Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Aktualności

 

 

Słowo Księdza Proboszcza

                                                                                                                                     

                                                                                                                                                                         

ZACHĘCAMY I ZAPRASZAMY

  • Przez cały styczeń ze względu na kolędę będzie odprawiana tylko jedna Msza św. wieczorna o godz. 18.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 17.30.
  • W menu dodaliśmy zakładkę: Kolęda 2017/2018. Będziemy tu zamieszczać aktualne informacje o wizytach duszpasterskich. 
  • Uwaga dla przygotowania do sakramentu bierzmowania. W menu bocznym dodana dawka zakładka Bierzmowanie 2017/2018 , w tych stronach są informacje nt. sakramentu i przygotowań.

 

 Ogłoszenia

                                                                     III NIEDZIELA ZWYKŁA  - 21 I 2018
                                                                   


1. Trwa Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Zachęcamy do modlitwy w intencji jedności chrześcijan. W czwartek, 25 stycznia, obchodzimy święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła. W ostatni piątek miesiąca, tj. 26 stycznia o godz. 18.00 Msza Św. w intencji zmarłych, których polecamy Bogu w wypominkach, oraz w intencji tych, których powołał Bóg do siebie w miesiącu styczniu.

2. W sobotę, 27 stycznia, przypada Międzynarodowy Dzień Pamięci o Holokauście. Kuria Metropolitalna w Łodzi zachęca do włączenia się w akcję"Płomień Pamięci" poprzez zapalenie w tym dniu o godz. 18.00 świecy w oknie swego domu. Będzie to wyraz wspólnej pamięci, dający nadzieję, że nigdy więcej nie zwycięży zło, które pochłonęło miliony niewinnych ofiar hitlerowskiego nazizmu.

3. Również w sobotę, 27 stycznia, o godz. 10.00 W Bazylice Archikatedralnej odbędzie się inauguracja Synodu Duszpasterskiego. Wszystkich prosimy o modlitwę w tej intencji.

4. Spotkanie członków Apostolstwa Modlitwy Różańcowej odbędzie się w trzecią niedzielę lutego.

5. Wyższe Seminarium Duchowne w Łodzi zaprasza na rekolekcje dla młodzieży męskiej z klas trzecich gimnazjum i starszej w dniach 2 - 4 lutego br. Zgłoszenia do 30 stycznia pod nr telef. 42 664 88 88.

6. Spotkanie opłatkowe pielgrzymów Pieszej Pielgrzymki Łódzkiej na Jasna Górę odbędzie się w niedzielę 28 stycznia, o godz. 18.00 w kościele p.w. Matki Boskiej Zwycięskiej (ul. Łąkowa 40).

7. Polecamy tygodniki: Niedziela, Gość Niedzielny, Idziemy i inne.

8. Dziękujemy za życzliwe przyjmowanie kapłanów podczas kolędy i złożone ofiary. Przepraszamy, że na niektórych ulicach, mimo zapowiedzi, nie było kolędy. Wyniknęło to z nagłej choroby księdza.

9. Program kolędy w zakładce: Kolęda 2017/2018