Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Aktualności

 
 

Słowo Księdza Proboszcza


            
Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus! 

        Moi drodzy przed nami miesiąc listopad, jesień w pełni - nasza refleksja nad przemijaniem. Dlatego, że w pierwszych dniach zatrzymujemy się nad tajemnicą Świętych Obcowania.

1 XI Uroczystość Wszystkich Świętych, 2 XI Dzień Zaduszny - wspomnienie wszystkich zmarłych, 11 XI Święto Niepodległości. Przypominamy sobie naszych bliskich, których nie ma pośród nas. Oni żyją w chwale zbawionych. Dziękujemy Panu Bogu, że mogliśmy z nimi iść wspólną drogą. A mamy nadzieję, że się spotkamy w Niebie.                                                                                                                                                                                 
                                                                                                                                                                                        ks. Robert
                                                                                                                                                                     

Informacje

  • 7 lipca 2019r. posługę proboszcza przyjął ks. Robert Kaczmarek. Na Mszy Świętej o godz. 12.30 nastąpiło uroczyste Wyznanie Wiary oraz złożenie przysięgi wierności Kościołowi - film
  • UWAGA !!! Od października, w dni powszednie (od poniedziałku do soboty), pierwsza Msza św. poranna jest odprawiana o godzinie 7.00.
  • BIERZMOWANIE 2019 - deklaracja do pobrania
  • AKCJA : ZBIERAMY RÓŻAŃCE - koniecznie przeczytaj :Świadectwa Wiary (zakładka)
  • REKOLEKCJA ADWENTOWE: 8 - 10 grudnia 2019r.

       

 Ogłoszenia

                                                     II NIEDZIELA ADWENTU - 8 - 14 XII 2019r

                                                       

1. Dzisiaj rozpoczynamy rekolekcje adwentowe, które poprowadzi Ks. Wiesław Kamiński, przewodniczący Wydziału Duszpasterstwa Archidiecezji Łódzkiej. Na wszystkich Mszach św. wygłosi konferencje. Jutro i we wtorek Msze św. o godz. 7.00, 7.30, 9.00, 17.00 i 18.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 17.30. Spowiedź św. podczas wszystkich nabożeństw. Przypominamy, że dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 11.00 odbędzie się poświęcenie medalików dzieci, które przygotowują się do I Komunii św.

   Dzisiaj także zbierane są ofiary do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie, a w przyszłą niedzielę zbiórka na Fundusz Obrony Życia im. Stanisławy Leszczyńskiej.

   W poniedziałek na godz. 18.00 zapraszamy wszystkich kandydatów do Sakramentu Bierzmowania. Po Mszy św. spotkanie rekolekcyjne.

   Roraty, czyli Msza św. ku czci Matki Bożej są odprawiane w dni powszednie o godz. 7.00 rano. Wyjątkowo w czasie rekolekcji Roraty dla dzieci w poniedziałek i we wtorek o godz. 17.00. W czwartek o godz. 18.00.

   Spotkanie z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych ze wszystkich szkół w parafii w środę, 11. grudnia, o godz. 18.30 w auli parafialnej.

2. W piątek przypada 38. rocznica ogłoszenia stanu wojennego. Polecajmy w modlitwach tych, którzy poświęcili swe życie dla dobra Narodu i Ojczyzny.

3. Mamy awarię systemu grzewczego w kościele. W najbliższą środę specjalistyczna firma instalacji grzewczych zlokalizuje poważny wyciek w instalacji cieplnej kościoła. O postępach napraw będziemy informować. Prosimy o wyrozumiałość

4. Opłatki i świece wigilijne Caritas możemy jeszcze otrzymać w przedsionku kościoła. W dni powszednie opłatki możemy nabyć także w kancelarii.

5. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

6. Zachęcamy do zapoznania się z komunikatem policji wywieszonym przed kościołem dotyczącym oszustw osób starszych.

7. W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności: Wojciech Maliński l. 74, Wiesław Świątkowski l. 73, Kazimierz Bednarek l. 72, Jan Palma l. 70, Piotr Koszewski l. 53.