Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Aktualności

 

 

Słowo Księdza Proboszcza


            
             Celem naszego życia jest osiągnięcie zbawienia. Ta prawda staje przed nami w nadchodzących dniach. Uroczystość Wszystkich Świętych, Dzień Zaduszny, miesiąc listopad, to dni zadumy, zamyślenia nad naszym życiem. To czas uświadomienia sobie, że śmierć niczego nie kończy, jest tylko przejściem do życia, które ukazał nam Chrystus po swoim Zmartwychwstaniu.   

                                                                                                                                                                                  ks. Wiesław Dura

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                

Zachęcamy i zapraszamy

 

 Ogłoszenia

                                                           XXXIII  NIEDZIELA  ZWYKŁA    18  XI  2018    

 
1. 
Dziś trzecia niedziela miesiąca. O godz. 17.15 w auli spotkanie członków Apostolstwa Modlitwy Różańcowej. Również dzisiaj Światowy Dzień Ubogich. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na wsparcie dla nich. Tytki charytatywne składamy przy ołtarzu Serca Jezusowego. Dziękujemy za okazane serce najbiedniejszym.}

2. Dzisiaj dzieci pierwszokomunijne będą miały poświęcenie modlitewników na Mszy św. o godz. 11.00. Również dzisiaj kandydaci do bierzmowania klas siódmych i ósmych przyjdą na spotkanie na godz. 18.00.

3. Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata jest zarazem Świętem Akcji Katolickiej. Uroczyste obchody odbędą się w Bazylice Archikatedralnej w przeddzień w sobotę 24. listo-pada. Mszy św. o godz. 18.00 przewodniczyć będzie Ks. Abp Grzegorz Ryś Metropolita Łódzki. Poprzedzi ją wykład o godz. 17.00 prof. dra hab. Mariana Drozdowskiego, historyka PAN z Warszawy nt. „Narodziny niepodległości w Łodzi”.

4. Duszpasterstwo nauczycieli zaprasza w dniu 19. listopada br. o godz. 18.00 na spotkanie z ks. dr. Pawłem Gabarą na temat: „Świadczyć o miłości przez wiedzę”. Spotkanie będzie miało miejsce w Domu Studentek im. św. Urszuli Ledóchowskiej (ul. Czerwona 6) prowadzonym przez Siostry Urszulanki.

5. Stowarzyszenie Łódzkie Klub „Amazonka” wraz z Duszpasterstwem Służby Zdrowia Archidiecezji Łódzkiej zaprasza wszystkie osoby dotknięte chorobą nowotworową, ich rodziny i opiekunów na Mszę św. do Katedr Łódzkiej 22. listopada br. o godz. 17.00.

6. Centrum Służby Rodzinie zaprasza do udziału w Boskich Randkach przeznaczonych dla katolickich singli. Spotkanie odbędzie się w czwartek 6. grudnia br. (Mikołajki) i rozpocznie Mszą św. w intencji dobrego męża i dobrej żony o godz. 18.00. Do udziału w tej edycji zaproszo-ne są osoby w wieku 20-31 lat. Koszt udziału w wydarzeniu wynosi 25 zł. Szczegółowe informa-cje na stronach Centrum Służby Rodzinie (www.csr.org.pl) lub na fanpagu.

7. Na wypominki przyjmujemy jeszcze w zakrystii, a w dni powszednie - w kancelarii. Pamiętajmy o naszych bliskich zmarłych, zwłaszcza w modlitwie.

8. W środę, 21. listopada po Mszy św. odprawionej o godz. 18.00 spotkanie rodzi-ców dzieci, które w naszej parafii przystąpią w maju 2019 r. do I Komunii św. Ale uwaga! Rodzice przychodzą na godzinę podaną w zaproszeniu, tzn. ze Szkoły Podtawowej nr 7 na godz. 18.30, ze Szkoły Podstawowej nr 138, nr 42 i ZNP na godz. 19.30. Spotkanie odbędzie się w auli parafialnej.

9. Ks. Tadeusz Socha i Akcja Katolicka zapraszają na pielgrzymkę do Niepokalano-wa i Miedniewic w sobotę, 8. grudnia br. Cena 100,- zł. W tej pielgrzymce nawiedzimy m. in. Kaplicę Pokoju z niezwykłą monstrancją Mariusza i Kamila Drapikowskich w Niepokalanowie, Sanktuarium Matki Bożej Świętorodzinnej, klasztor franciszkanów i klarysek w Miedniewicach. Zapewniamy: przejazd autokarem, ubezpieczenie, zwiedza-nie, Mszę św., obiad. Wyjazd o godz. 7.00 sprzed kościoła.

10.Polecamy prasę katolicką. prasę katolicką.