.30 w kościele pw. Zesłania Ducha Świętego w Łodzi.

7. Wydział Duszpasterski Kurii Archidiecezji Łódzkiej zaprasza wszystkich zainteresowanych na pierwsze spotkanie z cyklu Odzyskana nadzieja - związki niesakramentalne w Kościele. Spotkanie rozpocznie się Mszą św. w dolnym kościele pw. św. Ap. Piotra i Pawła w Łodzi 27. maja o godz. 18.00. Szczegóły znajdziemy na plakacie w gablocie parafialnej.

8. Składamy serdeczne gratulacje naszej scholi parafialnej za zajęcie trzeciego miejsca w Pierwszym Diecezjalnym Przeglądzie Piosenki Maryjnej. Szczęść Boże!

9. KOMUNIKAT ARCYBISKUPA METROPOLITY ŁÓDZKIEGO w sprawie XXIII Pielgrzymki Rodzin do sanktuarium św. Maksymiliana Marii Kolbego w Pabianicach

 

   Archidiecezjalne Dni Rodziny, w naszej Diecezji zostały zapoczątkowane 23 lata temu. W tym roku pragniemy skierować naszą uwagę na różne działania mające wzmocnić relacje rodzinne, pomóc rodzicom w wychowaniu dzieci, a dzieciom    i młodzieży w przeżywaniu swojej godności i wzrastaniu ku dojrzałości. Bardzo proszę wszystkich o zapoznanie się z programem wydarzeń tych dni i w miarę możliwości o uczestniczenie w poszczególnych wydarzeniach. Wszystkie informacje znajdują się na plakatach w gablotach Waszych parafii i na stronach internetowych naszej Archidiecezji, a także Centrum Służby Rodzinie.

   Drodzy Bracia i Siostry w sposób szczególny chcę Was zaprosić na XXIII Archidiecezjalną Pielgrzymkę Rodzin do Sanktuarium św. Maksymiliana Marii Kolbego w Pabianicach w dniu 27 maja 2018 roku. Hasło tegorocznej pielgrzymki brzmi: Rodzina siłą Niepodległej Ojczyzny. Centralnym punktem naszego pielgrzymkowego spotkania będzie Eucharystia o godz. 12.30 z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich. Po  mszy św. zapraszam  na wspólny posiłek i festyn rodzinny. Chciałbym aby z każdej parafii naszej Archidiecezji przybyły chociaż trzy rodziny, które w kolejną niedzielę podzielą się doświadczeniem naszej wspólnoty w rodzinnych parafiach. Księży Proboszczów proszę o pomoc w zorganizowaniu wyjazdu rodzinnych grup pielgrzymkowych do Pabianic. Głęboko wierzę, że wspólna modlitwa i zawierzenie naszych rodzin pomoże nam w budowaniu Rodziny Bogiem silnej i otwieraniu się jeszcze bardziej na łaskę płynącą z sakramentu małżeństwa i wspólnoty jaką nam dał Bóg do realizacji swojego powołania jako mężów, żon, rodziców, dzieci i dzia

   Podpisał: Grzegorz Ryś, Arcybiskup Metropolita Łódzki

 

10.Komunikat Biskupów Pomocniczych o mszy św. dziękczynnej z racji 30. rocznicy święceń kapłańskich Arcybiskupa Grzegorza Rysia

   Dnia 22 maja 1988 roku Ksiądz Arcybiskup Grzegorz Ryś otrzymał w Katedrze Wawelskiej święcenia kapłańskie z rąk Kardynała Franciszka Macharskiego, ówczesnego metropolity krakowskiego. W roku bieżącym przypada zatem 30. rocznica tego wydarzenia. W związku z tym we wtorek 22 maja o godz. 18.00 w Bazylice Archikatedralnej zostanie odprawiona pod przewodnictwem naszego Arcypasterza dziękczynna msza święta, na którą serdecznie zapraszamy kapłanów, osoby życia konsekrowanego i wiernych świeckich. Prosimy też wszystkich o modlitwę w tych intencjach, które nosi w swym sercu nasz Arcypasterz.

   Podpisali: Marek Marczak - Wikariusz Generalny i Ireneusz Pękalski - Wikariusz Generalny

11.Polecamy prasę katolicką.