Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Schola

       Jednym z wymiarów głoszenia Ewangelii w kościele jest śpiew. Śpiew wraz Ze słowami stanowiący "integralną część uroczystej liturgii". Tak uczy Konstytucja o liturgii "Sacrosanctum Concilium" Soboru Watykańskiego II. 

       Słowa Konstytucji mówią o randze głoszenia Ewangelii przez śpiew: "muzyka kościelna jest tym świętsza, im ściślej zwiąże się z czynnością liturgiczną, Już się serdeczniej wyrażając modlitwę, Już to przyczyniając się zrobić jednomyślności, Już wreszcie nadając uroczysty charakter obrzędom świętym" [KL112] ,

Schola działająca Przy parafii Świętego Franciszka z Asyżu śpiewa w każdą niedzielę podczas Mszy Świętej o godz. 11.00 I Bardzo stara się sprostać wymaganiom stawianym w Konstytucji o liturgii. 

       Scholanki spotykają się w każdy czwartek o godz. 18.00 i z wielkim zapałem uczą się pieśni i piosenek religijnych. Pokonują trudy poznawania tekstów z Księgi Psalmów. Brzmienie pieśni wykonywanych przez zespołu jest uzupełnione przez akompaniament gitary klasycznej.

 

       Jeśli jesteś osobą która lubi śpiewać i chce śpiewać w czasie Mszy Świętej na chwałę Pana, zapraszamy w każdy czwartek o godz. 18.00 na aulę lub kontakt po niedzielnej Mszy Świętej o godz. 11.00. Jedynym kryterium Przyjęcia Młodych dziewcząt jest posiadanie słuchu muzycznego í zapału do nauki śpiewu. Przyjdź, czekamy na Ciebie !!!

 

Scholę prowadzi Grzegorz Krautsztrung. Opiekunem ze strony parafii ks. Robert Kuźma. 

 

 

  • 001_schola_net
  • 010_Schola_int