Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Objawienia Fatimskie 1917-2017

  Zbliżamy się do 100 rocznicy objawień Matki Bożej w Fatimie, kiedy to po raz pierwszy 13 maja 1917 roku Biała Pani – utkana ze światła, a światło to było Bogiem, ukazała się trojgu portugalskim dzieciom: Łucji, Hiacyncie i Franciszkowi.
Były to objawienia, które miały ogromny wpływ na dalsze losy świata i są wciąż  aktualne! Jan Paweł II , którego pontyfikat ściśle związał się z Matką Bożą Fatimską, przypomniał podczas zawierzenia świata Niepokalanemu Sercu Maryi, że „wezwanie Maryi nie jest jednorazowe. Jej apel  musi być podejmowany z pokolenia na pokolenie”
A jaki to był apel? O co prosiła Maryja w swych kolejnych objawieniach od maja do października?
Wskazała na swoje Niepokalane Serce jako drogę do Najświętszego Serca Jezusa. Wezwała do odmawiania codziennie różańca, by zyskać pokój na świecie, do prowadzenia nabożeństwa wynagradzającego za grzechy świata, do czynienia pokuty, do praktykowania pierwszych sobót miesiąca, zawierzenia  siebie i świata Jej Niepokalanemu Sercu.


Jest to jedyne objawienie Maryjne, którego skutki cały czas trwają, a wypełnienie wezwania Matki Bożej jest cały czas aktualne.
Pragniemy więc, by nasza wspólnota parafialna odpowiedziała Matce Bożej na Jej wezwanie:
 
•    Zapraszamy parafian do odbycia duchowej pielgrzymki opartej na modlitwach i szczególnych rozważaniach tajemnic różańcowych przed wizerunkiem Matki Bożej Fatimskiej, której figura będzie materialną pamiątką jubileuszu objawień fatimskich i naszym wotum (poprzez złożenie ofiary na ten cel) dla Jej Niepokalanego Serca.  
•    Począwszy od maja do każdej gazetki parafialnej Głos Świętego Franciszka dołączone będą foldery, które pomogą przygotować nasze serca do wypełniania obietnic fatimskich i właściwego przeżywania tego jubileuszu.
•    Zachęcamy również do nabywania Modlitewników Fatimskich w cenie 5,- zł oraz książeczek o objawieniach w Fatimie w cenie 3,- zł.
•    Przede wszystkim zapraszamy do codziennego odmawiania różańca i do szczególnego uczestnictwa w nabożeństwach i procesjach fatimskich.  13. dnia  każdego miesiąca od maja do października.  Każdy indywidualnie może też włączyć się  w odprawienie pierwszych 5 sobót miesiąca w intencji wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi
Zawierzmy siebie i swoje rodziny, naszych najbliższych, naszą parafię, naszych przyjaciół, sąsiadów, przeciwników Kościoła Świętego w modlitwach kierowanych do Jezusa Chrystusa poprzez wstawiennictwo Najświętszej Maryi Panny Fatimskiej.
Pamiętajmy, poprzez modlitwę, różaniec, pokorę, czynienie pokuty i zadośćuczynienie Maryi  uczymy się Ją naśladować, a wtedy Jej Niepokalane  Serce zaprowadzi nas do Boga, „wiele dusz zostanie uratowanych i nastanie pokój na świecie”
Pierwsza Msza św. wotywna o Matce Bożej Fatimskiej odbędzie się sobotę 13 maja o godz. 18.00. Po Mszy Św., nabożeństwo fatimskie połączone  z uroczystą procesją różańcową ze świecami  wokół kościoła zakończoną wspólną modlitwą przy figurze .
                  

Chronologia objawień fatimskich ( tablica informacyjna na placu modlitwy):

Chronologia

 

Oryginalna gazeta portugalska informująca o objawieniu Maryi trzem pastuszkom na wzgórzach Cova da Iria:

Gazeta