Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Aktualności

 

                                                                            SŁOWO    KSIĘDZA    PROBOSZCZA 

 

       Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus.
       Moi drodzy parafianie i sympatycy naszego parafialnego pisma. Już za kilka dni Wigilia, Święta Bożego Narodzenia, oktawa Bożego Narodzenia, Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki - Nowy Rok, Uroczystość Objawienia Pańskiego. Tyle świąt i tajemnic Boga który chce być z nami i pośród nas, swojego stworzenia. W imieniu swoim i kapłanów posługujących w parafii, pragniemy Wam złożyć życzenia:

"Od bram dalekich wschodu słońca
Aż po granice kręgu ziemi,
Sławimy dziś Chrystusa Króla
Z Maryi dla nas zrodzonego."

       Niech nowo narodzony Zbawiciel przyniesie pokój sercom, silną wiarę, niezłomną nadzieję oplecioną miłością dobrych uczynków. Dla tych którzy są przygnębieni i źle się mają - promieni miłości i ufności w Bożą Opiekę. Niech to będzie czas Bożej miłości i ufności w Bożą opiekę nad nami i lepsze jutro, które jest przed nami.

                                                                                                                                                                    Ks. Robert

                                                                                                       

Informacje

  • UWAGA !!! Od 4-go stycznia Msze św. w dni powszednie od poniedziałku do piątku będą odprawiane o godz. 7.00, 7.30 oraz o godz. 18.00 (dwie Msze św. poranne i jedna wieczorna).
  • List Ojca Św. Franciszka do Diecezji Łódzkiej na jej 100-lecie - treść tutaj
  • Deklaracje dla rodziców dzieci przystępujących do sakramentu I Komunii Świętej oraz kandydatów do sakramentu Bierzmowania.

       

 Ogłoszenia

II  NIEDZIELA  ZWYKŁA - 17 I 2021

                                                                                          

1. Dzisiaj przypada 75. rocznica spalenia więźniów na Radogoszczu; modlitwą otaczamy wszystkich pomordowanych. Dziś także obchodzimy w Kościele Rzymskokatolickim Dzień Judaizmu pod hasłem „Życie i śmierć”. Jutro rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Zachęcamy do modlitwy w intencji jedności wyznawców Chrystusa. 

2. Wszystkim ofiarodawcom wspomagającym nasz kościół składamy wyrazy chrześcijańskiej wdzięczności. Przypominamy, że w styczniu jest odprawiana tylko jedna Msza św. wieczorna o godz. 18.00.

3. W związku ze zbliżającymi się terminami I Komunii św. zapraszamy dzieci komunijne. W niedzielę 24. stycznia, na godz. 16.30 przychodzą dzieci, które uczy pani katechetka Alina w SP nr 7. Prosimy aby na tę Mszę św. przyszło dziecko z jednym opiekunem, ze względu na limit osób związany z obostrzeniami epidemicznymi. Dzieci przynoszą świece i medaliki do poświęcenia.

4. Polecamy prasę katolicką. Komunikaty z Kurii Metropolitalnej oraz informacje o teatrze Logos znajdziemy na wywieszce przed wejściem.

5. Ze względów epidemiologicznych w tym roku nie będzie tradycyjnej kolędy. Proponujemy inną formę modlitwy za osoby i domy. Zapraszamy na godz. 18.00 na Mszę św. w intencji parafian poszczególnych ulic z błogosławieństwem indywidualnym osób. Prosimy przynieść małe naczynie z wodą, którą poświęcimy dla pokropienia naszych domów. Zapraszamy parafian wg następującego porządku:

   - poniedziałek 18.01.: Pustynna, Lazurowa, Daktylowa, Saharyjska

   - wtorek 19.01.: Św. Franciszka, Leszczowa, Kotwiczna

   - środa 20.01.: Czahary (domki i bloki)

   - czwartek 21.01.: Basenowa, Regatowa

   - piątek 22.01.: Dobrzyńska, Zwrotnikowa, Narewska, Kutnowska

   - sobota 23.01.: Prądzyńskiego

6. W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności: Kazimiera Grzesznik l. 98, Janina Domańska l. 92, Henryka Ziółkowska l. 89, Maria Chmielewska l. 82, Krzysztof Zelga l. 60, Paweł Kotliński l. 45. Wieczny odpoczynek…