Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Zbiórka Różańców 2019

    Podobnie, jak w zeszłym roku w dniach 22 X - 3 XI, odbyła się w naszej parafii zbiórka różańców dla ugandyjskich dzieci. Akcja spotkała się z dużym zainteresowaniem księży i wiernych. Zebraliśmy łącznie 182 różańce. O różańce poprosił  ks. Oscar Ahimbisibwe, który jest Ugandyjczykiem i obecnie pracuje w parafii w mieście Kampala. Do jego obowiązków należy opieka duszpasterska nad dziećmi i młodzieżą. W swoim kraju ksiądz Oscar propaguje modlitwę różańcową i zależy mu, by każde dziecko katolickie miało własny różaniec i umiało się na nim modlić. Co roku prosi polskich przyjaciół o pomoc w zebraniu dostatecznej liczby  różańców, medalików, obrazków, krzyżyków tak, aby kolejne roczniki dzieci w parafii i szkołach były w nie zaopatrzone. Uganda jest krajem ubogim, choć, jak na warunki afrykańskie, radzi sobie nie najgorzej. Mnóstwo dzieci jednak nie mogłoby sobie pozwolić na naukę czy nawet zakup różańca, czy medalika gdyby nie pomoc braci i sióstr katolików z innych krajów.

Oto, co mówi o ks. Oscarze jego "polska mama":


    "Poznałam księdza Oscara dzięki aktywności na portalu społecznościowym. Był wtedy klerykiem i szukał kogoś, kto pomógłby mu zebrać "wyprawkę", gdyż ugandyjscy seminarzyści nie tylko muszą płacić za naukę ale i mieć własne wyposażenie- ornaty, komże, bieliznę ołtarzową. Zgodziłam się zostać polską mamą księdza. Przy pomocy znajomych dobrych ludzi zebrałam wyprawkę i tak się zaczęła współpraca z księdzem. Od tego czasu pomagam jako osoba prywatna, polska mama, w zdobywaniu potrzebnych księdzu rzeczy - są to przede wszystkim różańce. Jest to możliwe dzięki pomocy dobrych ludzi."
    Wszystkim parafianom, którzy podarowali różańce serdecznie dziękujemy. Szczególne podziękowania kierujemy do księży z naszej parafii i do dzieci, które podarowały zrobione przez siebie różańce.